HAVA FİLİTRESİ

ARKDAŞLAR BEN BİZİM YENİ ALDIMZ TÜMOSAN 55-50 Kİ KURU HAVA FİLİTRELERİ HOŞ NEW HOLLANDIN SERVİSNE GÖTÜRMEDEN SİZDE Bİ DANIŞIYM İSTEDİM BİZDE 1994 MODEL 60-56 VAR YAGLI HAVA FİLİTRELİ YENİ MAVİ 65-56 LARDAKİ KURU HAVA FİLİRESİ BİZİM 60-56 TAKILSA OLURMU ?

Ynt: HAVA FİLİTRESİ

yaglı hava filtresini sokup atıcan kuru tipini takıcan 1 -2 bg falan daha fark eder tt 55 vardı 2006 yaglıdı çıkarıp kuru takın dedi servisi 1 2 bg artar demişlerdi ama motoru değiştirdik

BASAYEV link=topic=36599.msg309724#msg309724 date=1290689069' Alıntı:
eskidende kuru pek tutulmuyormuş bizim samenin orcin hava filtresi kuru ama dedem yağlı yaptırmış bizde değiştirecez tekrar kuru tipe
kuru tipi ni temizlemesi oluyo die tutmoyolar ama artık millet ogrendi çıkartıyo gazı veriyo ekzoz dan çıkan hava ile temizliyo daha iyi oluyo motor çekişi benim erkunt ta kompresorla fıstlatıyom temizleniyo sorun olmuyo kuru tipini tercih ederim

MF 165 link=topic=36599.msg311451#msg311451 date=1291297754' Alıntı:
biz taktırdık turbo ama kuru hava filtresi sığmadı ön tarafa yağlı duruyo hala turbo takılı yağlı hava filtresinin bi zararı olurmu

turbo pervanesi dakikada 110 bin devire kadar çıkabilirki en ufak toz parçaları bile turbonun pervanelerini bozabilir. bence bir şekilde kaliteli ve kuru hava filtresi taktır.

Ne alaka her yazan kuru iyi yazmış kuruyu çabuk temizlemezsen turboyu yersin kuru kolay diye iyi anlamına gelmez motora giden hava traktörün can damarıdır.motora giden havayı ölçmek lazım tabiiki yağlı....

masseysuper90 link=topic=36599.msg322630#msg322630 date=1294595162' Alıntı:
Vay be 110 bin devirli turbo o nasıl oluyor bir anlatsanıza..........saniyede 1833 devir hesap hatası var galiba.bence iyi öğrenin

evet haklısın yanlış yazmışlar.110 bin değil 150 bin devirle dönüyor.bu hızla dönen bir pervaneye ufak bir toz parçası.eksozdan çıkan gözle görülmeyecek kurum ve sekman parçaları bile zarar verir. yağlı filtre takmak tam bir çılgınlık.aşırı emiş gücü var.yağ köpürüp bahsi geçen pervaneye kadar varırsa pert olur.
cazgin0020 link=topic=36599.msg310280#msg310280 date=1290872898' Alıntı:
kuru tipi ni temizlemesi oluyo die tutmoyolar ama artık millet ogrendi çıkartıyo gazı veriyo ekzoz dan çıkan hava ile temizliyo daha iyi oluyo motor çekişi benim erkunt ta kompresorla fıstlatıyom temizleniyo sorun olmuyo kuru tipini tercih ederim

hava filtresi temizlenirken traktör çalışırsa toz olduğu gibi manifolta dolar.kendi ellerinle traktöre toz aldırmış olursun.

bende 97 model 60-56 var yağlı filtreyi komple söküp yeni 56 s serilerndeki kuru filtrenin aynısı taktırdım takılan siyah plastiğin içinde filtreleri var ben ayrıyaten yedek filtrede aldım 135 tl tutmuştu ustalık hariç seste değişiklik oluyo aynı zamanda ben pompa elemanda değiştirmiştim benim çekiş değişti ama kuru filtrenin bunda ne kadar katkısı var bilmiyorum yakıttada azalma var ben memnunum tavsiye ederim zaten mantıken motor daha rahat hava alıyo ve ne kadar hava o kadar çekiş demek bence saman yapmayanlar için ideal

realmmt link=topic=36599.msg331788#msg331788 date=1296260588' Alıntı:
bende 97 model 60-56 var yağlı filtreyi komple söküp yeni 56 s serilerndeki kuru filtrenin aynısı taktırdım takılan siyah plastiğin içinde filtreleri var ben ayrıyaten yedek filtrede aldım 135 tl tutmuştu ustalık hariç seste değişiklik oluyo aynı zamanda ben pompa elemanda değiştirmiştim benim çekiş değişti ama kuru filtrenin bunda ne kadar katkısı var bilmiyorum yakıttada azalma var ben memnunum tavsiye ederim zaten mantıken motor daha rahat hava alıyo ve ne kadar hava o kadar çekiş demek bence saman yapmayanlar için ideal

işi çözmüşsün.çok haklısın ne kadar çok hava o kadar çekiş.turbonu amacı zaten hava pompalamak.