balya makinesine en uygun traktör nedir

Ynt: balya makinesine en uygun traktör nedir

slm arkadaşlar ben 80 66 dt kullandım yaşadığım sorun debrjaı çabuk bitirmesi 3.105 kulandım hararetten çok çektim yakıt çok... 398 kullandım en iyi randıman onda buldum..

kardeş zetor kullan 7441 72 hp 8441 82 hp turbo interkol var yeni kasalarda iski kasalarda sadece turbo var ama güzel makina kuyruk mili istediğin devirde istediğin hızda kullana biliyosun hemde hem sağa hem sola dönüyor kuyruk mili gerçekten güzel makina çevrende varsa bi sor derim bnm var allaha şükür memnunum

arapörenli link=topic=36956.msg390910#msg390910 date=1304014132' Alıntı:
kac kişi vıtesın bol olmasından bahsetmiş hararetten bahsetmış ama nedense 285 ve fıat ornegı vermış.beyler balyada yıllardan berı deutz ve same kullanılır hem hararet hem vıtes konusunda her motordan ustundur.bızım buralarda buyuk balya makınalarına nh takıyolardı artık same ve deutz takıyorlar.

eski hava sagutmalı deutzları bana hararette övme.25 drecede kırmızıya dayıyor.

kardes ben ford 5000 kullanıyorum balyada piyasaya çalısıyorm. cok sükür sıkıntım yok. tabi sen modelli bisey düsünüyorsan ondan al. bern fikrimi söyledm. ayrıca 5000 çok çekislidir. dik arazilerde seni uğrastırmaz.

ls plus 70- 80 -90 c kabinli klimali 500- 750 -1000 kuyrukmili seçeneği 4 silindirli kuvvetli kuyruk mli 3,2 silindir hacmi düşük yakıt ayrıca 4 çeker dağı bayırı yap birde ön deki dişli sistemi ile 57 - 60 derece dönüş açısı 20- 20 vites seçeneği ile tam balya traktörü same ve deutsu yeni çıkan 4 silindirli argon 80 agraluk modelleri de mükemmmel olur herkes 80-66 ve 70 56 iyi diyor ama oda yazın zaten sıcak şanzımanıda yanıyor oyüzden benim tercihim ls plus ve same deutz olur yakıt ve güç bir ararada.. iç-*-*

umut abininde dedigi gibi same deutz gurubundan bi traktör kullan ben same explorer 80 susuz kullanıyodum süper ceviriyodu ama kabinden dolayı sattım bunlardan sasma derim hem güzel cevirir makinayı hemde cok ekonomikler

65-46 / 70-56 / 70-66 gibi FIat modelleri balya için uygundur.. 2001 öncesi masseylerde (ki sonrasını bilmiyorum..) kuyruk devri hızlı olduğu için az bir gazla hemen dönderir bu su çekme işinde iyi iken sap saman işinde iyi olmaz.. arkada balya makinasını gezdirmek için verdiğin gaz sapı samanı toz eder.. bu yüzden 2001 öncesi masseyler bu işe gelmez.. Fordlarda da aynı durum söz konusudur..

Örnek ben su çekerken MF ile 12 gaz verirken FIAT ile 17 gaz veriyor aynı işi yapıp aynı yakıtı yakıyorduk diyemem.. Mf tazzikli fıskiye ceviriyordu ama 12 saate 80 litre mazot yakarken fıat 70-66 70 litre yi 13 saate kadar götürürdü.. ( herkesin bildiği gibi devir göstergelerinde Mf 25 te Fıat 30 dadır.. ) Dakida yaptığı devir ile alakalı hesapları vardır.. O kadar detaya girip kafa ütülemeyelim..

Kısaca bir çok yerde olduğu gibi.. Sap saman işi Fıatla yapılır Fıata devam :)

Abilerim ben balya makinası kullanmadım ama gördüğüm kadarı ile eski fergusonlar bu konuda biraz zayıf fiatlar bu konuda gayet iyi gibi örnek ben 165-265 ile balya basan görmedim desem yeridir ama 640 ve 7056 çakılı sebebi şu zannnedersem fergusonların kuyruk milleri fiatlara göre hızlı aynı devri fiat 2000 gazda yaparken ferguson 1500 gazda yapıyor.Ama yeni fergusonlar ağır devirli mesela 3060 td 65 ten ve 640 tan daha iyi iş yapar çünkü 70 lik erkuntla aynı motora sahip onlar gayet güzel balya yapıyor.
Komşu köylüler hep balya işiyle uğraşır en çok kullanılan motor 7056 sonra 640 sonra valtra 70 erkunt 70 var-bi 398 bi 3085 ve ve bi 276 g var valtralardan hiç kimse memnun değil erkunt 70 i olan kişinin birde 7056 sıvar 70 56 daha iyi ve daha az yakıyor diyor 3085 lik 398 den daaha çok çekiyo ama daha çok yakıyo ve 2. fiteste sıkıntı yapıyomuş 398 çok güzel manevrası çok iyi ama çok kuvvetli geliyor 2 defa balya makinasını şişirdi 276 g çok idealmiş yaptığı işe göre yakıtı en iyi o diyolar 276 nın motoru 4 silindirli turbosuz 7056 ayarında bi motor ...
bence 398 veya 7056 al .....

ls 70lik 80lik 90lık bunun üçede iyidir iyi vites seçeneği çok dönüş açısı mükemmmel 3 devir kuyruk mili 4 silindir 3,2 silin dir hacmi bunlar balya için artı taraflar...o yüzden ls güçç*-* güçç*-*..... fiat devri mi kalmış o eskidendi yazın fiatların şanzımanı cayır cayır oluyor üstüne su felan dökülsün cıs diyor yanlışlıkla elin ayağın değse yanıyor balata çabuk bitiyor vites seçeneğide düşük yakıtta çok ??*-s ??*-s ??*-s oyüzden fiat derken bi düşünmek lazım
same ve deut birde ls işin ikisi arasında fiyat farkını ve arıza durumunda parçaların ucuzluğunu hesap edin ce ls daha ağır basıyor zataen ls nin dispirtörü anadolu motor aynı zamanda italyan gallignani balya makinasının türkiye dispirtörüdür de.