Nohut Samanı

Ynt: Nohut Samanı

ben geçen yıl bedava verdim kimse almadı.ilan verdim bir ALLAHIN kulu aramadı.normal arpa bugday samanının %50 si kadardı yazın.şimdi yok pahalı olur.dogal azotlu tuzlu hayvanlara güzel olur günde birkez diger samanla karıştırdıh,gın zaman yeme ihtayaç duymaz.besi hariç.hyvan satarken bol bol yedirler su içsin büyük ve kilolu olsun diye beside kullanılırdı eskiden.

Evet, aynen öyle aslında gecen seneden stop yapmak lazimdi:D ben bugun birisiyle konustum, Saman ziyan olmasn diye
Wagonlu bicere bictircem diyordu ... Cok iyi hzırlanmasi lazimmiş Ama tarlanın bicer icin :s Sen once mi hazırlıyorsun Ektikten sonra mı tırmıkkkk yazayagi ?

böylesi konuların sürekli güncel olması lazım

biz koyunlar için her yıl 7 8 remork stok yaparız aralık veocak ayların koyunlara sabah yemi olarak veririz ki kış ayında meraya gittiğinde aç gitmesin aç hayvan çabuk üşür bu koyunların kuzuları ölü bırakmasına sebep olur....

çok faydalı bir yem bitkisi ama zamanını geçirmemek gerekir... ok-*-s ok-*-s ok-*-s
şu an nohut samanı bulmak çok zor

şerefli1 link=topic=37287.msg660029#msg660029 date=1354870041' Alıntı:
böylesi konuların sürekli güncel olması lazım

biz koyunlar için her yıl 7 8 remork stok yaparız aralık veocak ayların koyunlara sabah yemi olarak veririz ki kış ayında meraya gittiğinde aç gitmesin aç hayvan çabuk üşür bu koyunların kuzuları ölü bırakmasına sebep olur....

çok faydalı bir yem bitkisi ama zamanını geçirmemek gerekir... ok-*-s ok-*-s ok-*-s
şu an nohut samanı bulmak çok zor
Geçen Yıl açmiştim, Googleye yazınca iLk burası cıkıyorr :D:D

wan7ed link=topic=37287.msg660041#msg660041 date=1354871173' Alıntı:
Geçen Yıl açmiştim, Googleye yazınca iLk burası cıkıyorr :D:D

bu forumda o kadar çok konu dolşıyorki ggoglede bir şey aradığında burada buluyor ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
seneye iki çeşit saman olacak inşaallah
hayırlısıyla birde nohut tohumlarını yusuf abiden birde alabilseydim ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s inşaallah

şerefli1 link=topic=37287.msg660059#msg660059 date=1354872913' Alıntı:
bu forumda o kadar çok konu dolşıyorki ggoglede bir şey aradığında burada buluyor ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
seneye iki çeşit saman olacak inşaallah
hayırlısıyla birde nohut tohumlarını yusuf abiden birde alabilseydim ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s inşaallah
hmm, 2 Çeşit Derken ? Nohut ve beyaz mı?_

nohut samanı azot miktari yüksek olan bir samandir zaten nohut da topraga azot baglar yani gübredir topraklari asiri killi veya kumlu olanlar organik gubre olarak kullanabilirler atacaginiza veya yakacaginiza gübre yapin ;) (tabi suara malum saman fiyatlari yuksek ama gecmisde atiliyordu piyasa bu belli olmaz en kotu kosulda organik gubre yapalim )

koyluu link=topic=37287.msg723800#msg723800 date=1364179145' Alıntı:
nohut samanı azot miktari yüksek olan bir samandir zaten nohut da topraga azot baglar yani gübredir topraklari asiri killi veya kumlu olanlar organik gubre olarak kullanabilirler atacaginiza veya yakacaginiza gübre yapin ;) (tabi suara malum saman fiyatlari yuksek ama gecmisde atiliyordu piyasa bu belli olmaz en kotu kosulda organik gubre yapalim )

sakın ha çok yanlış bir uygulama olur sakın denemyin arkadaşlar.