KUBOTA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ NELERDİR ??

Ynt: KUBOTA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ NELERDİR ??

köylü link=topic=37354.msg351962#msg351962 date=1299243388' Alıntı:
ceyo23 kardeş öncelikle kubaton hayırlı olsun.kazancı bol olsun ALLAH kaza bela vermesin.

gelelim esas konuya bizi kandırdın sag dan soldan derken gittin japonyaya e ben erkuntu aldım şimdi senin same kubotanın yerine yakıştımı erkunt kalsaydıya bizi kandırdın ama almam kubato
kardeş hayrını gör güle güle kullan
abi kaliteli mal aranıyo ve bulunuyor sen Erkuntun bak tadına oda eskir eskiyince buda piyasaya hakim olmuş olur o zaman alırsın kubota yavuz abi kubotayı erkunttan memnun olmadığı için değil ufak geldiği için değiştirdi .... bunlarda parça sorunu yok mitsubishi ile aynı grubun malı .... kioti ler ls ler ile bu marka bir değil hele valtra ile hiç değil new hollanddan 65-56 ya bunda m 6040 a hastayım ama gel görkü bunların hakkını verecek tarla yok

köylü link=topic=37354.msg351962#msg351962 date=1299243388' Alıntı:
ceyo23 kardeş öncelikle kubaton hayırlı olsun.kazancı bol olsun ALLAH kaza bela vermesin.

gelelim esas konuya bizi kandırdın sag dan soldan derken gittin japonyaya e ben erkuntu aldım şimdi senin same kubotanın yerine yakıştımı erkunt kalsaydıya bizi kandırdın ama almam kubato
kardeş hayrını gör güle güle kullan

USTA BEN KİMSEYİ KANDIRMADIM.. ERKUNTTAN DA MEMNUNDUM BUNU TÜM SİTE BİLİR.. BEN DEAHA BÜYÜK TRAKTÖR ALACAĞIM İÇİN KUBOTAYI TERCİH ETTİM HER YERDEDE YAZMIŞIM 75BG E KADAR ERKUNT İLK TERCİHİMDİR... SENİN İÇİNDE HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLAN.. AYRICA SAME Yİ ELDEN CIKARAMADIGIMIZ İÇİN ERKUNTU VERDİK ERKUNT UN PİYASASI COK İYİ.. SAME Yİ DE SATACAGIZ.. HATTA KUZENİM 60LIK ERKUNT ALACAK ARA İŞLER İÇİN DÜŞÜNÜYOR..
KUBOTA FARKLI Bİ SEGMENT TRAKTÖRÜ ERKUNT A GÖRE..

Arkadaşlar size bi kullanıcının yorumunu aktarayım ' ' Compared to other brands, Kubotas are too light, not much hydraulic lift capacity, and are Way over priced. ' ' Ingilizce çevirisinide yapayım diğer markalarla karşılaştırıldıgında kubotalar çok hafif,hidrolik kaldırma kapasiteleri zayıf, ve hala çok pahalı. Tersini iddia edebilen varmı?

Bunu hangi kullanıcı söylüyor acaba :D şimdi şöyle bir durum var. Bizim ülkemizdede steyr ı fiat ı masseyi erkuntu vs sevmeyenler var. ve karalamak için her şeyide söylüyorlar :D bir düşün derim

Yani adam söylemiş eğer öyle değil diyorsanız bi koyun ağırlıktır fiyattır performanstır aksini yanlış oldugunu ögrenelim öyleyse.

aksine kubotlar hidrolikleri ile ünlü olan bir markadır.. hidrolik kaldrma kapasitesi 4100kg :) ve debisi 64lt.. dengi traktörlerin 30-40lt arasındadır.. 85 bg traktörlerin kaçı 4100kg kapasiteli ?
kaldıki avrupada almayada bile traktör satıyor adamlar.. almanyada kalite olmassa satabilirlermi..

bartu nikli arkadasımızın videoları ve yorumları var.. orada görebilirsin aksini..

efeee09 link=topic=37354.msg353483#msg353483 date=1299443727' Alıntı:
Arkadaşlar size bi kullanıcının yorumunu aktarayım ' ' Compared to other brands, Kubotas are too light, not much hydraulic lift capacity, and are Way over priced. ' ' Ingilizce çevirisinide yapayım diğer markalarla karşılaştırıldıgında kubotalar çok hafif,hidrolik kaldırma kapasiteleri zayıf, ve hala çok pahalı. Tersini iddia edebilen varmı?
var, hidrolikler gayet kuvvetli, ağırlığı abartılacak kadar hafif değil, fiyatı 1 ay önce aldım bu fiyata tümosan 95-80 i vermezlerdi herhalde.

bartu link=topic=37354.msg353496#msg353496 date=1299444437' Alıntı:
var, hidrolikler gayet kuvvetli, ağırlığı abartılacak kadar hafif değil, fiyatı 1 ay önce aldım bu fiyata tümosan 95-80 i vermezlerdi herhalde.
Fiyat neydi ağırlık ne model ne ? Ayrıca kaç para yakar kaç yılda motor ister motor isteyince parça bulunurmu?

efeee09

sana şun söyleyeyim birdefa td95d euro2 motorlunun fiyatı 86bin tl.. kubota m9540 in 88bin.. şimdi gel gelelim denk mi bu traktörler tabiki hayır... kubota teknoloji şanzıman ve özellik olarak cok üstün td serisinden.. yaklaşık olarak özelliklerini kalem vursan sadece 10bin tl yuksek olması lazım en az fiyatının kubota nın.. ama adamlar rekabet için hemen hemen aynı fiyatlarla piyasaya girdiler..

m9540 ile t5050 muadiller yani yakın özellikleri bir birine.. t5050 48bin euro aradaki fiyat farkını sen düşün...

kubota m9540 ile nh T5050 yi fiyat performans özellik olarak ancak karışlaştırabilirsin dengi o traktör çünkü... ozaman fiyatının ne kadar avantajlı oldugunu görürsün..

ceya023 link=topic=37354.msg353510#msg353510 date=1299445537' Alıntı:
efeee09

sana şun söyleyeyim birdefa td95d euro2 motorlunun fiyatı 86bin tl.. kubota m9540 in 88bin.. şimdi gel gelelim denk mi bu traktörler tabiki hayır... kubota teknoloji şanzıman ve özellik olarak cok üstün td serisinden.. yaklaşık olarak özelliklerini kalem vursan sadece 10bin tl yuksek olması lazım en az fiyatının kubota nın.. ama adamlar rekabet için hemen hemen aynı fiyatlarla piyasaya girdiler..

m9540 ile t5050 muadiller yani yakın özellikleri bir birine.. t5050 48bin euro aradaki fiyat farkını sen düşün...

kubota m9540 ile nh T5050 yi fiyat performans özellik olarak ancak karışlaştırabilirsin dengi o traktör çünkü... ozaman fiyatının ne kadar avantajlı oldugunu görürsün..
Arkadaşım nedir bu merak anlamıyorum tamam iyidir güzeldir de ya bişi olursa kim tamir eder kim anlar nerde gördünüz bunun servisini filan?

servisi bayisi olan her ilde mevcut.. kaldiki ben cok kullananlada konuştum çok sağlam ve sorunsuzlar arıza cıkartmıyor.. ciddi arızası olursa istanbulda bile usta gönderirler japonlar herzaman sattıkları malın arkasında dururlar.. ben cok arastırdım yoksa karar vermezdim kubota almaya.. kubota nın tek eksigi bayi agı ve bayilerinin tecrubesizliği.. hızla yayılıyor..

ceya023 link=topic=37354.msg353518#msg353518 date=1299446138' Alıntı:
servisi bayisi olan her ilde mevcut.. kaldiki ben cok kullananlada konuştum çok sağlam ve sorunsuzlar arıza cıkartmıyor.. ciddi arızası olursa istanbulda bile usta gönderirler japonlar herzaman sattıkları malın arkasında dururlar.. ben cok arastırdım yoksa karar vermezdim kubota almaya.. kubota nın tek eksigi bayi agı ve bayilerinin tecrubesizliği.. hızla yayılıyor..
Arkadaşım anlıyorum bak almışsınızda yağmur geliyorken tarladaki ot basılmazsa o an 2 km öteden servis gelmezse sende o tarladan hiç bişi alamazsın o traktörün parası ödenmez aldıgınında anlamı olmaz.

bilgi amaçlı söylüyorum .......... araba alacaksın avensis accord alırken korkarmısın hadi onları bırak corolla alırken aklında soru işareti olurmu ? pick up alacaksın ww nin yada bi avrupalının pick upı varmı kamyonet alacak olsan canter almazmısın ............ güvenilir istiyosan tek marka var Türkiye ' de new holland .......kubotayı incele kıyasla farkı görürsün massey fergusonda ön aksı çift çekeri döndüren şaft bacak kadarken bunda 5 aylık bir çocuğun kolu kadar var sen artık diğer teknolojisini sen hesap et

efeee09 link=topic=37354.msg353522#msg353522 date=1299446333' Alıntı:
Arkadaşım anlıyorum bak almışsınızda yağmur geliyorken tarladaki ot basılmazsa o an 2 km öteden servis gelmezse sende o tarladan hiç bişi alamazsın o traktörün parası ödenmez aldıgınında anlamı olmaz.

iyi de kubota da servis sıkıntısı yok traktör sattıkları her ile servisi açıyorlar.. bu yönden problem yok.. sen hangi ildesin bilmiyorum ama yakınlarda bayisi varsa serviside mutlaka vardır.. önce servis acıp sonra bayi açıyorlar zaten..

Ankarada dolmuşçular binlercesi neden hep çok eskide olsa magirus kullanırlar az yakıyor diye değil fiyatı çok ucuz yada çok teknolojik değil ama hepsi bilirki bu araçlarla yolda kalmazlar tüm parçalarını elleriyle kendileri bile değiştirebilir değiştiremeseler bileyolda kalmazlar bişi oldugunda.

efeee09 link=topic=37354.msg353534#msg353534 date=1299446787' Alıntı:
Ankarada dolmuşçular binlercesi neden hep çok eskide olsa magirus kullanırlar az yakıyor diye değil fiyatı çok ucuzda değil ama hepsi bilirki bu araçlarla yolda kalmazlar tüm parçalarını elleriyle kendileri bile değiştirebilir değiştiremeseler bileyolda kalmazlar bişi oldugunda.
size başlangıç reçetesi olarak ilk önce toyotaya binen bi vatandaşa ki modeli ve çeşidi ne olursa olsun bundan sonra ne almak isteyeceğinizi sormanızı önerrim........ adamlar hidrolik shutle koymuşlar debriyaşsız ileri geri gitme imkanı ..............120 yıllık bi marka kubota ........................bu traktörü alıp bozana madalya veriyolar....

mustafagursacli link=topic=37354.msg353539#msg353539 date=1299447097' Alıntı:
size başlangıç reçetesi olarak ilk önce toyotaya binen bi vatandaşa ki modeli ve çeşidi ne olursa olsun bundan sonra ne almak isteyeceğinizi sormanızı önerrim........ adamlar hidrolik shutle koymuşlar debriyaşsız ileri geri gitme imkanı ..............120 yıllık bi marka kubota ........................bu traktörü alıp bozana madalya veriyolar....
Abisi bak toyota demiyoruz aldıgın senin altında öyle 1 sene kalacak birşey değil verdiğin parada az değil gözünüzü hidrolik shuttle filan boyamış sanki hiç debriyaja basmadınız yapmayın neyse kullanında japon filan derken elinizdekiler uçup gitmesinde.

efeee09 link=topic=37354.msg353559#msg353559 date=1299448145' Alıntı:
Abisi bak toyota demiyoruz aldıgın senin altında öyle 1 sene kalacak birşey değil verdiğin parada az değil gözünüzü hidrolik shuttle filan boyamış sanki hiç debriyaja basmadınız yapmayın neyse kullanında japon filan derken elinizdekiler uçup gitmesinde.
sen hiç merak etme bu traktörü 10 yıl kullanacak bir çiftçi için hiç sorun yok, çünkü senin kıyasladığın traktörlerle arasındaki
yakıt avantajından kendisini amorti eder, yeterki kullanmasını bilelim.

bartu link=topic=37354.msg353562#msg353562 date=1299448338' Alıntı:
sen hiç merak etme bu traktörü 10 yıl kullanacak bir çiftçi için hiç sorun yok, çünkü senin kıyasladığın traktörlerle arasındaki
yakıt avantajından kendisini amorti eder, yeterki kullanmasını bilelim.
İnşallah yarısını yakarda diğer zararları filan amorti olur arkadaşlar benim anlatmaya çalıştıgım sizin zarar etmemeniz hiçbir fabrikayla ortaklıgım yok :d