türkiye deki en iyi traktör markası hangisi ?

Ynt: türkiye deki en iyi traktör markası hangisi ?

konu aslında çok geniş çünkü türkiyede fıat ve mf herkesin çocukluk aşkı ve alışkanlıgı bu ayni futbol takımı gibi veya siyasi parti gibi babalar neyi sever ve tutarsa çocukları onu

bunlar eski mf ve uzel mf ile eski fıat ile 80-70- model 880-66-7056-70-66 ) BUNLAR efsane oldu artık.

gelelim yeni nesile ama yinede biliç altında mf-fıat çekişmesi var herkesin kafasında.

mf = erkunt
fıat =newhollan

türkiye montaj veya üretilen modeller ilk sıralarda bunlarda ucuzluk-yedek parça basitlik gibi etekenlerle şimdi revaşda.

benim gönlümde şuan türkiyde kalite ve güven açısından
erkunt- fanatik olarak degil. prekıns ve zf nin buluşması buda = steyarın olamayışından zf -uzelin batmasından mf
newholland hiç güven vermedi bana çünkü kalite ve güç ve basitlik hep ön planda.ama fıat serileri gönlümde ilk sırada
tümosan eskileri gücü ve sağlamlıgı temsil ediyordu...ama yeni tümosan boş çıktı kim ne derse desin güven vermiyor..
başak zf yi temsil edemedi kendi kendini batırdı ve yaktı...hey eski başaklar (steyar)
hema-hattat gurubu zaten sıfır kafamda hile-ve haksızlık geliyor aklıma-
uzelin batmasıyla çıkan yan sanayi kopya traktörler hiç tutmadı zaten..

gellelim ithal lere
jondere hayranıydım ama hint ve meksika serileri bitirdi bizim çiftçiler zevki ve kaliteyi bilselerdi bu serilere hucum etmeselerdi kalite düşmezdi...ah avrupa jondere ah..

steyar zaten hayal ufukda yok...

fent sanki sarandan vakkodan veya beymenden bir elbise bizlere
kioto çok güzel di ama arkasında oynak firma yedi bitirdi
case newhollandan dolayı kalitelide olsa pazar bulamadı..
ls-traktör konfor ve özellik süper ama arkasındaki firma ve uzak dogu korkutuyor arkasında hundai olsa yok satar..
kubato bana güven vermedi aynen kioto ls örnegi gibi..
valtra ve yerli valtra hatat dan dolayı üzülerek sevememiyorum..sisı motor ?
linder zaten gelmez
mc cormik-landini lombardini vs carraro eseri güven vermiyor arkasındaki sağlam kuruluş yok..
same çok harika ama ülkede şahsuvarogulları ALMAN ekolünü bitirdiler hele yerli montaj ....
MF bilmiyorum uzel olmayınca insan ısınamıyor.traktörler oyuncak oldu sanki..kimi at gibi yüksek tehlikeli ve kazalara çok sebeb veriyor vede oldu.. sısi motor bilmiyorum güven vermedi..
geriye kala kala
perkıns-fıat grbunu temsil eden iki firma modeli ön plana çıkıyor.

sevsek de sevmesek te UZEL VE MF SİNİ ÇOK ÖZLEYCEGİZ.

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN

umutmalkoc link=topic=38422.msg725236#msg725236 date=1364470319' Alıntı:
TÜRKİYEDE MF VE NH ,DÜNYADA DESEYDE FENDT CLAAS VE YİNE MF NH BENİM DÜŞÜNCEM BU ŞEKİLDE
hocam piyasada ki servis ağı ve parça bir traktör tutulma sebebinde ki en büyük etkeni bunların yerine başka marka ve modellerde olabilirdi söylenebilirdi ama derler ya ne kadar ekmek o kadar köfte fendt claas bunlardan daha pahalı mf ve nh yanında

samet 39 link=topic=38422.msg725238#msg725238 date=1364470687' Alıntı:
hocam piyasada ki servis ağı ve parça bir traktör tutulma sebebinde ki en büyük etkeni bunların yerine başka marka ve modellerde olabilirdi söylenebilirdi ama derler ya ne kadar ekmek o kadar köfte fendt claas bunlardan daha pahalı mf ve nh yanında

sana katılıyorum servis özellikle çok önemli.Claas biraz daha yayılırsa servis olarak düşündüğüm traktörlerden şuan mesela

umutmalkoc link=topic=38422.msg725241#msg725241 date=1364470875' Alıntı:
sana katılıyorum servis özellikle çok önemli.Claas biraz daha yayılırsa servis olarak düşündüğüm traktörlerden şuan mesela
herkes ikinci el konusunda piyasada olmayan traktörlerden çekiniyo biz 2006 da ts110a aldık herkes bize ne yapçan onu kime satçan son sahibi olcan derken bugün en çok tutulan traktör oldu sağlamlık yönünden

samet 39 link=topic=38422.msg725247#msg725247 date=1364471324' Alıntı:
herkes ikinci el konusunda piyasada olmayan traktörlerden çekiniyo biz 2006 da ts110a aldık herkes bize ne yapçan onu kime satçan son sahibi olcan derken bugün en çok tutulan traktör oldu sağlamlık yönünden

evet haklısın

En iyisi fıat avrupa olanlar made in ıtalya yazanlar.turkfıat ile avrupa fıat arasında dağlar kadar fark var bizde 2 tane 480 lik vardı 1985 ile 1978 sarı cant olanlar. 1978 modelin 4 ile cıktığı yeri 1985 model 3 e düşüyordu çift sürerkende 85 model ayılıp bayılıyordu yetişemiyordu sarı canta 85 modelin tek artısı hidrolik pompa kuvvetliydi birde düz yolda sarı cantı geciyordu.

mesuteker link=topic=38422.msg725261#msg725261 date=1364474214' Alıntı:
En iyisi fıat avrupa olanlar made in ıtalya yazanlar.turkfıat ile avrupa fıat arasında dağlar kadar fark var bizde 2 tane 480 lik vardı 1985 ile 1978 sarı cant olanlar. 1978 modelin 4 ile cıktığı yeri 1985 model 3 e düşüyordu çift sürerkende 85 model ayılıp bayılıyordu yetişemiyordu sarı canta 85 modelin tek artısı hidrolik pompa kuvvetliydi birde düz yolda sarı cantı geciyordu.

aynen öyle vallaha.şimdi bir 79 model 300 saatte bosh pompa bir madein italy 540 olacak düşünmeden alırım.yeninin konforu teknolojisi tamam ama eskinin sağlamlığı sadeliği bir başka.birde hidrolik dreksiyon hema offf tadından yenmez...