türkiye deki en iyi traktör markası hangisi ?

Türkiyedeki
en iyi yerli markayı sormamış,
en iyi markayı sormuş, satılanlardan..
ben öyle anladım.

bence kalite diyorsan CLAAS
Fendt'ten bile daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca
CLAAS'ta kullanılan FPT (Fiat Power Train) motor
Fendt'te kullanılan AGCO Power (eski SİSU motor) motordan daha iyidir...

FPT kullanan diğer markalar NHC Co. bünyesindeki traktörleri (New Holland, Case İH) vb.
Agco Power kullanan diğer markalar AGCO Co. bünyesindeki traktörler (Massey Ferguson, Valtra, Fendt) sanırım Challenger başka motor kullanılıyor.
Ayrıca Fendt'in 1000 serilerinde de Mercedes Benz motor var diye biliyorum...
Fpt motoru landinide kullanıyordu kardeş.

Türkiyedeki
en iyi yerli markayı sormamış,
en iyi markayı sormuş, satılanlardan..
ben öyle anladım.

bence kalite diyorsan CLAAS
Fendt'ten bile daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca
CLAAS'ta kullanılan FPT (Fiat Power Train) motor
Fendt'te kullanılan AGCO Power (eski SİSU motor) motordan daha iyidir...

FPT kullanan diğer markalar NHC Co. bünyesindeki traktörleri (New Holland, Case İH) vb.
Agco Power kullanan diğer markalar AGCO Co. bünyesindeki traktörler (Massey Ferguson, Valtra, Fendt) sanırım Challenger başka motor kullanılıyor.
Ayrıca Fendt'in 1000 serilerinde de Mercedes Benz motor var diye biliyorum...

FPT, DEUTZ, SISU ve PERKİNS motor kullanıyoruz SISU motor içlerinden en iyisi adamlar motor yapmış. Fpt motorsa en kötüsü ne çeki ne yakıt ekonomisi ne kalite hiçbiri yok. Parasını ziyan etmek isteyen varsa gitsin gezsin parasını farklı alanlarda yesin. Nh ye para mı verilir.

FPT, DEUTZ, SISU ve PERKİNS motor kullanıyoruz SISU motor içlerinden en iyisi adamlar motor yapmış. Fpt motorsa en kötüsü ne çeki ne yakıt ekonomisi ne kalite hiçbiri yok. Parasını ziyan etmek isteyen varsa gitsin gezsin parasını farklı alanlarda yesin. Nh ye para mı verilir.
Sisu artık yok herhalde , agco motora dönüştü sanırım , satın alma sonucunda. Sizin hangi traktörde vardı Sisu? Kaç saatte rektefe ister hale geliyor?

Sisu artık yok herhalde , agco motora dönüştü sanırım , satın alma sonucunda. Sizin hangi traktörde vardı Sisu? Kaç saatte rektefe ister hale geliyor?

Sisu ismen artık yok agco power adında çıkıyor. Bizim 98 model Valtra 6400’de var. Reftefe işleri kullanıcı hatası oldumu oluyor. Motoru çok saglam yakıt tüketimi düşük çekisi emsallerinden yüksek. Bizimki 12000 saate yaklaştı daha debriyajı değiştirmedik. Çok saglam traktör yapmışlar.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve ufukk
Sisu ismen artık yok agco power adında çıkıyor. Bizim 98 model Valtra 6400’de var. Reftefe işleri kullanıcı hatası oldumu oluyor. Motoru çok saglam yakıt tüketimi düşük çekisi emsallerinden yüksek. Bizimki 12000 saate yaklaştı daha debriyajı değiştirmedik. Çok saglam traktör yapmışlar.
Bizim yeni aldığımız 4709 da agco motor var , ondan sormuştum. Neticede Sisu temelli , inşallah bizde memnun kalırız sizin gibi. 3095 de Deutz motor var , ondanda memnunum , 7000 saate yaklaştı oda.

Bizim yeni aldığımız 4709 da agco motor var , ondan sormuştum. Neticede Sisu temelli , inşallah bizde memnun kalırız sizin gibi. 3095 de Deutz motor var , ondanda memnunum , 7000 saate yaklaştı oda.

Motordan taraf bir sorun yasayacagınızı zannetmiyorum. Bence deutzdan tork dagılımı konusunda daha basarılılar. 3095’in motordan geri kalan aksamları motor kadar kapasiteli değil. Motor çoğu zaman tam yükü göremiyor.

• Beğen
Tepkiler: Tuğ han ve ufukk
Genel olarak iyi traktör markasını tanımlayacak olursak bana göre ;Kaliteli.Yaygın servisi olan parçası kolayca temin edilebilinen.İkinci eli kolayca satılabilen,bakımı ekonomik olmalı.Bu kiriterlere göre puanlama yapacak olursak türkiye için en iyi marka bence newholland-case ve masseyferguson markalarıdır.Başka çok daha kaliteli markalar var ama parça yada servisden vs kaybediyorlar.

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
CNH Marka tüm traktörlerde NH Case Steyr de FPT motor
Claas traktörlerde FPT motor Biçer döverlerde Mercedes Benz motor silaj makinalarında MAN motor kullanıyor
McCORMICK ve Landini FPT BetaPower motor kullanıyor.

AGCO Power motor kullanan markalar MF Valtra Challenger bazı serilerinde Agco Power bazı serilerinde MAN ve bazı serilerinde de CAT motor kullanıyor
Fendt 1000 serisi MAN motor diğer serilerde Deutz motor kullanıyor
JCB önceden FPT Motor kullanıyordu şimdi Agco Power kullanıyor.

John Deere neredeyse tüm modellerinde kendi motorunu kullanıyor. 9570 ti sanırım birde 9620RX te Cummins motor kullanıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Valla kardeş yanlışın var fpt motor yakıyo evet ama çekişi de mükemmel ve kaliteli bizde jx65c var gayet memnunuz 5000 saate geldi neredeyse daha sanayi görmedi motor