steyr 8073 kaçlı kaç numara pulluk önerirsiniz

Ynt: steyr 8073 kaçlı kaç numara pulluk önerirsiniz

erkuntlara ben de ilgi duyuyorum bana steyrin yerli versiyonu gibi geliyor. 100 lük kudreti bilirsiniz avusturya lindner traktörün bire bir aynısı işte bu lindner de steyrin şanzımanını kullanıyor yani erkuntların steyr la da alakası olmuş oluyor.şanzımanları bizim kullandıklarımızın iki model üstü, hidrolik sistemleri de aynı şekilde biraz daha güçlü olanı ,işte ilgim bu sebepten dolayı.

toprak yapısı önemli arkadalar markaya vs bakmayın 73 beygir 225 nm tork üreten bi traktör 8073 bakın teker arası mesafe küçük o traktorun 3 lü kasma yapar 4 lü 12 yi rahat alt eder 8073 tabi traktoru öldrmemek için 4 10 lu tak fazla yormadan sür ciftini sterin sanzumanı güzeldir cok yüklenirsen arka dagıtır steryra fazla yüklenmeden rahatca görürsün işini :)

Malkaralı abimde 768 steyr var:) 98 yılında STEYR 8073 almıştık. Maceramız eylül 2011 e kadar sürdü. Bu arada bu STEYR az kahrımızı çekmedi. Bak arkadaşım bizde 4 lü pulluk var. 8 numara ünlünün pulluğunla karşılaştırınca büyük duruyor. dedem bu pulluklar 8 numara ise bizimkisi 10 numaradan büyüktür dedi. Fakat biz pulluğu başka bi komşudan satın aldık 8 numara diye:D neyse 4 lü pulluk çeker STEYR. kullanacağın vites takviye olsun. Seride iş yapma. Takviye 4 iyidir. Yer çok tavlı ise SERİ3+ VN ye alabilirsin. Gider mi gider. 8073 lerin 2. vites dişlileri zayıftır. 768 lerin dişlileri kalındır. 768 lerde buçuk yok bildiğim kadarıyla. 2. vitesi iş yaparken çok kullanma. 3 lü pulluğuda rahat şekilde götürür. Bizde 2 li 24 numara pullukta var. O pulluğu 4 takviye götürüyo. Bazen buçuğa düştüğümde oldu. Takviye 3+ vn ye düştüğümde oldu. Önemli olan işi layıkıyla yapmak. Sana STEYR ı değiştiren birisi olarak söyleyim. Motorun temizse aman kardeşim değiştirme!!!!!! ikinci motor olarak kalsın... yakıtını çok arasın.:D :D

uyarın için sağolasın kardeşim,bu konuda kesinlikle hemfikiriz,ikiyüz dönüme yakın yer çalışıp ta bugüne kadar bana hiçbir sorun çıkarmayan bir traktörü satmam tabiki hiç akıllıca bir iş olmaz.

768 link=topic=39887.msg349306#msg349306 date=1298898976' Alıntı:
uyarın için sağolasın kardeşim,bu konuda kesinlikle hemfikiriz,ikiyüz dönüme yakın yer çalışıp ta bugüne kadar bana hiçbir sorun çıkarmayan bir traktörü satmam tabiki hiç akıllıca bir iş olmaz.
valla abi STEYR az gelmeye başlıyorsa bir çifçeker alacan STEYR ı yanına bırakacan:D

doganbey1 link=topic=39887.msg350485#msg350485 date=1299014708' Alıntı:
valla abi STEYR az gelmeye başlıyorsa bir çifçeker alacan STEYR ı yanına bırakacan:D
bizim 768 vazgeçilmez oldu artık bileder ;D sabhtan sabaha yanasıyoruz tankere.diğerlerine öğlen sonu bidondan takviye ;D hele 54 c ye yılmıştık doldurmaktan.

Hasta oluyorum bu muhabbetlere cidden...
Arkadaşım kime neye nereye göre 3 lü 4 lü 5 li 10luk 11 lik 12lik anlamış değilim bu konuyu açan arkadaşta zemin şartlarını yazmalı veya aynı memleketteki arkaşlarıyla fikirleşmelidir..

Eskişehir Sivrihisar ' a yakın tarlalarım toprak ağır ve sert bi yapıdadır
8073 e ben 3lü 14 ' ' lik turan süper yarım otom. takıyorum benim arazim rampa yukarı 8073 ün hafif olduğu için nerdeyse 2 karış havada gidiyor ön tekerler aşağı iniş bu şekilde değil tabiki ama bizim orada tek ben 3lü 14 ' ' takıyorum 8073 gören deli misin dedi bu şekilde 2 nadastır kullandım benden önceki sahibi hafif toprakta kullanmış 3lü 14 ' ' liği..
Fakat benim kullanımımla biraz fazla yaktı 8073 sanırım 20-25 Lt kadar.
Normalde herkes 3lü 12 ' ' lik takıyor pulluğu 768 ve 8073 e..
Bende tarlada 2 defa aşık kırınca 3 kezde ağız dağıtınca dedim böyle olmayacak 3lü 12 ' ' liğe düşürttüm pulluğumu bu yıl bakalım denemesini yapmadım nadasta yapacağım ama traktör rahatlayacak kanımca..Birde 285s e taktık bendeki pulluğu hani derler tarla canavarı MF şöyle hızlı böyle gidiyo bende bırakın gitsin 8073 ün 1.5 katı motor hacmi var ulan bırakta gitsin.
Nedense o seriliği göremedik ben benim pullukta benim tarlada.Ama MF e çamur atmıyorum.

Kısacası ben 3lü 14 ' ' kullandım ama 3lü 12 ' ' liğe düşürttüm.

• Beğen
Tepkiler: Ali öz

Arkadaşım 3lü tam otomatik pulluk al hidrolikli tarlaya göre 10 inc ' ten 18 inç ' e kadar kendin ayarla, biz 768 ' de 14 inc ' te kullanıyoruz çekme yapmıyor harika biraz ağır oluyor önü kalkıyor ama ilave ağırlıkla sorun çözülüyor hayırlı işler

Cevap: Ynt: steyr 8073 kaçlı kaç numara pulluk önerirsiniz

Arkadaşım 3lü tam otomatik pulluk al hidrolikli tarlaya göre 10 inc ' ten 18 inç ' e kadar kendin ayarla, biz 768 ' de 14 inc ' te kullanıyoruz çekme yapmıyor harika biraz ağır oluyor önü kalkıyor ama ilave ağırlıkla sorun çözülüyor hayırlı işler

3 lu 12 numarayi burada yerinden kipirdatamaz yanar

S.A hocam halaoğlunun başak 2073 4*2 siyle ortaklaşa sürüm yaptık, köyümüzün çoğu yerinde toprak tezekli ve sert hatta bazı yerlerde tezekler parçalanmıyor bile buna rağmen traktör 4-12 numara pulluğu rahatlıkla çekiyor. steyr 8073'de öyle yabana atılacak bir traktör değildir 4.12-11 rahatlıkla çeker