PAHALANAN MAZOTA ÇARE?

Ynt: PAHALANAN MAZOTA ÇARE?

Arkadaşlar; yağ konusuna katılmayanlar dan biriside benim.. Bi şey olmaz diyemeyiz; olur zaten.. Bu gün sanayideydim, 135 MF nin mazot pompa tamiri eleman enjektörler değişti 680 TL.:( + eleman da yerli. Eğer bunu orjinal kullanacak olursanız 1000 tl tutuyor.. Yine bakımda bi 265 s vardı 2 yıldır yağ kullanıyomuş % 50 mazot, traktör dumanı hiç kesmiyor. Zaten mazot yerine kullanılan yağda silindir üzeri kurum yapar ve bu kurumlar motor çalıştıktan sonra devamlı kor halinde kalır, Sıkıştırmadan dolayı gerçekleşecek olan patlama bu kor nedeniyle gerçekleşir ve motor un çalışma düzeni alt üst olur ki, performansıda fazlasıyla etkilenir.. Tasarruf edelim derken; elimizde kini hem yıpratmış oluyoruz, hemde kayıt dışı ekonomiye hizmet ediyoruz..

nailyetek link=topic=40139.msg351844#msg351844 date=1299191179' Alıntı:
Arkadaşlar; yağ konusuna katılmayanlar dan biriside benim.. Bi şey olmaz diyemeyiz; olur zaten.. Bu gün sanayideydim, 135 MF nin mazot pompa tamiri eleman enjektörler değişti 680 TL.:( + eleman da yerli. Eğer bunu orjinal kullanacak olursanız 1000 tl tutuyor.. Yine bakımda bi 265 s vardı 2 yıldır yağ kullanıyomuş % 50 mazot, traktör dumanı hiç kesmiyor. Zaten mazot yerine kullanılan yağda silindir üzeri kurum yapar ve bu kurumlar motor çalıştıktan sonra devamlı kor halinde kalır, Sıkıştırmadan dolayı gerçekleşecek olan patlama bu kor nedeniyle gerçekleşir ve motor un çalışma düzeni alt üst olur ki, performansıda fazlasıyla etkilenir.. Tasarruf edelim derken; elimizde kini hem yıpratmış oluyoruz, hemde kayıt dışı ekonomiye hizmet ediyoruz..

abi haklısın ama arada 1 lira fiyat farkı var depode 80 lira ediyo ne yapalım sen söyle...mazot olmus 3700 lira nasıl sürecek insanlar tarlasını....

HEMA 60 link=topic=40139.msg351845#msg351845 date=1299191379' Alıntı:
abi haklısın ama arada 1 lira fiyat farkı var depode 80 lira ediyo ne yapalım sen söyle...mazot olmus 3700 lira nasıl sürecek insanlar tarlasını....
bu hükümetten herkes memnun memnunda olmakta haklılar ama çiftçiyi neden perişan ediyor anlamadım bu politika değişmez bence, ilk geldikleri günden buyana hiç olumlu bişeyleri yok adamların yaww laf aramızda her seçimde bunlara verdik oyu duva*-*0 sövecem zor tutuym kendimi..

HEMA 60 link=topic=40139.msg351845#msg351845 date=1299191379' Alıntı:
Tasarruf edecez, zaten tarım bakanlığı yetkilileri direkt anıza ekimi falan tavsiye ediyolar, yok artık eskisi gibi 2 leme 3 lme..:)

anayurtlu 3105d link=topic=40139.msg351849#msg351849 date=1299191797' Alıntı:
bu hükümetten herkes memnun memnunda olmakta haklılar ama çiftçiyi neden perişan ediyor anlamadım bu politika değişmez bence, ilk geldikleri günden buyana hiç olumlu bişeyleri yok adamların yaww laf aramızda her seçimde bunlara verdik oyu duva*-*0 sövecem zor tutuym kendimi..

demekki bişeyleri bizde zamanında yanlıs yapmısız haklısın...

HEMA 60 link=topic=40139.msg351853#msg351853 date=1299192016' Alıntı:
demekki bişeyleri bizde zamanında yanlıs yapmısız haklısın...
yaw yanlış yapıyozda 5dk düşünüyoz gine bunlara veresin geliyor nası bişeydir bu anlamadım..muhalefetler bal yapmadık arı gibi anca konuşuyolar..

anayurtlu 3105d link=topic=40139.msg351855#msg351855 date=1299192212' Alıntı:
yaw yanlış yapıyozda 5dk düşünüyoz gine bunlara veresin geliyor nası bişeydir bu anlamadım..muhalefetler bal yapmadık arı gibi anca konuşuyolar..

ozaman itiraz etmeyeces zamanla kabullences gördükkü bunların marifetide anca zam yapmakmıs tarımı min. seviyeye indirmekmiş.

nail kardeşim insanı deli etme kendileri tasarruf etsin biraz
ekonomiyi bizim sırtımızdan düzelttiler düzeldiyse! ekmek yıllardır 500 lira süt tersen öyle
8 yıl önce gübre 350 mazot 1500 dü arpa 380 şimdi arpa 400 gübre 1200 mazot 3600 sen o zaman eşşek yüküyle mi kazanıyordun
afedersin tıpa yapsınlar destekleri ben malımın değerini istiyom kız-*sw,

valtra26 link=topic=40139.msg351858#msg351858 date=1299193649' Alıntı:
nail kardeşim insanı deli etme kendileri tasarruf etsin biraz
ekonomiyi bizim sırtımızdan düzelttiler düzeldiyse! ekmek yıllardır 500 lira süt tersen öyle
8 yıl önce gübre 350 mazot 1500 dü arpa 380 şimdi arpa 400 gübre 1200 mazot 3600 sen o zaman eşşek yüküyle mi kazanıyordun
afedersin tıpa yapsınlar destekleri ben malımın değerini istiyom kız-*sw,
Zamı ben yapmadım ki Abi.. :( Destek de alamıyoruz, daha ekip hasat ettiğimiz ıspatlayamıyoruz.. Süt konusunu yine bu gün mandırada konuştum, süt toplayıcı arkadaşın işi varmış ben topladım ve götürdüm.. Müdür dedi ki; kardeşim satamıyoruz, ürettiğimizi satamıyoruz, buzhaneler doldu, her yer stok siz mağdur olmayın diye alıyoruz bu sütü dedi.. Ne denebilirki.? Aman kardeşim getir sütü benalayım diyende yok zaten.. Hadi kapatalım işletmeleri, bırakalım çiftçiliği elimizde olan paraylada yarım olan inşaatı tamamlayıp göç edeyim Eskişehir e.. 40 yaşımız dan sonra ne iş yapabiliriz, benim o şehrin trafiğini öğrenmem en az 10 yıl sürer..:( Öyle yada böyle mecburuz, siyasete kaçacak yine konu da, kısadan bi örnek vereyim. Bizim köy yollarımız çeşitli bahaneleden dolayı hala stabilize, vatandaş bunda tek suçlu biz muhtarları görüyor.. Ben istemezmiyim asfalt yolu geri zekalımıyım, hakeza öyleyim, peki neden beni muhtar yaptınız diyorum . yinede suçlu biz. Gelin sandığa gitmeyelim dediğimde; sen delimizisin.? diyolar..
Burdan öte bişey de yok zaten. ' Alan razı veren razı..:( bize düşen de belli zaten..

ben eskiden bir depo mazota (70 lt.) bir litre 30 numara yağ karıştırıyordum, fakat depoyu tamamen bitirmek lazım,aksi taktirde depoda yağ oranı yükseliyor,o zamanda motor kurum yapıyor tabiki daha sonrasıda o kurumu sökmek için tamyak ,enjektör temizleyici gibi şeyler kullanmak zorunda kalınıyor. bana kalırsa bu tür şeylerden uzak durmak lazım.

anayurtlu 3105d link=topic=40139.msg351855#msg351855 date=1299192212' Alıntı:
,
Site yönetimi biliyorum burda siyaset yasak ama arkadaş demişki muhalefete bakıyoruz bıdı bıdı konusyolar arkadasım son 40 yıldır Ana muhalefet ikdidarmı oluyorda yaptıklarını felan bılıyosunuz 8 yıldır iktidarda bi tane parti var bugune kadar çiftciye ne yaptılar dedılerkı Ananıda al git dedıler başka bişey yok bi kerede o bıdı bıdı konusyo dedıgın 40 yıldır şans vermedıgınız adamlara şans verınde bakalım onlar ne yapacakalarr !!!
Site yönetimi kusura bakmayın

merak etmeyin dostlar 10 numara yağın ötvsini yeniden düzenleyecekler yağın fiyatı da mazota ulaşır o zaman mazot yakarız motorumuz uzun ömürlü olur :) en iyisi kaçak mazot lt 1.2 tl Gürcistandan ve ya irandan tabi bulabilene :)

slm arkadaşlae anıza ekim denbahsediyosunuz tasarruf için hiç yapanınız varmı? o işler öyle basit deyil. ben sebzede yetişdiriyorum yeşillik vs. öceliğim havuç. hadi. anıztarlaya sebze ekişi yapın bakalım valla bırık mahülü ottan başkabişey olmaz 50 dnm lük tarladaki yeşillik ekişini top lasan 5dnm bulmaz gördünmü anıza ekişim karını 3700 lük mazot birde 10 000 tl olur buhükümet çifçiyi bitirecek bununn anlaşması 2004 de yapıldı. ülke halkının yüzde 70 i tarımdan bişekilde para kazanıyo.? bunu büyük entekre şirket lere dönüştürüp. büyük arazisi olmayab şuan için aşamalı gidiyordabi 50dm den altı diyece destek yok yarın bu kişi başı 100.200.300.400...... çıkacak sonra tarımı şirketleş dirip tekellere dönüştürecekler. sonuç neye varacak.?burada. (yüz70 olan) tarımlauğraşı (yüde 20 lerekadar) indirecekler. bu kesin bişey avrupa uyum yasa sına attıkları imzadırr kaçsenedir uymayaçalışıyoruzyaa.. kısaca zengin daha zengin bişlerde eskşden çifçilikyapar dık torunlarbunu bilsindiye. (10m karelik) hobi bahçeleri yapacağız. eğer buhükümet deyişmezse bukesinvekesin olacak. ( hayvancılığadabakın takip edin krediveriyorlar hibeli sesslendiriyolar git müracat et . alamazsın bir yılönce sana sormadan bişey istemeden (çks) ile verdikleri paraları bile alamassın malvarlı ister. ev.arsa. şehirdenhaa yapacagın işin kayıtedilmesini ister sicilyani toprak isternormalin ikikatı yani vermemek için herşeyi yapar çünkü bu ülkede trımlauraşan insan çokkkkk allah yardım etsin hepimizee

pahali mazota tek care var. buda ekmegini mazitla kazanandan otv yi olabildigince az alacaklar. muhalefet partisinin bi onerisi vardi aslinda ama koyluyu soymak varken kim takarki. zaten adamlarda oyle bi ozguven varki biz bunlarin donunuda alsak oyunu bize verir diye dusunuyolar. otv inmezse tek care kacak mazot. ben arastiracam sahsen bulursam ton ton alir.depolarim. trakkulup uyelerinede indirimli satarim artik.:):):) saka bi yana Allah bizi tayyibin gazabindan korusun...

allah bütün çiftçilerimize peygamber sabrı vermiş ,,yoksa başka memlekette olsa çoktan ayaklamışlardı ,,benim hayret ettiğim bu ziraat odası başkanları veya gnel başkanı uyuyormu ..yoksa korkuyormu bu çiftçiyi neden bir temsilci olarak savunmuyor resmen iktidarla ters düşmekten korkuyorlar.. herkes kabuğuna çekilmiş bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı ,,milleti çifçiye destek adı altında 3 kuruş parayla kandırmaya çalışıyorlar..ama sattıgın mahsülün parası 8 senedir aynı .. evet şunları inkar etmmek lazım sağlık alanında yapılan reform ,, yollar ve çevre düzenlemeleri ,, ama çiftçi için yapılan hiç bi şey eğer bilen varsa bana söylesin

yaw yapacaklar tabi, sen vergi oduyon, hatta belki 200 donum eken ciftci bi kuyumcudan bile kat kat fazla vergi oduyo. bu hukumet turkiyenin anasini aglatti, iyi diyenin cikari vardir, baska aciklamasi yok...

vale link=topic=40139.msg351877#msg351877 date=1299221123' Alıntı:
allah bütün çiftçilerimize peygamber sabrı vermiş ,,yoksa başka memlekette olsa çoktan ayaklamışlardı ,,benim hayret ettiğim bu ziraat odası başkanları veya gnel başkanı uyuyormu ..yoksa korkuyormu bu çiftçiyi neden bir temsilci olarak savunmuyor resmen iktidarla ters düşmekten korkuyorlar.. herkes kabuğuna çekilmiş bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı ,,milleti çifçiye destek adı altında 3 kuruş parayla kandırmaya çalışıyorlar..ama sattıgın mahsülün parası 8 senedir aynı .. evet şunları inkar etmmek lazım sağlık alanında yapılan reform ,, yollar ve çevre düzenlemeleri ,, ama çiftçi için yapılan hiç bi şey eğer bilen varsa bana söylesin

Yazılanları okuyorum içlerinde çak haklı olanlar dogru söyleyenler var.
Ama belirttigin gibi vale Hükümete gelmiş geçmiş partileri hatırlar isek hiç birisi
Yol, Saglık, Çevre Park bahçe, dünya bankası veriyor adı altında çiftci desteklemeleri, Tarla birleştirmeleri, sulama projeleri kıredi oranları düşürülmesi vs. vs. vardır daha birçok yenilik çalışmalar.
Bende Bir çiftciyim 220 dekar yerim var hep arpa bugday ekiyoruz. bu sene 120 dekar yer kiraladım patates ekecegim...

satocan58 link=topic=40139.msg351879#msg351879 date=1299221566' Alıntı:
yaw yapacaklar tabi, sen vergi oduyon, hatta belki 200 donum eken ciftci bi kuyumcudan bile kat kat fazla vergi oduyo. bu hukumet turkiyenin anasini aglatti, iyi diyenin cikari vardir, baska aciklamasi yok...

Elbetteki yapacaklar tabi dogru söylüyorsun

Digerlerinede aynı vergileri ödemiştim

satocan58 link=topic=40139.msg351879#msg351879 date=1299221566' Alıntı:

kesinlike haklısın sonuna kadar sana katılıyorum.