Süt Sağım Üniteleri

Ynt: Süt Sağım Üniteleri

Arkadaşlar hibe işi başladı bu yıl kimler sağım sistemi ve soğutma tankına başvuracak ben baş vuruyorum bu yıl bilmeyen arkadaşlarımız varsa mobil sağım makinalarınada baş vurabilirsiniz.

Konunun devamını getirelim sonunda hibe kapsamında sağım sistemi ve soğutma tankına hak kazandım praformayı 1x10 balıkkılçığı 1 tonluk soğutma tankı elektronik pulsatörlü otamatik yıkamalı sül ölçerli şeklinde vermiştim bazı firmalarla telefonla görüştüm bölgemizde ağırlıklı İlgün ve sezer yaygın sezerin bayisi var İlgünün doğrudan Konyadan fabrikası temastra bulunuyor arkadaşlar sizler hangi markaları tavsiye edersiniz bazı markalar var bilindik Deleval mesela ama çok pahalı fiyatı yinede bayisiyle görüşeceğim.

Neferist link=topic=40438.msg766874#msg766874 date=1376755143' Alıntı:
kafama bi soru takıldı, sağım ünitelerinde sağım yaparken kesif yem verebiliyorlarmı ? :S

http://www.trakkulup.net/buyukbas-hayvancilik/lely-sut-robotu-insansiz-sut-sagim-teknolojisi/

Böyle bir makina ve sistem olursa makina bilgisayarlı olduğu için kesif yemi gerektiği kadar veriyor.
Bende sağarken kesif yem veriyorum eskı usul zincirli önden beslemeli yemlik.Sağımhane olmadığı için.
Sağımhane olsa kesif yem olmaz hayvanlar sağımhanede kilit veya balık kılçığı sıkıştırma ile duruyor,sadece sağılır çıkar.
İlim bilim sağarken yem yemeyi tavsiye etmiyor, hayvan sütünü rahat veremiyor.
İyi bir işletmede, yem yediği, yer yattığı yer, sağıldığı yer, ayrı olacak.
Hijyen ve rahatlık yönünden böyle olması avantaj .
Ban böyle biliyorum.

hacimmet link=topic=40438.msg766864#msg766864 date=1376750890' Alıntı:
Konunun devamını getirelim sonunda hibe kapsamında sağım sistemi ve soğutma tankına hak kazandım praformayı 1x10 balıkkılçığı 1 tonluk soğutma tankı elektronik pulsatörlü otamatik yıkamalı sül ölçerli şeklinde vermiştim bazı firmalarla telefonla görüştüm bölgemizde ağırlıklı İlgün ve sezer yaygın sezerin bayisi var İlgünün doğrudan Konyadan fabrikası temastra bulunuyor arkadaşlar sizler hangi markaları tavsiye edersiniz bazı markalar var bilindik Deleval mesela ama çok pahalı fiyatı yinede bayisiyle görüşeceğim.
1x10 çok değil mi biz min. 40 sagili için 1x6 kullanıyoruz .

ismail_17 link=topic=40438.msg766891#msg766891 date=1376763569' Alıntı:
http://www.trakkulup.net/buyukbas-hayvancilik/lely-sut-robotu-insansiz-sut-sagim-teknolojisi/

Böyle bir makina ve sistem olursa makina bilgisayarlı olduğu için kesif yemi gerektiği kadar veriyor.
Bende sağarken kesif yem veriyorum eskı usul zincirli önden beslemeli yemlik.Sağımhane olmadığı için.
Sağımhane olsa kesif yem olmaz hayvanlar sağımhanede kilit veya balık kılçığı sıkıştırma ile duruyor,sadece sağılır çıkar.
İlim bilim sağarken yem yemeyi tavsiye etmiyor, hayvan sütünü rahat veremiyor.
İyi bir işletmede, yem yediği, yer yattığı yer, sağıldığı yer, ayrı olacak.
Hijyen ve rahatlık yönünden böyle olması avantaj .
Ban böyle biliyorum.
Bu sistemin maliyeti ne kadar bilgisi olan var mı? Ve kaç hayvan için idealdir?

gectigimiz gunlerde bereket brk 5 yari sabit sut sagim makinasi aldim eski mskinamim malzemelerinide kullandigim icin 2 adet ünite yi satmak istiyorum ihtiyaci olana verebilirim bana takim olarak 360 tl ye falan geldi 05326936399

çaparlar bizim burda çöpe atıldı benim önerim ilgün, sezer, ikisinide kullandım biliyorum.. ve arkkadaşlar sağım ünitesi kurdurmak çok pahalı. adamlar 1e 5 katarak kuruyorlar
iyi dinleyin ben kendim sğım ünitemi kurdum 1. x 10 7.500 tl + soğutma tankı 1 ton kromel marka , 10.000 tl inşaat 6.000 tl

çifçilik zor iş link=topic=40438.msg958738#msg958738 date=1421443167' Alıntı:
çaparlar bizim burda çöpe atıldı benim önerim ilgün, sezer, ikisinide kullandım biliyorum.. ve arkkadaşlar sağım ünitesi kurdurmak çok pahalı. adamlar 1e 5 katarak kuruyorlar
iyi dinleyin ben kendim sğım ünitemi kurdum 1. x 10 7.500 tl + soğutma tankı 1 ton kromel marka , 10.000 tl inşaat 6.000 tl
abinasıl bir şey yaptın biraz anlatabilir misin? hatta fotoğraf varsa daha güzel olur

bir ara gönderebilirim ama sağım ünitesini şuanda kullanmıyorum hayvanlar tüberkülozdan tazminatlı kesim yaptı devlet havalar ısınınca alacağım
vakum pompası 1500 lt. sezer 3200 tl , ön süt toplayıcı 40 lt. krom süt güğümünden dönüştürdüm, dvara montaj , süt taş stopu kırom güğüm kapağına montajlattım kıromcuya 150 tl. . süt tranfer pompası 400 tl. su pompası satanlardan alabilirsin. vakum hattını kangal boru pusatörler damla sulama musluklarına bağladım çok pıratik süt hattı, yıkama hattı kırom 50 mm. borudan . diğer parçaları, tarimfoni(kemtardan) toptan 2000 tl. tutmamıştı

çifçilik zor iş link=topic=40438.msg958857#msg958857 date=1421484987' Alıntı:
bir ara gönderebilirim ama sağım ünitesini şuanda kullanmıyorum hayvanlar tüberkülozdan tazminatlı kesim yaptı devlet havalar ısınınca alacağım
vakum pompası 1500 lt. sezer 3200 tl , ön süt toplayıcı 40 lt. krom süt güğümünden dönüştürdüm, dvara montaj , süt taş stopu kırom güğüm kapağına montajlattım kıromcuya 150 tl. . süt tranfer pompası 400 tl. su pompası satanlardan alabilirsin. vakum hattını kangal boru pusatörler damla sulama musluklarına bağladım çok pıratik süt hattı, yıkama hattı kırom 50 mm. borudan . diğer parçaları, tarimfoni(kemtardan) toptan 2000 tl. tutmamıştı
kafamda ufak tefek bir şeyler canlandı ama fotoğraf olursa çok daha güzel olur abi anlaşılan böyle işler elinden geliyor. Bu arada hayvanlar için geçmiş olsun abi neyseki tazminatlı kesim olmuş.

bu arada eskiden bizimde çapar vardı hava basıncını çıkaramıyorduk hemen kömürü bitiyordu tavsiye etmem. Şimdi sezer kullanıyoruz memnunuz kömürü hiç bitmedi daha, bitmemesinin sebebi sezerin pompasında filtre varmış. Kömür bitmeyince haliyle basınçta sıkıntı olmuyor.