Süt Sağım Üniteleri

kompresör kömürlerini ve kompresörü temizle. Olmazsa kömürleri değiştir. İçini güzel temizlemen gerekir. Kurum bağlayabiliyor.
Abi yasini bilmedigim icin bu sekilde hitap etmeyi uygun gördüm. Yanlis anlama ancak yanlis bilgiye sahipsin alternatif akimla calisan motorlarda kömür bulunmaz arkadasin sorunu yardimci sargi veya kondansatörle alakali

Tek fazli asenkron motorlarda ilk hareketi saglamak icin yardimci sargi ve kondansator kullanilir kömür olayi yoktur. Bazi motorlarda motor hareket aldiktan sonra yardimci sargiyi devre disi birakan elektromanyetik şalter kullanilir. Bazi tip motorlarda ise kondansator surekli devrede kalir. Senin bakman gereken ilk şey motorun baglanti kutusunda bulunan kondansator bi sonraki adim yardimci sargilarin ölcülerek kontrol edilmesi gerek. Motor bu halindeyken sen elinle saga cevirirsen saga sola cevirirsen sola dönecektir.
Senin dedigin gibi herhalde kömürlerde bir sey yok yagli ve tertemimiz bu dedigin kondesitor siskimidir acma snahtarinin olduhu yerdemi

Senin dedigin gibi herhalde kömürlerde bir sey yok yagli ve tertemimiz bu dedigin kondesitor siskimidir acma snahtarinin olduhu yerdemi
Abi ben bi fabrikada elektrik bakimciyim sen sorunu sordugunda problemin orada oldugunu anladim zaten. Kondansator acma anahtarindan cikan kablonun motora girdigi yerde bi kutu var motor klamens kutusu onun icinde. Kondansatorunu sök komsulardan birinin makinasinda dene sonra komsunun kondansatorunu kendi makinanda dene. Senin kondansator komsunun makinada calisir komsunun kondansator senin makinanda calismazsa yardimci sargilarin yanmis demektir. Avometre yada multimetre denilen ölcü aletin varsa sargilari kontrol edebilirsin yanikmi degilmi diye. Ama kondansator arizali degilse yuzde yuz yardimci sargilar yanik

• Beğen
Tepkiler: gavalster

c6656e8b41413b4a0e6ed133309e06d1.jpg

8516b0ec5e1c8ad4c247694a0b874939.jpg

ee1fd18a7b4a35c4101dbef44f46ff82.jpg

Şuan kurulumu devam eden sağım sistemimiz

Cevap: Ynt: Süt Sağım Üniteleri

Ben yaklaşık 5 yıldır bilgisayarlı kurtsan kullanıyorum. Almanya'da dünyanın en büyük hayvancılık fuarı Eurotier'de dev bir alanda şov yaptı. Gurur duydum bir Türk firmasını delavala boumatice kafa tutarken görmekten. Artık dünyada kabul görmüşler, görüşmekte fayda var. Almadan çok araştırmıştım ben, çoğu türk firmada imalat yok, kataloglar çok havalı ama hep toplama mal... ona da dikkat etmek lazım.

Abi ben bi fabrikada elektrik bakimciyim sen sorunu sordugunda problemin orada oldugunu anladim zaten. Kondansator acma anahtarindan cikan kablonun motora girdigi yerde bi kutu var motor klamens kutusu onun icinde. Kondansatorunu sök komsulardan birinin makinasinda dene sonra komsunun kondansatorunu kendi makinanda dene. Senin kondansator komsunun makinada calisir komsunun kondansator senin makinanda calismazsa yardimci sargilarin yanmis demektir. Avometre yada multimetre denilen ölcü aletin varsa sargilari kontrol edebilirsin yanikmi degilmi diye. Ama kondansator arizali degilse yuzde yuz yardimci sargilar yanik

Senin dedigin gibi bobini degistirdim makina canavar gibi oldu cok sagol