Massey Ferguson Seri 100 Hakkında

Ynt: Massey Ferguson Seri 100 Hakkında

398 i bilirim aynı hidrostatik direksiyonu 188 e takabilirsin + turbo ile intercooler iyi ayarlı 248 motorla randıman verir
ayrıca 188 Fransız 76 model ve arka büyük cer li yani 398 in arkası olan modelinde olmalı ve tabiki multi power i çalışıo olmalı bak o zaman sen çekişe 398 e kötü traktör diyemez zaten kimse ama bu dediklerimi dediğim traktöre uygula sonuç bnm dediğim gibi olur
keza 285s e bile turbo intercool ve 398 pistonu taktıran oldu 398 den aşağı kalmıo çekişde diyor kendisi zaten 398 de kullanan birisi

Ynt: Massey Ferguson Seri 100 Hakkında

Bende 1975 model MF 158 var. Rahmetli babam o senelerde almanyadan getirtmiş. MF 135 kadar yakar ama inanılmaz güçlü ve sağlamdır, yakıtına şaşırır, gücüne hayran kalırsınız. Çok farklı ve özel bir traktördür. Sesinden canavar olduğunu anlarsın. Yeni traktörlerin çoğunu yer ve kemiklerini tükürür. :)))

Slm arkadaşlar yeni 168 aldık ikinci traktör olarak 54 c ye abilik yapacak kullananlar varmı alman 168 IMG-20160516-WA0008.jpgIMG-20160515-WA0006.jpg5IMG-20160515-WA0006.jpgIMG-20160515-WA0000.jpgIMG-20160515-WA0001.jpg

Maşallah hayırlı olsun bakımları düzgün yapılmışsa çok memnun kalırsınız. Aynısı komşu köyde vardı dillere destandı sahibi Almanya'dan getirmişti arka çeki yeri farklı bunların altta olmuyor ara şanzımanlı arka çamurluklar yüksek 15.30 lastik takılabilir power faalmi peki?

Traktör 25 bin TL ye geldi bu yaz kullanacam hoşuma giderse yağlı yaptırırım frenleri bunun alman olup olmadığını nerden anlarız fotolara bakabilirsiniz

Kaç model belli bi yıldan sonra yağlı balata. Alman olayını bilmiyorum. Çamurlukların arka tarafında ek olanlar Fransız diye biliyorum.Bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

75 model aldığimiz Almanyadan kendim getirdim dedi ama biz ayırt edemiyoruz aralarındaki farki

Komşu köydekide kendi eliyle getirmişti M1 delikli pedal değişik varyasyonlar var. 236 165 İspanyol var ben hiç rastlamadım. 71 model ve üzeri yağlı balata yanlış bilmiyorsam. 75 model 175 vardı 30 yıl frenlerine el değmeden kullanıldı.

• Beğen
Tepkiler: erhanarslan29

Ağır işlerde Power kolunu geriye doğru (Yani sana doğru) çekersin ve traktör güç kazanır yükü aldığı gibi çıkarır, Power kolunu yolda ileri doğru itersin, traktör gücü hıza verir ve olduğu hızından dahada fazla gider yokuş ortasında Power kolunu geriye çekersin ( Ki. depreje bastığında traktör geride kaçmaz) sanki vites küçültmüş gibi güce hıza değilde kuvvete verir. yokuş aşağı inerken ise Power kolu ileride olur ve bu sefer de yokuş aşaığı yavaş iner, düzde gaz verirken hızlı giden traktör yokuş aşağı inerken gazda vermeyince yavaş iner. Power kolu geride iken yokuş yavaş ama ağır devirde giderken yokuş aşağıya traktör sanki boşta gider gibi gider ve hızını kesemezsin. ne yapıp ne edip yavaşlatıp Power kolunu ileri itmelisin. Ayrıca Power kolu ilerdeyken vites değiştiremezsin, yokuş yukarı durduğunda bile depreje bassan bile geri kaçmaz, hemen Power kolunu geri çekersin ve istediğin vitesi geçirirsin. 100 serili Masseylerde poweri kullanmasını bilirsen veli nimet, kullanmasını bilmez isen beladır. Bazı traktör kullanıcıları Power'ı bu yüzden sevmezken Bazı traktör kullanıcıları harika bir şey der. Tüm viteslerde debreje basarak power kolunu ihtiyacına göre ileri geri yapabilirsen, Motor her şekilde rahatlar