new holland lift o matic kullanımı

Ynt: new holland lift o matic kullanımı

çift sürerken kültüvatör cekerken dıstaki kol sonuna kadar indirilmeli içteki ise hassasiyeti daha iyi oldugundan motor daha rahat ceker motor bogulursa hassasiyet kolları kendiliginden oynatır motor rahatlar dıstakini indirin içtekiyle derinlik ayarı yapın ve içte hassasiyet yüksek oldugundan farkı göreceksiniz zaten

beylerli link=topic=41231.msg371639#msg371639 date=1301839342' Alıntı:
massey kullanırım on senedir elin alıştıktan sonra onun ayarını bulmak çok kolay şimdi 65 56 s aldık yeni onu kullanmasında sorun yasıyorum mesela alışkanlık kazanasıya kadar.
TT ve 56 serilerinde yaprak yayı ayarlamak daha mühim. Koltuk yanındaki kol esas 66 ve tdd tds modellerindeki yay olmayan tiplerde hassasiyeti daha etkilyor. Lift o matik tt ve 56 serilerinde iniş hızını koltuk altındaki musluk başı gibi olan artı -eksi olan bölümden ayarlamayı biliyorsundur umarım. Hassas ekipmanı çok hızlı indirip dağıtma.

nh_fıat link=topic=41231.msg524883#msg524883 date=1327967618' Alıntı:
kırpılırmı dersin ? elimde kalmasın hepsi zuha-*-s
civatalarını sök, plastigi cıkart, demir testeresi ile plastigi biraz kes, snra plastigin en üstüne civata yeri ac taktıınmı kısa olur :)
daha olmazla flekis le kolun demirine girişcen ;D

omerfarukkoc link=topic=41231.msg525097#msg525097 date=1328011552' Alıntı:
civatalarını sök, plastigi cıkart, demir testeresi ile plastigi biraz kes, snra plastigin en üstüne civata yeri ac taktıınmı kısa olur :)
daha olmazla flekis le kolun demirine girişcen ;D
boşver kalsın :D zaten hacı traktörü vermek istemiyo nereye dokunsam bozyom zuha-*-s zuha-*-s

beylerli link=topic=41231.msg369579#msg369579 date=1301515282' Alıntı:
slm bu new hollandlarda iki tane hidrolik indirme kaldırma kolu var otomatic in yanında bunlar nasıl ayarlanıyor bide çiftte içteki dıştaki mi kullanılıyor acaba açıklarsanız sevirinirim..
dıştaki kol toprak üstü fırfır holder gibi işlerde iç kol an assada dista yükseklik ayarı ic kolu toprak altı pulluk kaz ayagı işlerde diskol altta iç koluda derinlige ayarlayıp kullanıyoruz biz

arkadaşlar bizimde yeni tt 50 aldık hidrolik çok yavaş iniyo servise dedim kasabaya ugrayınca bakalım dedi ama kaldırırken bi sorun yok vede bu hidrolik kumanda kolları cok sert ya hep böylemi olacak

öncelikle motorunuz hayırlı olsn...
yukarıdaki yorumları okumamıssınız galiba...
koltugun altında hidroliğin iniş kalkış hızını ayarlayabildiginz kol var, ordan ayarlarsınız...

omerfarukkoc link=topic=41231.msg528714#msg528714 date=1328395002' Alıntı:
bizimkinde de tam tersi :D
babam ve bnm bilader bozuyo ben yapıyom veya yaptırıyorum :D
ne ka güzl : ' (
ilotoro link=topic=41231.msg528717#msg528717 date=1328395504' Alıntı:
arkadaşlar bizimde yeni tt 50 aldık hidrolik çok yavaş iniyo servise dedim kasabaya ugrayınca bakalım dedi ama kaldırırken bi sorun yok vede bu hidrolik kumanda kolları cok sert ya hep böylemi olacak
hayırlı olsun bnm kollarda çok sert yıkarı doğru çıkınca iyice çıkmaz oluyo bazen yumruk atarak en sonlara kadar çıkarıyorum ;D

dıştaki derinlik , iç kısımdaki ise direnç/hassasiyet. iç kısımdakini ne kadar aşağı indirirsen o kadar direnç artar traktör ayarladığın derinlikte devam etmeye çalışır.eğer yukarıda ise küçük bi zorlamada traktör kolları kaldırır.dışarıdaki koldanda çalışma derinliğini bir kere ayarlarsan koları hiç ellemeden lift otomatik düğmesiyle rahat çift sürebilirsin.çok pratik olur.