new holland lift o matic kullanımı

Ynt: new holland lift o matic kullanımı

beylerli link=topic=41231.msg369579#msg369579 date=1301515282' Alıntı:
slm bu new hollandlarda iki tane hidlik indirme kaldırma kolu var otomatic in yanında bunlar nasıl ayarlanıyor bide çiftte içteki dıştaki mi kullanılıyor acaba açıklarsanız sevirinirim..
Biri nekadar indirdiğini diğeri nekadar kaldırdğını ayarlıyor tuşa basma durumuna göre hangisini kullandıgın değişir ama ben genelde dıştakini kullanıyorum..

efenin dediği gibi ..
dıştaki yıkarıyı blirtiyor içteki aşayı
normalde ztn dıştakini kullanıyor herkez indiriyon kaldırıyon sadece çift fln sürerken düğmeyi kullanıyorz normalde hep dıştakini kullanıyoruz ve kullanıyorlar :)

şimdi hidrolik kollarını indiriyoruz aşşagıya dış kolla hiç ellemeye gerek yok. iç kol ise derinliktir ve bunu tarlada sürüm yaparken yavaş yavaş kaldırrark motoru uygun vites ve devirde çalıştırarak ilerletiriz ve dönum sonu yani tarladan dönerken ise ototmik kaldırmayı yani (liftomatic)i kaldırırız ve o iş kolaylıgı saglar ..
tşklşer..

Kardeşim şimdi normal günlük işlerinde dıştakini kullan.Eger lift kullanacaksan dıştakiyle kaldır yukarıya tuşa bas aşagı iner zaten sonra nekadar ineceğinide içtekiyle ayarla al sana hiç dokunmadan santim santim sabit ölçü

kollardan biri çaki kumanda biri pozisyon kumandadır költuktan tarfta olan yani içte olan çeki kumanda koludur çift sürerken yaprak yayın mandalını çıkarttıktan sonra pozisyon kumanda kolunu tamamemn indirip çeki kumandayı da istediğin derinliğe ayarladın mı değme keyfine sadece başlıklarla otomtikle kaldırıp indirmek kalır. kazayağında ise karma kullanım yapabilirsin

beylerli link=topic=41231.msg369579#msg369579 date=1301515282' Alıntı:
slm bu new hollandlarda iki tane hidrolik indirme kaldırma kolu var otomatic in yanında bunlar nasıl ayarlanıyor bide çiftte içteki dıştaki mi kullanılıyor acaba açıklarsanız sevirinirim..
karma ayarlayacak sın onu ben degil servis söylüyo ok-*-s

dışdaki uzun kol durum kolu içteki hassasiyet kolu.sürüm yaparken ( pulluk,çizel,kazayağı vs.) dıştaki kolu aşağı indiriyoruz içteki kolla hassasiyet ayarı yapıyoruz yani trakörün çekebilceği kadar kaldırıyoruz an başına çıktığımızda lift otomatikten kaldırıyoruz. durum kontrolü gerektiren durumlarda (askılı ilaçlama maknesi, gübre serpme makinesi,ekim makinesi vs. ) durum kolundan yani dıştaki koldan yükseklik ayarı yapıyoruz ve bu sabit kalır traktör kolları yoklama yapmaz bundada lift otomatiği kullanarak taşıma yüksekliğine kaldırabiliriz.

realmmt link=topic=41231.msg369626#msg369626 date=1301517090' Alıntı:
bizim eniştede massey 255 turbo var sabitleyemiyorum kolları ya aşşa iniyo ya yukarı çıkıyo :D:D
240s de de öle az bişe indiriyn temelli into az kaldıryon tam kalkıyo sadece o 240da o var sanıyodm tüm mflerde öyleyse mfcilern işi zor küçük romok vardı zor ortayı tutturdm gıcık ediyor adamı kız-*sw kız-*sw ;D

aynı sorunu bende yaşadım hattat a60 la hıdrolıgı new hllnd ıle aynı yani hema kategorı 2 masseyın hıdrolıgının ustune hıdrolık yok ayarlaması daha kolay ögrenınce hattat dha kolaydır belkıde ama alışkanlıklar kolay unutulmuyor :S

beylerli link=topic=41231.msg371639#msg371639 date=1301839342' Alıntı:
massey kullanırım on senedir elin alıştıktan sonra onun ayarını bulmak çok kolay şimdi 65 56 s aldık yeni onu kullanmasında sorun yasıyorum mesela alışkanlık kazanasıya kadar.
fiat ve new hollandın lift o matiği kadar basit bi sistem yok öğrenmesi çok basit şety*-* 30dk mı aldı öğrenmek şety*-*

lift dügmesini basmasını ögrendikte zuha-*-s yaw sız anlatmasını bılmıyonuz bugun ptatslerı capaladım ögrendım bütün toprakla calışmalarda cift cubuk vs içteki kolla yapılıyor ötekı yani dıştaki en aşagıda tutuluyoor mf nın 2 kolunun yaptıgını hattat tek içle yapılıyor sız dıyonuz pozızyon mozızyon cekı fılan kafamız karışıyo kız-*sw zuha-*-s