Sitemizde Kubota Traktörleri Kullanan Değerli Üyelerimiz

Ynt: Sitemizde Kubota Traktörleri Kullanan Değerli Üyelerimiz

usta bence sende yazı tipi rengini degişki konuya bakanlar diger yorumlar arasında kullanıcının yorumunu atlamasın..
ayrıca arkadaşlar ben marubeni ile görüştüm kullanıcı yorumları onlarda sitelerinde paylaşacaklar..

İzzet beyin bir sorunu var değerli kullanıcılar. Hidrolik kolları tam kalkmıyormuş. Yani fazla yukarı kalkmıyormuş. Bu konuda kendisine destek verebilir miyiz?

doganbey1 link=topic=42665.msg391065#msg391065 date=1304029798' Alıntı:
İzzet beyin bir sorunu var değerli kullanıcılar. Hidrolik kolları tam kalkmıyormuş. Yani fazla yukarı kalkmıyormuş. Bu konuda kendisine destek verebilir miyiz?

destek verdim :) aslında kollar yukarı kalkmıyor degil sadece ekipmanı her yukseklikte yatay tutuyor arka kollar.. diger traktörler gibi tam kaldırınca ekipmanın arka kısmını hava dikmiyor.. yani pullugu topraktan kaldırınca tüm bıcaklar aynı oranda kalkıyor.. diger traktörlerde önce arka bıcak kalkar.. bunda ise tamamen paralel kalkıyor.. arka hidrolik baglantı noktalarında yahya abi ölçtü kaldırma yuksekliği erkunt la aynı.. jd den 3 cm daha az .. bu kadarcık fark var yani.. sadece görünüş olarak az gösteriyor.. birde bazen ayar mandallarını yukarda unuyorlar yeni kullananlar ona dayanıp en uste çıkmıyor kol ve az kaldırıyor.. bunun dışında sorun yok.. yol konumunda iken orta kolu toplarsanız ozaman ekipmanın arkasını yukarı dikersiniz ve kaldırma yuksekliginde sorun olmadıgını görebilirsiniz..
sonuç olarak kaldırma yuksekliği baglantı ucunda standart tum traktörler gibi.. sadece ekipmanın arkasını orta kolu uzun oldugu için hava dikmiyor...paralel tutuyor...

evet yavuz arkadaşın dediği gibi Jd 3 cm ERkuntla aynı ama istanbul servisi serkan beyle görüştüm bana düneyin dediki Japon mühendislere konuyu aktardık 15 gün içinde teknik heyet gelecekmiş türkiye bakalım ne olacak inşalah hayırlısı olur

GENÇ EYMIRLİ link=topic=42665.msg391568#msg391568 date=1304100449' Alıntı:
Arkadaşlar kubota hoşuma gitmeye başladı:) 55 ila 60beygir olan modeller hangileri :) söyler iseniz bi bakalım :).
işte sıkıntıda o ya o segmentte motorlar henüz gelmedi

GENÇ EYMIRLİ link=topic=42665.msg391678#msg391678 date=1304105238' Alıntı:
Me5700 kaç beygir yada bahçe motorları hariç en düşük hp ne kadar
TOPRAĞIM ME 5700 DENİLEN MAKİNA..... 2800 cc 5 silindir motora sahip olmakla beraber brüt 63 bg kimse almaz diye az gelen ancak en çok satılan kendisi altından kıymetli olan bi makina bayiden ikinci el olsun dedim oda bana onu alan satmaz çok darda kalmayınca dedi...var gerisini sen hesap et bu arada tt 50 3 silindir 2900 cc

evet 50 ile 60 bg arası şu an türkiye japon motor vermiyor daha önce 5000 serisi vardı bakalım nasıl bir seri getirecek bu gün bir arkadaşımda sordu bayi yok dedi

kardeş bende 8540 var 1 dfa kubotaya binsen tarla performasını görsen adamlar yhapmış helal olsun dersin artı yakıt az manevra süper bu konuda 1 numara gerisi sana kalmış

GENÇ EYMIRLİ link=topic=42665.msg391705#msg391705 date=1304106685' Alıntı:
O zaman bize göre değil :). Biz yine buralara takılalim :) japonya falan . . . . Uzak bizlere kalsın:)bi an için umutlanmıştim bize göre de vardır diye:)

gelir yakında m7040 modeli aslında cok ideal bi model az yakıtlıymış oldukca.. ama öle bi model gelecek yakında düşünüyorlar ama türkiyeye göre pahalı olur diye getirmemişler çünkü ufak traktörleri çok kalite bu yüzden türkiyede genelde o segmentteki traktörler cok ucuz ve özelliksiz..

yahya abi sen yorum yaptın mı :) bu konuda tedaylı bi kullanıcı yorumunu yap yazı tipi renginide değiştir.. kopuk kopuk olmasın yorumların :)

7040değilde 6040a baktım ufak bi inceleme yaptım 60hp ozellileri falan kendi muadillerinden çok özellikli manevrasına diyecek yok zaten:) ama fiyatlarını öğrenemedim