MİLLİ SU POMPALARI İÇİN SABİT ÇALIŞTIRMA SUYU (SU POMPANIZ AZ YIPRANSIN)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

abcd0015h.jpg

abcd0014vi.jpg

abcd0018r.jpg

abcd0017w.jpg

Arkadaşlar ne işe yarıyor diye merak edeceksiniz şöyle anlatayım bizim bölgemizde hep milli pompalar kullanılır dalgıç birkaç tane ancadır su seviyelerimiz yakın olduğu için hep milli pompa kullanırız taban su sevyesi 15-16 metre mesafede bölgede genelde 22-28 metre arasındadır pompalar yani 15 metre mesafede pompa mili kuru kalıyor bu sistem çalışmadan önce vana açılıyor boru içinde mile doğru musluk var depodaki su doğrudan mile akıyor ve o anda çalışıyor pompa doğal olarakta pompa milleri ve plastik mil contaları aşınmıyor uzun ömürlü oluyor bu sitemin fikri babama ait bölgede başka kimsenin kullandığını görmedim (yani millet önemsemiyor ve sürekli pompa arızalarıveriyor pompalar kısa sürede hurdaya çıkıyor vs.) yukardaki resimler benim (ortak) trafolardan Babanım kuyulardada aynı sitemlerden var yıllardır hiç arızasıs kullandığımız kuyularımız var bence bu sitemin sayesinde.Milli pompa kullanan arkadaşlara tavsiyemdir sizde yapın sistem basit ama çok faydalı.
:)

Ynt: MİLLİ SU POMPALARI İÇİN SABİT ÇALIŞTIRMA SUYU (SU POMPANIZ AZ YIPRANSIN)

eskiden bizim sularımızda çok yüzdeydi şimdi 100 metre çivar .biz çalıştırmadan önce bi bidon su dökerdik ama şimdi 3 tane dalkıç kullanıyoruz

Ynt: MİLLİ SU POMPALARI İÇİN SABİT ÇALIŞTIRMA SUYU (SU POMPANIZ AZ YIPRANSIN)

biz bunları 15 yıl önce yaşadık şimdi dalgıç pompaya döndük aynısını hatta sana bir fikir vereyim (akıl diyecemde benim kendime yok ) bu varil içindeki suyun içine sıvı deterjan kat kaydırma özelliği olduğundan lastiğin krom üzerinde daha rahat dönmesni sağlıyor belki yapıyorsunuzdur anlş-*s

2 bidon deterjanli su.2 bidon deterjanli su.milli pompa kullanalara bir kac sorum olacakdi. Dogru kasnak uyumu nasildir. Buyuk kasnak ölçüsü 60 lik kucuk kasnak kuyudaki bagli olan 18 lik. Kullaniyoz. Traktor 3095 massey. Bu kasnak ölçülerini daha fazla su icin uygun olcu nasildir.
Birde 750 devir 1000 devir gibi yuksek devjrlerde kuyuya ariza yaparmi.milli kuyu kullanmamakta ki ince ayrintilari sorayim en iyisi