McCORMİCK TRAKTÖRLERİNİN SİZE GÖRE ARTILARI VE EKSİLERİ NELER.

Ynt: McCORMİCK TRAKTÖRLERİNİN SİZE GÖRE ARTILARI VE EKSİLERİ NELER.

mc cormik kullanmadım ancak kullanan bi tanıdık var.traktörü biraz incelemiştim....
artıları:perkins motor kullanması
dizaynı ve malzeme kalitesi
eksileri:servisinin ya da mc cormikten anlayan ustaların yaygın olmaması(en azından burda yok diğer yerleri bilmem)
ikinci elde çok değer yitirmesi;piyasada tutulmaması

kullanan kişi memnunum diyodu ama kimse de yoğurdum ekşi demez.......

c95max kullanan tanıdığım var tek kelimeyle harika az yakar çok çeker

5li 13 numara pullukla saatte 10 dönüm sürüyor 80 litre depoyla 70 dönüm tarla sürüyor

servis ağıda yaygınlaşıyor çok güzel motor tek eksisi görünüşü tipsiz

Geçen yıl izmir tarım fuarında Hattat-Valtra standınta duran ve traktör konsunda çok bilgili olduğunu anladığım bir yetkili eğer paran varsa McCormik veya Fendt alman en iyisi demişti.

en büyük artısı patent/vasat değil kalite perkins motor kullanması.. neticede avrupa motor..

en büyük eksisi arkasında aslen iş makinacı olan ve markayı/motoru çok sahiplenmeyen Enka ' nın olması..

yalnız 1 Fendt ile 2-4 adet Mc almak mümkün o kıyas/benzetme en azından para olarak biraz garip.. ha çok param olsa bile 2 ' si arasında kalsam Mc ' i tercih ederim özellikle en manuel/sade bi modeli var onu.. ne kadar teşkilat o kadar müşkilat..

Aynen para olarak hiç karşılatıralcak bir durum değil Mc ile fendt. Ama galiba dünyada fendt kadar kaliteli traktörde yok.. Bence mükemmelli yakalamayı amaçlamış Fendt. Çok pahalı. ikinici elleri bile avrupada dünya para ya : ' ( : ' ( :8 ok-*-s
http://www.used-fendt-tractors.com/

Fendt ' e kötü diyen ya kördür ya kafasına saksı düşmüştür :) ama mesele karmaşık biraz..

fayda/masraf olarak ve çekiş olarak daha iyileri aranırsa bulunur derim..

ne aradığınla ne beklediğinle ilgili..

tüm araçlarımda.. basit/sadelik ve manuelliği tercih etmeye çalışıyorum mesela..

MC ' in kerameti de kalite perkins motor ve avrupa olması.. aslında Landini ' nin ikizi onlarda öyle.. nerdeyse renk farkı o kadar..