Yeni T Serileri

Arkadaşlar new holland T serisini çıkarmaya başlamış yabancı sitesinden gördüm şimdiye kadar T9000 yerine T-9 Tier 4A ,T8000 yerine T-8 Tier 4A,T7000 yerine T7 Tier 4A çıkmış.8000 serisi en son 330 hp iken 390'a çıkarılmış.T7000 serisi en fazla 232 hp iken 260'a çıkarılmış.Modeller örnek olarak:8000 serisi ve 300 hp ise T8.300 olmuş model olarak.Motorun torkuda kıyaslama yapılınca kayda değer bir şekilde artmış bulunmakta.Tier 4A motoru ise %17 yakıt tasarrufu sağlıyor.Ayrıca uydu yönetim sistemleri ve yeni bilgisayarıyla çok değişmiş.Motorun yanı sıra yeni bir imaja sahip.Yeni makyajıda şahsen çok yakışmış nh ye :D

T7= http://agriculture.newholland.com/uk/en/Products/Tractors/T7LWB/Pages/products_overview.aspx?nhpid=T7%20-%20Tier%204A
T8= http://agriculture.newholland.com/uk/en/Products/tractors/T8/Pages/Products_overview.aspx?nhpid=T8%20-%20Tier%204A

Bunlarda mazide kalıp türkiyedeki masum çiftçiye keklenenler
T7000= http://www.newholland.com.tr/%C3%9Cr%C3%BCnler/tabid/72/ctl/ProductSerieDetail/mid/399/ProductID/19/Default.aspx
T8000= http://www.newholland.com.tr/%C3%9Cr%C3%BCnler/tabid/72/ctl/ProductSerieDetail/mid/399/ProductID/20/Default.aspx

Ynt: Yeni T Serileri

BASAYEV link=topic=44313.msg413397#msg413397 date=1307444615' Alıntı:
güzel makineler yapıyorlar ama kaba oluyor bence daha zarif olabilir eski modeller gibi
yanlış anlamada neresi kaba beyaw farları çok sert bakıyo çok hoşuma gidiyor arabalardada böle sert bakan tiipler hoşuma gder mesela hyunday h100 kasalı bana sanki gülüyo gbi glyo. :D konforuda çok güzl

CIray gardas. Türkiye tarimdada zaten avrupanin cok cok gerisinde. yani eski model traktörlerin bizim pazarimizda yer bulmasi bence gayet normal. simdi sen 200 dönüm yerine 2000 dönüm eksen, dönüme 300 kilo degilde 900 kilo alsan, mazotu 3700 den degilde 2000 den alsan o motorlardan bi kac tanesini almazmisin...arz talep meselesi sonucta bunlar...zaten aradada cok fiyat farki var...

Doğrusun kardeş :) düzeni çözmüşsün ama yenilerini alanda hiç mi yok?İşte keklenme dediğimiz olay bu ;) Az kaldı türk tarımının hedefi o(Mazot dışında zuha-*-s).Mesela bizim 10000 dönüm vardı ama Suriye-Türkiye sınırları çizilince ortalık karışmış falan devlet el koymuş : ' ( .Ovanın çoğunluğu bizden çıkma :D Şimdi o tarlalar olsa 3-4 tane T9 olurdu sizleride seve seve ağırlardık ama kader işte artık umutlarımızın çoğu hayvancılıkta :) Ama yaşım küçük büyüyünce o tarlaları almak için elimden geleni ardıma koymayacağım.Nihayetinde dedelerimizin canıyla kazandığı topraklar onlar.Böyle onlardan vazgeçişimizi görseler kemikleri sızlar...

nh_fıat link=topic=44313.msg413418#msg413418 date=1307449317' Alıntı:
yanlış anlamada neresi kaba beyaw farları çok sert bakıyo çok hoşuma gidiyor arabalardada böle sert bakan tiipler hoşuma gder mesela hyunday h100 kasalı bana sanki gülüyo gbi glyo. :D konforuda çok güzl
Agresif görünüşlü taşıtların yerini hiç birşey doldurmadı gözümde ve yeni T lerde agresif bi duruşa sahip çok ta hoş *098*- Ama zevk meselesi bils-*-

Çıray link=topic=44313.msg413610#msg413610 date=1307476586' Alıntı:
Agresif görünüşlü taşıtların yerini hiç birşey doldurmadı gözümde ve yeni T lerde agresif bi duruşa sahip çok ta hoş *098*- Ama zevk meselesi bils-*-
ksenlkle katılıyorm sert agrasif arabalar bnmde çok hoşuma gider

Çıray link=topic=44313.msg413607#msg413607 date=1307476384' Alıntı:
Doğrusun kardeş :) düzeni çözmüşsün ama yenilerini alanda hiç mi yok?İşte keklenme dediğimiz olay bu ;) Az kaldı türk tarımının hedefi o(Mazot dışında zuha-*-s).Mesela bizim 10000 dönüm vardı ama Suriye-Türkiye sınırları çizilince ortalık karışmış falan devlet el koymuş : ' ( .Ovanın çoğunluğu bizden çıkma :D Şimdi o tarlalar olsa 3-4 tane T9 olurdu sizleride seve seve ağırlardık ama kader işte artık umutlarımızın çoğu hayvancılıkta :) Ama yaşım küçük büyüyünce o tarlaları almak için elimden geleni ardıma koymayacağım.Nihayetinde dedelerimizin canıyla kazandığı topraklar onlar.Böyle onlardan vazgeçişimizi görseler kemikleri sızlar...
yasin gencmi yoksa kücükmü...yasini belirtmemissin, insallah alir tekrar eker bicersin...

Genç mi küçük mü size bağlı :D (13) Bunları hep dedemden duydum amcamlada daha bugün konuştuk.Ama benden başka ailede almaya yeltenen yok gibi duruyor.Benimde almam için daha çok uzun bi yolum var gibi duruyor :( ...

Çıray link=topic=44313.msg413701#msg413701 date=1307481917' Alıntı:
Sert ve araba dedinde aklıma Alfa Romeo geldi :D Türkiyede piyasası olmayan ama kaliteli bi araç .. :D
aynen panjuru çok hoşuma gidiyor ama dediğn gibi piyasası çok az bilecikte 20 tane yoktur yani 3 4 tane farklı alfalar gördm bilecikte o kadar
şu asalete bak
alfaromeobreraj5.jpg

Hatay ' dayız biz ve babam buraya ilk alfa romeo getiren kişi :D Ayrıca dizellerdeki twin spark teknolojisi (çift kıvılcım) diğer araçlardan daha üstün bir güce sahip olmasını sağlıyor...Ama ikinci eli çok düşük yoksa babama aldırtırdım bi 189 :D 1750 benzin motor 210 hp akıllara zarar x5 tokatlayan bi araba neyse ayrı bi konu açalım orada devam edelim konu amacından sapmasın yoksa alfa dedin mi ben baya kaptırırım :D

Çıray link=topic=44313.msg413748#msg413748 date=1307488013' Alıntı:
Hatay ' dayız biz ve babam buraya ilk alfa romeo getiren kişi :D Ayrıca dizellerdeki twin spark teknolojisi (çift kıvılcım) diğer araçlardan daha üstün bir güce sahip olmasını sağlıyor...Ama ikinci eli çok düşük yoksa babama aldırtırdım bi 189 :D 1750 benzin motor 210 hp akıllara zarar x5 tokatlayan bi araba neyse ayrı bi konu açalım orada devam edelim konu amacından sapmasın yoksa alfa dedin mi ben baya kaptırırım :D
vaybee :D
tm konuyu saptırmadan devam edlm o zmn :)