sadece kalite tekneloji konusunda genel ital

önerilerinz 80 120 hp arası sizce hangi markalar sırayla yazın sadece marka modeli deil :)
ben ilk başta
1 FENTD derim tekneloji kalite %100 :)
2 CLASS çok hoşuma gidiyor bakıınca güven veriyor insana :)
3 NEW HOLLAND güçç*-*
4 KUBOTA japon kıyağı *098*-
5 MASSEY FERGUSON
6 JOHN DEERE
7 DEUTZ FARH
8 CASE IH
9 STEYİR
10 SAME
herkezin kendi fikri tartışma çıkmıcak şekilde bu tipte sıralama yaparsanz sevinrm :)
sadece italler olacak mesela mf nh same steyir vs. markaların yerlilerini göz önünde bulundurmadan yapınız :)
burda erkunt falan die çıkmasın gülerm İTAL dedm ok-*-s ;D

Ynt: sadece kalite tekneloji konusunda genel ital

Şahsen Kubotayı biraz daha aşağı aslında bayağı aşağı alman gerekir çünkü forumda bi abi jd nh fendt falanla boy ölçüşemez demişti ama ben sıralarsam :
1_Fendt
2_Claas
3_John Deere
4_New Holland
5_Massey Ferguson
6_Case İH
7_Deutz Fahr
8_Same
9_Steyr

Ben 2-3-4 arasında ayrım yapamadım yani o kısmı pek dikkate almayın :D Ama teknik olarak kıyalarsak 100 hp segmenti
Claas Axos 340 (100 hp) = 410 Nm
New Holland T5060 (106 hp) = 425 Nm
Fendt 310 (105 hp) = 445 Nm
John Deere 5100R (104 hp) = 416 Nm

Tork olarak sıralamada Claas'a haksızlık oluyor maalesef cunku en az hp açıklığı diğer markalara göre 4 hp ama Claas'ın John Deere'yi geçme ihtimali eş hp'lerde var.Ayrıca tork kadar çekiş şanzıman vs vs de önemlidir ben sadece bu kısmını inceledim şanzıman vs hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapmak istemiyorum.Ama JD'nin 3. sırada olmasına rağmen çekişi bence diğerlerinden daha iyi ve bu yorumu videoya göre yaptım arka arkaya çekiştirmede çekemesede tarlada performansı var(Link sonda).Fendt zaten apayrı bir olay yani burda otomatikmen New Holland,John Deere,Claas kıyaslaması yapmamız gerekir.Ama tork olarak sıralama aşağıdaki gibi :
1_Fendt
2_New Holland
3_John Deere
4_Claas

fendt 936 vs newholland t8050 vs john deere 8430 fingal 09

HASANLARLI link=topic=44927.msg421805#msg421805 date=1309386350' Alıntı:
nh ile case arasına bu kadar marka girmesi normal mi sizce
nie girmesin yerlimi dioz ithal dioz .
hemde herkezin kendi fikri sende kendi fikrini koy ..
Çıray link=topic=44927.msg421803#msg421803 date=1309385257' Alıntı:
Şahsen Kubotayı biraz daha aşağı aslında bayağı aşağı alman gerekir çünkü forumda bi abi jd nh fendt falanla boy ölçüşemez demişti ama ben sıralarsam :
1_Fendt
2_Claas
3_John Deere
4_New Holland
5_Massey Ferguson
6_Case İH
7_Deutz Fahr
8_Same
9_Steyr

Ben 2-3-4 arasında ayrım yapamadım yani o kısmı pek dikkate almayın :D Ama teknik olarak kıyalarsak 100 hp segmenti
Claas Axos 340 (100 hp) = 410 Nm
New Holland T5060 (106 hp) = 425 Nm
Fendt 310 (105 hp) = 445 Nm
John Deere 5100R (104 hp) = 416 Nm

Tork olarak sıralamada Claas'a haksızlık oluyor maalesef cunku en az hp açıklığı diğer markalara göre 4 hp ama Claas'ın John Deere'yi geçme ihtimali eş hp'lerde var.Ayrıca tork kadar çekiş şanzıman vs vs de önemlidir ben sadece bu kısmını inceledim şanzıman vs hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapmak istemiyorum.Ama JD'nin 3. sırada olmasına rağmen çekişi bence diğerlerinden daha iyi ve bu yorumu videoya göre yaptım arka arkaya çekiştirmede çekemesede tarlada performansı var(Link sonda).Fendt zaten apayrı bir olay yani burda otomatikmen New Holland,John Deere,Claas kıyaslaması yapmamız gerekir.Ama tork olarak sıralama aşağıdaki gibi :
1_Fendt
2_New Holland
3_John Deere
4_Claas

fendt 936 vs newholland t8050 vs john deere 8430 fingal 09
olabilir :) bnm hoşuma gidiyor CLAAS biçerdöver olsun traktör olsun bence kalite konusunda oldukca iyi :)

1-fendt
2-massey ferguson
3-new holland
4-claas
5-kübota
6-john deere
7deutz fahr
8-same
9-steyr

bu benim kendi görüşüm sıralama değişebilir

nh_fıat
DeathDaNger

Bilgiler

ŃĔŴ ĤŐĹĹÁŃĎ
AĞLAMAYI FERDİDEN . BAĞLAMAYI ORHANDAN. İSYANI MÜSLÜMDEN. NADASI İSE YANLIZCA BİZDEN ÖĞRENİN.

Boş ver sen şimdi kaliteyi, şu nadas ı anlat bakalım inceliklerini, çamurda nasıl olur? otlu tarlada nasıl olur, meyilli arazide nasıl olur..:?..:S öğrenelim..

nailyetek link=topic=44927.msg421982#msg421982 date=1309433623' Alıntı:
nh_fıat
DeathDaNger

Bilgiler

ŃĔŴ ĤŐĹĹÁŃĎ
AĞLAMAYI FERDİDEN . BAĞLAMAYI ORHANDAN. İSYANI MÜSLÜMDEN. NADASI İSE YANLIZCA BİZDEN ÖĞRENİN.

Boş ver sen şimdi kaliteyi, şu nadas ı anlat bakalım inceliklerini, çamurda nasıl olur? otlu tarlada nasıl olur, meyilli arazide nasıl olur..:?..:S öğrenelim..
imzayla konunun ne alakası var. ? sen benden daha iyisi bilirsn bikere nail abi.

mf_ford link=topic=44927.msg421974#msg421974 date=1309432399' Alıntı:
1-fendt
2-massey ferguson
3-new holland
4-claas
5-kübota
6-john deere
7deutz fahr
8-same
9-steyr

bu benim kendi görüşüm sıralama değişebilir

Kubota hak etmediği yerde bence odakilerin hepsi kubotayı 7 ' ye katlar tokatlar zuha-*-s ;D

Eger alman biseyi yaptiysa alaninda en iyisini yapmistir, özelliklede mekanikde. dünyanin en büyük fabrikalari almanlar tarafindan kurulmustur. Ona göre ilk 3 den sonrasi NH MASSEY ve digerleri...

bence

1.mccormick
2.fendt
3.nh
4.steyr
5.john deree
6.mf
7.case
8.deutz-fahr (hürilmann)
9.claas
10.belarus

kubotaya gelince ben listeme yer vermedim çünkü herşey güç demek degildir birazda soyluluk lazım

jcb saat,e 80 km hız
fent saat,e 55 km hız
lanborgoni saat,e 55 km hız
agromanica saat,e 55 km hız
nevholand saate 51 km hız
devtuz saat,e 55 km hız
mf saat,e 50 km hız
bana göresıralama böyle geri kalan makinalar çok ancak gördüklerım

Kenarda köşede de olsa Valtra nın adı hiç geçmiyor. Oysa fabrikasında üretim cd sini seyretmiştim, bütün her şeyini robotlar yapıyordu,hatta sıvı contaları bile robotlar sıkıyordu. Etkileyici bir cd idi. Ama o valtralar Türkiyedekilere de hiç benzemiyordu, kesinlikle daha kaliteliydiler. Sıralamaya giremiyor olmaları ilginç. :)

nailyetek link=topic=44927.msg421982#msg421982 date=1309433623' Alıntı:
nh_fıat
DeathDaNger

Bilgiler

ŃĔŴ ĤŐĹĹÁŃĎ

ok-*-s ok-*-s muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*-