Arkadaşlar 106s fendt hakkında acil kullanıcı yorumları ve bazı bilgiler lazım..

Ynt: Arkadaşlar 106s fendt hakkında acil kullanıcı yorumları ve bazı bilgiler lazım..

fent dediğin traktör ün bi modeli çok iyi 106 mı 105 mi bilmiyorum ama yakıtı çok az bakımlı olacak tabi çok iyi bi makina yaşına kullanışına göre kullananlar memnun ok-*-s bize sorarsan alma 8000 10000 piyasası var burda elindeki ford daha tercih edilen traktör

Ynt: Arkadaşlar 106s fendt hakkında acil kullanıcı yorumları ve bazı bilgiler lazım..

Can link=topic=46235.msg445461#msg445461 date=1316423150' Alıntı:
Posoflu rumuzlu arkadaşın hakkı var. Fendt ' in yedek parça bulunmaz diye birşey yok. İhtiyacınız olan parçaları stoklarımızdan tedarik ediyoruz. 102 - 103 - 106 dışındaki daha eski Fendtleriniz için dahi parça tedarik edebiliyoruz.

Parça konusunu çok düşünmenize gerek yok. Sizin gibi yağına, suyuna bakan filtrelerini kontrol eden Fendt traktör sahiplerinin parça ihtiyacı olmaz.

Satılamama durumu ve ruhsatın devredilememesi hoş bir durum değil. Bu zamanda ucuz ve temiz Fendt bulmak zor oluyor.

Selamlarımızla,

Can

Güveniş Ticaret
Fendt Traktörleri ve MWM Motorları Yedek Parçaları
Millet Caddesi no:168/a Şehremini - İstanbul
Tel : (212).5318972 - 525.66.72
adres istanbulda bende istanbulluyum pek yaygın mı bu 106s ler ?

arkadaşlar 8 yaşımda çıktım 76 fendt 103 s üzerine şoförlüğü onda öğrendim çok güzel bir makina babam tomruk yüklü park yaptı taş koymadık 500 metre uçurumdan uçtu dimdik ayakta ardıç ağacına takılan büyük tekerlek onu derenin dibine inmesini önledi birara satılık ilanlarda vardı boya kaporta frenler yenilendi diye artı ben kendime 106/s aldım memnunum saygılar

• Beğen
Tepkiler: smnc

ya arkadaşlar bu eski fendtler adanada yok ben görmedim sanayide arkadaş görmüş demirci yapması diyor hiç beğenmemiş 6600 ün yanından geçmez her yeri demir diyor bende herkes övüyor diyorum onlar ford görmemiş herhalde diyor siz ne diyonuz ha bide bu motor bukadar iyise neden ucuz bilgi verirseniz sevinirim yenilerine lafım yok

artık geçti yani traktorü almaktan vaz geçtik iyidir teknolojidir heryeri ama şilede sahit oldugum bi olay sonrası almadıgım için içim rahar 5000 lik bi fordla baglamışlardı ormanda ama ford tamamen bitikti ne lastik kalmış ne motor attıgı duMAN baca gibi normal değildi yani ikiside kafayı kaldırıp kaldırıp vuruyo fordun üstündeki debriyaja basıp birden yine asıldı götürmeye baslamıştı cart bi ses geldi fendin tekerler dönmüyo carlar dagıldı fendin sahibi sonucu zaten kestiriyodu ama gecti iş işden sonra hurdacıya verdi paşaköye nazik ve adam akıllı kullanılırsa fendt cogu kişinin işini görür ama bize gelmeyecegi belli sürekli problem acan motorun bizde yeri yok... bunun için 4 tane motor değiştirdik john deere ve ford gibi dayanıklı olanı görmedim..

• Beğen
Tepkiler: muhammed85

ucuzlugu nu ucuz diye alanlara soralım onlar 10./ 15. masraf yaparlar odan sonra fentin degeri ortaya çıkar 18/20 fiyat çekince pahlı diye ucuzunu alırlar 6000 tl 106 s 1976 buldum 15.000 tl masrafı var

MERHABA ARKADAŞLAR BEN BİR EKSKAVATÖR OPERATÖRÜYÜM BEN OPERATÖRLÜĞE FENDT TRAKTÖRLERDE BAŞLADIM BİZİM 1977 MODEL FENDT 103S VAR.ŞİMDİ FENDTLER EKSKAVATÖR OPREATÖRLÜĞÜ NE ALAKA DİYECEKSİNİZ.BEN ÇOCUKKEN BABAM ARKAYA TAKILAN KEPÇE İLE GÜBRE FALAN ATARDI SONRALARI BENDE FENDT İLE GÜBRE ATMAYA BAŞALDIM VE OPERATÖRLÜĞE İLK ADIMIMI FENDT DE ATTIM.BENİM YAŞIM 26 ŞİMDİ BU FORUMDA TEKNİK BİLGİSİ ÇOK AZ OLUP VE HİÇ HAYATINDA FENDT KULLANMADIĞI HALDE YORUM YAPAN KİŞİLER VAR.ÖNCELİKLE ŞUNU SÖYLEYEYİM BU KİŞİLER TAMAMEN SALLAMASYON İİŞLERLE UĞRAŞAN KİŞİLER BİR KERE ŞUNU SÖYLİYEYİM FENDT 106S FORD İLE KIYASLANAMAYACAK KADAR ÇOK TEKNİK ÖZELLİĞE SAHİP.BEN ORMANDA FENDT İLE ÇOK TOMBRUK YÜKLEDİM BEN FENDT ' İN ÖN TEKERLEĞİ İLE ÇAM AĞACI İTTİM RAMPADA FİAT 640 MASSEY FERGUSON 165 BUNLARI HEP RAMPADA SOLLARDIM BUNU FORD YADA BAŞAK BİR TRAKTÖR İLE YAPIN ÖN TAKIMINIZ ARKA LASTİKLER İLE ÇİFTLEŞİR :) BİR KERE FENDT ' TE TURBOMATİK DİYE BİR TEKNOLOJİ VAR BU TRAKTÖRE PERFORMANS RAMAPADA GERİ KAÇMAMA STOP ETMEME VE DÜŞÜK YAKIT SARFİYATI SAĞLAR ŞİMDİ BURADAKİ DİĞER KULLANICILAR BUNU SİZE SÖYLÜYORUM FENDT ' TRAKTÖRÜN İLAHIDIR BİR EFSANEDİR EFSANELERDE ANLATILMAZ O EFSANEYİ KULLANIP HİSSETMENİZ LAZIM BEN FORD ' NEW HOLLAND ' I KUSURA BAKMAYIN ALINMAYIN ARKADAŞLAR AMA TRAKTÖR DİYE ÇİFTLİĞİME ALMAM EVİMEDE ALMAM SAYGILARIMLA

• Beğen
Tepkiler: Fendt 78

posoflu 106s ye hevesim vardı teknik bakımdan cok üstün bi makina yakıt vs falan cok güzel ama ford onu parcalanana kadar ceker gözümle gördüm ve otomatik debriyajı bozuldugu zamam 3 binden asagı yapılmayacagını söylüyorlar ve civardaki ustalar hiç anlamıyor görmemişler

ben bu yaşima kadar kullandigim 103 ve 106 nin rampada önünü kaldirdiğini hatirlamiyorum fordlarda iyi motor allah var yukarda ama motor blogu cok yuksek kirik arazide bizim burasi gibi yerde tehlikeli bi makine ki bizim ilcede 2 bilemeden 3 adet vardir onlarda yolda kasise dusunce ön tekerler afalliyo sag sol yapiyo bizim ilcede 100 den fazla fendt 103 106 vardir

kastamonulu kardeşim. fendi ömründe hiç görmeyen adamların yorumlarını anlatma burda. ben 106 fend kulanıcısı olarak diyorumki. teknik yönden senin o kara fort fendin yarısına bile yaklaşamaz. yok ciğeri dağıtmış bilmem neyapmış. bunlar mışla muşla olmazzzz. fendi kullanıcan ondan sonra yorum yapacan.

• Beğen
Tepkiler: nactem

merhaba arkadaşlar ben bir ekskavatör operatörüyüm ve yaşımda 26 hayatımın büyük bölümü şantiyelerde ve iş makinalarında geçtiben operatörlüğe fendt traktörlerde başladım şimdi diyeceksiniz fendt ile operatörlük ne alaka diye :)
ben fendt traktörün üzerine 11 yaşımda çıktım babam ormancılık ile uğraşırdı eskiden ormanda fendt ile çok ağaç yükledim.şimdi bu forumda bazı arkadaşlar bilgiden yoksun bir şekilde rasgele yorum yapıyorlar. bir kere şunu söyliyeyim fendt traktörler ford veya nev holland ile kıyaslanamayacak kadar çok üstün ve teknoljik özelliğe sahip ve sağlam bir yapıya sahip ben fendt ile ormanda traktörün ön tekerleği ile ağaç itmiş biriyim bunu ford 6000 ile yapında göreyim zaten yapamazsınız çünkü ford ile öyle bir şey yaparsanız ön takımınız arka dingil ile çiftleşir :) bir kere fendt de turbomatik diye bir teknoloji var motorun boğulmasını önler geri kaçışları önler yakıt tasaarufu sağlar araşanzıman özelliği var bazı arkadaşlar alınmasın ama ben forda traktör diye binmem be :)

fendi kullanmadığımı kim söyledi ? kullandım mekanik bakımdan kesinlikle ford kadar sağlam olamaz bu bir yaptıgım yorumu dikkatle oku fendt teknik yönden her koşulda üstün fren ve motor hariç fakat ford kadar saglam değil bu 1 z.p nickli kardesim 3000 fordları bilirmisin hep akis keserler kırma dingillidir 3610 u var bende onun ön lastigi ile odunları sıraya sokuyordum bi araya topluyorum sen 6600 ün ön yakıma laf atıyorsunda kaç tenesi akis kestiki coğu orjinaldir 3000 lerle karıştırıyorsun 6600 dediğin makina 106s yi hurdaya cıkartır hemde kaç tanesini cekişme falan değil iş yaparak 6600 bildiğin fordlardan değil git forddan anlayan birine sor 6600 her zaman el üstündedir bak yine söylüyorum fendt teknoloji fakat herne kadar teknoloji olursa olsun karadüzen bi makina karsısında saglam kalamaz 5000in 73 modeli var bizde ondan önce 106s düşünüyorduk ustalarla falan konuştuk adam adını duymamışki tanınmamış makina parca cok pahalı ne yapayım ben ikiside demir ikiside iş görüyo

ustası olmayan parçası zor bulunan yada uydurma parçalarla ayakta durup bu kadar dayanan başka traktör varmı?fendt den başka noo*-*-

posoflu link=topic=46235.msg573575#msg573575 date=1333383630' Alıntı:
ustası olmayan parçası zor bulunan yada uydurma parçalarla ayakta durup bu kadar dayanan başka traktör varmı?fendt den başka noo*-*-
niye sıkıntı cekimki kardeşim anlamak istemiyormusun iyi güzelde ben her zaman kazandığım 3 kuruş parayı bunamı baglayım sen diyorsun bizim burda 60 70 tane tabi parcası bulunur oralarda ustasıda vardır bizim ustalar mf fiat steyr ford bunlardan baska motor görmemişki nasıl yapacak karalayamam fendi bilen biliyor bende farkındayım işin ama sıkıntı cekmektense kara düzen forda devam abi hurdaya cıkana kadar zaten alacagım motorun satısında sıkıntı vardı yoksa suan kullanıyo olacaktık he fordla aynı teraziye konurmu siz koyarsınız ben koyamam 30 yıldır ekmeğini yiyoruz cünki

aydındemir link=topic=46235.msg568702#msg568702 date=1332684559' Alıntı:
ucuzlugu nu ucuz diye alanlara soralım onlar 10./ 15. masraf yaparlar odan sonra fentin degeri ortaya çıkar 18/20 fiyat çekince pahlı diye ucuzunu alırlar 6000 tl 106 s 1976 buldum 15.000 tl masrafı var