VAN'DA DEPREM!!!!

GÖRDÜĞÜM KADARIYLA FORUM ÜYELERİ VANDA MEYDANA GELEN 7.2 ŞİDDETİNDEKİ DEPREME BAYA Bİ İLGİSİZ KALMIŞ... !!! VAN ' a Yardımda bulunmak isteyenler, Best Van Tur (444 00 65) ve Van Gölü Turizm (444 65 65) tel. numaraları ile irtibat kurup, kıyafet ve yiyecek yollayabilir. Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı: 0 432 351 59 06. 5 tl yardımda bulunmak isteyenler de, VAN yazarak 3072 ' ye gönderebilirler. MNG VE PTT KARGO DA YARDIMLARI ÜCRETSİZ GÖTÜRÜYOR LÜTFEN YARDIM EDELİM ARKADAŞLAR ÇOĞU İL VE İLÇELERİMİZDEN GEÇİYOR BU FİRMALAR. İNSANLAR SOĞUKTA DIŞARIDA KALDI ALLAH YARDIMCILARI OLSUN 500 DEN FAZLA CAN KAYBI TAHMİN EDİLİYOR

Ynt: VAN'DA DEPREM!!!!

Holland link=topic=47704.msg459926#msg459926 date=1319405023' Alıntı:
Herkes elinden geldiğince bir şeyler yapmalı arkadaşlar. Bu olaya sessiz kalmak insanlık ayıbıdır.
abi kimse kusura bakmasında bu kadarda olmaz yaa valla orda ölenler sanki insan değil kimse girip konuyu inceleme gereği bile hissetmiyor . yazıklar olsun vallahi!!!!

ahmetornek link=topic=47704.msg459930#msg459930 date=1319405159' Alıntı:
abi kimse kusura bakmasında bu kadarda olmaz yaa valla orda ölenler sanki insan değil kimse girip konuyu inceleme gereği bile hissetmiyor . yazıklar olsun vallahi!!!!

Bugün haber sitelerinde ve Facebook ' ta bazı insanlık dışı yorumlar gördüm ve insanların ne kadar duygusuzlaşabileceğinin sınırı olmadığını bir kez daha anladım. Bu vahim olayı, terör gibi bir şeyle bağdaştırarak, bu depremin orada bulunan insanlara verilmiş bir ceza olduğunu düşünenlerin olduğunu görünce müslümanlığımdan ve insanlığımdan utandım.
İnşallah bizim sitemizde yoktur öyle insanlar.

Holland link=topic=47704.msg459932#msg459932 date=1319405447' Alıntı:
Bugün haber sitelerinde ve Facebook ' ta bazı insanlık dışı yorumlar gördüm ve insanların ne kadar duygusuzlaşabileceğinin sınırı olmadığını bir kez daha anladım. Bu vahim olayı, terör gibi bir şeyle bağdaştırarak, bu depremin orada bulunan insanlara verilmiş bir ceza olduğunu düşünenlerin olduğunu görünce müslümanlığımdan ve insanlığımdan utandım.
İnşallah bizim sitemizde yoktur öyle insanlar.
Evet benimde dikkatimi çekti Türk milletin yakışan hareketler değil bunlar. Somaliye yardım için sıraya giren Türkmilleti filistin için sokağa dökülen Türk milleti nasıl olurda kendi yurttaşları için bukadar duygusuz ve faşist düşüncelere kapılır .....

Ölenlere rahmet ,kalanlara sabır diliyorum ve geçmiş olsun
Forumda incelenmediğine bakma,bende incelemedim,çünki haberlerden kopyala yapıştır.Haber sitelerinden ve tv den daha hızlı haber akışı sağlanıyor.
Bandırma lıyım ve 1750 km uzaklıktaki , Van-Muradiye de 1,5 yıl kaldım,Ercişe 20 dakika Van a1 saat mesafede.orada bulunan memur ve yerli halkla güzel dostluklar kurdum ve irtibatı halen koparmadım,ulaşabildiklerimden bilgi aldım.Şükür ki Muradiye de ağır birşeyolmamış....
Karamsar olmayalım göreceksiniz ki yardımlar ulaşmaya başlayacak ,yaralar sarılacak inşallah.....
Kendini bilmezler saçma sapan yorumlar yapabilir,çan sıkabilir,bunu çoğunluğa mal etmemeli......
Tekrar geçmiş olsun ........

Hepimizin basi sagolsun.. Kul azmadikca hak yazmazmis diye ne kastediliyor onuda anlamadim bu arada.. Umarim sizin marmara depreminden sonra Allah hickimseye hak etmedigi felaket gondermez diyen uyduruk hocalardan bir farkiniz vardir...

Osman Musaogullari link=topic=47704.msg459947#msg459947 date=1319410221' Alıntı:
Hepimizin basi sagolsun.. Kul azmadikca hak yazmazmis diye ne kastediliyor onuda anlamadim bu arada.. Umarim sizin marmara depreminden sonra Allah hickimseye hak etmedigi felaket gondermez diyen uyduruk hocalardan bir farkiniz vardir...
Hoca falan değilim, kendime müslümanım..Böyle ve buna benzer felaketlerde Anadoluda bu atasözü hep söylenir..Her an her şey olabiliyor manasında yazmıştım, siz alınmışsınız anlaşılan bende sildim gitti, gönlünüz hoş olsun.. Duanın kalbten edileni makbuldür..

DEPREM BÖLGESİNDEKİ belediye başkanı çağrıda bulunuyor :
'İş makinelerini buraya gönderin...' - cevap : İŞ MAKİNALARINI YAKTINIZ...
'doktorları buraya gönderin ;' - DOKTORLARI ÖLDÜRDÜNÜZ....
'polis gelsin...' - POLİSİ TAŞLADINIZ...
'mehmetçik bize yardım etsin...'
... - MEHMETÇİĞİ ŞEHİT ETTİNİZ, EDENLERE YARDIM ETTİNİZ...
'para gönderin' ; - GÖNDERDİĞİMİZ PARALARI BELEDİYELERİNİZ pkk ' ya VERDİ...

AMA BİZ İNSANIZ, İNSAN !!! HAİN DEĞİLİZ ... GELİYORUZ..
Van Belediye başkanı! Bak, yardımı Terörist cenâzesin de yanında posterini taşıdığın imralıdakinden değil, Devletten istiyorsun... Anladın mı şimdi?

ARKADAŞLAR FACEBOOK ADRESIMDEN ALINIDIR DOĞRULARI YAZMIŞ BENDE DEPREM BÖLGESİ OLAN SİMAVDAN TÜM VAN HALKINA GEÇMİŞ OLSUN DILEKLERIMI ILETIYORUM VE BU YAZIYI PAYLASMADANDA GECEMIYORUM