arkadaşlar sizce en kötü traktör markası hangisi

Ynt: arkadaşlar sizce en kötü traktör markası hangisi

XERİON link=topic=5438.msg57915#msg57915 date=1216405525' Alıntı:
uzel lisanslı traktörler berbat
nereden berbat oluyomuş arkadaşım sen traktördenmi anlamıyorsun uzel her çiftçiye traktör sağlıyo bah bahçe için 240s -255t orta çiftçiye tarla vs..işler için 265-285s-266g-277g vs...büyük çiftçiler için 398,3075,3085 vs.. hem uzelde sonuçta massey ferguson gibi dünyada ilk 10 a girmiş ve Türkiye ' de de traktör piyasasının önünde geleni olduğu için bu yorumu yapman doğru deil.

bitirimedirne link=topic=5438.msg56570#msg56570 date=1215846881' Alıntı:
türkiyedeki en iyi 2 traktör ...MASSEY ve FİAT tır bunu asla unutmayın 2 side gavur ölüsü gibi kolay kolay bozulmazlar çok sağlam ve dayanıklıdır ..bnce yan sanayi olmayan tüm motorlar kendi çapında kalitelidir .. en kalitesizi ise İTM -ZETOR -FARMTRAK gibi 3.-4. Dünya ülkelelerinin ürettiği traktörlerdir diyorum
itm ile farmtrac a bende katılıyorum ama bence zetor kötü bir marka değil kaliteli bir traktör

Yusuf link=topic=5438.msg56236#msg56236 date=1215697604' Alıntı:
Bu konu göreceli diye düşünüyorum Mesela 3000 dönüm arazisi olan bir kişi için fendt vario 936 gayet iyi bir traktör fakat mf 240 çok kötü bir traktördür . tersi olarak düşünürsek bodur meyve yetiştiren ve 15 dönüm araziye sahip olan bir kişi için de nh tn75f gayet iyi bir traktör fakat fendt vario 936 gayet kötü bir traktördür.Bana göre sahip olduğum ve işimi gören traktör en iyi markadır.
işte yorum ve paylaşım bu derım ben

Aslında değişik olmuş,hep en iyi olmayacak tabi ki.Ama okay abiye katılıyorum çok tehlikeli olmuş :D.
ufukbeyoglu58 link=topic=5438.msg56095#msg56095 date=1215631477' Alıntı:
bence gayet net cevapların verilebileceği bir konu... Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla piyasadaki en kötü traktörler MF ve FIAT ... Bu motorların meraklısı çok ise şimdiden alternatif markaları incelemelerini öneririm.... :):):)
Bence yanlış yorum.Neye dayanarak bunu söylediğinizi merak ettim?
İtm ' cilerle kavga etmiştik ayaküstü o yüzden itm :D

XERİON link=topic=5438.msg58226#msg58226 date=1216498907' Alıntı:
bende ferguson 188 lik var 75 model sper bişey komşumda da 285 s uzel var çekişi iyi değil traktörün duruşuda ofsayt pek hoşuma gitmiyor

komşun memnunmu birader sen ona bak nesine laf ediyon 285 in

işime yarıyorsa ve de işimi görüyorsa en iyi traktör odur.Traktörün iyisi kötüsü olmaz.
Elbette baba parasıyla en iyisine binmeyi istemek hakkınız arkadaşlar.Traktör seçiminde zaman mekan tarla ve ekonomik durum çok önemli.Senin olan borçsuz traktör herzaman iyiydir

Konu yanlış bölüme açıldığı için konuyu 'Çiftçi Muhabbetleri' bölümüne taşıyorum...

***___TAŞINDI___***

bitirimedirne link=topic=5438.msg56570#msg56570 date=1215846881' Alıntı:
türkiyedeki en iyi 2 traktör ...MASSEY ve FİAT tır bunu asla unutmayın 2 side gavur ölüsü gibi kolay kolay bozulmazlar çok sağlam ve dayanıklıdır ..bnce yan sanayi olmayan tüm motorlar kendi çapında kalitelidir .. en kalitesizi ise İTM -ZETOR -FARMTRAK gibi 3.-4. Dünya ülkelelerinin ürettiği traktörlerdir diyorum
bence son noktayı koymuş

bence gayet net cevapların verilebileceği bir konu... Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla piyasadaki en kötü traktörler MF ve FIAT ... Bu motorların meraklısı çok ise şimdiden alternatif markaları incelemelerini öneririm.... :):):)
Abi Fıat çok güzel marka ama TürkFıat ı bilemiyeceğim sen fıat mı diyorsun yoksa Türk fiat mı ???

renault daha doğru düzgün araba yapamamış traktör nasıl yapar anlamadım