arkadaşlar sizce en kötü traktör markası hangisi

Ynt: arkadaşlar sizce en kötü traktör markası hangisi

soundcarman link=topic=5438.msg59927#msg59927 date=1217167484' Alıntı:
biz en kötüden bahsediyoruz burda

6 ayda fren balatası çaktıran her sezon baskı balata değişen sanayii 2 .evi benimsemiş bir marka isim varsa bilmek isterim doğrusu kötü makina yoktur hepsi en iyisidir belkide ama iyisininde iyisi vardır nasıl ayırırız bunları onlar zaten donanımlarıyla kendilerini diğer markalardan ayırırlar bizde sadece yazmak kalır diye düşünüyorum

insomnia link=topic=5438.msg59930#msg59930 date=1217167844' Alıntı:
6 ayda fren balatası çaktıran her sezon baskı balata değişen sanayii 2 .evi benimsemiş bir marka isim varsa bilmek isterim doğrusu kötü makina yoktur hepsi en iyisidir belkide ama iyisininde iyisi vardır nasıl ayırırız bunları onlar zaten donanımlarıyla kendilerini diğer markalardan ayırırlar bizde sadece yazmak kalır diye düşünüyorum
bizde 76 model internatıonal wardı 444 şuana kadar açmadığı masraf kalmamıştır her yerinden ufakta olsa bir masraf açmıştır her sabah motor çekmekten gına gelmişti ama çalışırsıda gidmeyeceği çıkmacağı yer yok

soundcarman link=topic=5438.msg59829#msg59829 date=1217154324' Alıntı:
renault daha doğru düzgün araba yapamamış traktör nasıl yapar anlamadım
Renaultun arabasına laf atma bence unutma dünyanın en seri üretim yapan fabrikasından biri renaulttur ve bu fabrika türkiye bursa renault fabrikasıdır bu fabrika 3 vardiya çalışıyor ve tam kapasiteyle çalıştığı zaman 1 dk 14 sn de 1 araba üretiyor ve bu fabrikada üretilen arabaların %70 i yurt dışına ithal ediliyor ve yurt dışında en çok talep gören türk üretimi arabalardır sağlamlık bakımından düşünürsen birçok arabası euro ncap tan 5 yıldız almıştır ve en çok euro ncap ta teste sokan(tam 21 model) ve en çok 5 yıldız güvenli modeli(tam 11 modeli 5 yıldız almıştır)renault üretmiştir.... bazı lafları söylerken biraz düşünülüp tartılmasının yararlı olacağı düşüncesindeyim...

dennizs link=topic=5438.msg62368#msg62368 date=1217838619' Alıntı:
Renaultun arabasına laf atma bence unutma dünyanın en seri üretim yapan fabrikasından biri renaulttur ve bu fabrika türkiye bursa renault fabrikasıdır bu fabrika 3 vardiya çalışıyor ve tam kapasiteyle çalıştığı zaman 1 dk 14 sn de 1 araba üretiyor ve bu fabrikada üretilen arabaların %70 i yurt dışına ithal ediliyor ve yurt dışında en çok talep gören türk üretimi arabalardır sağlamlık bakımından düşünürsen birçok arabası euro ncap tan 5 yıldız almıştır ve en çok euro ncap ta teste sokan(tam 21 model) ve en çok 5 yıldız güvenli modeli(tam 11 modeli 5 yıldız almıştır)renault üretmiştir.... bazı lafları söylerken biraz düşünülüp tartılmasının yararlı olacağı düşüncesindeyim...
arkadaşa katılıyorum renault bugün bursada ürettiği araçlarla dünya pazarında büyük başarılara imza atmıştır

Ayrıca çok öenmli bir konu bu sene renault fabrikasındaki robotların yenilenmesiyle birlikte üretim 54 sn ye düşücek yani bir arbanın üretilmesi 1 dakikadan da az olucak

aslında son dönemde çıkan traktörlerin hepsi birbirinden güzel ve iyi,masseye,fiata felan kötü demek cahilliğin danişkası bence....illaki kötü diyorsanız üniversalı kapınıza yanaştırmayın...adi bir rumen malı...

KÖTÜ MARKA HANGİSİDİR BİLİYOMUSUNUZ.en iyi olan elindeki mal olduğuna göre ;kötü olanda diğerleridir . bakın ben demiyorum siz hepiniz onu ima etmek istiyosunuz aslında.DOĞRU OLABİLİR.

18karatekin link=topic=5438.msg67118#msg67118 date=1219154896' Alıntı:
KÖTÜ MARKA HANGİSİDİR BİLİYOMUSUNUZ.en iyi olan elindeki mal olduğuna göre ;kötü olanda diğerleridir . bakın ben demiyorum siz hepiniz onu ima etmek istiyosunuz aslında.DOĞRU OLABİLİR.
hepiniz değilde çoğunuz deseydin daha iyi olurdu.herkesi hüsni zan altında bırakmayalım...

civaş link=topic=5438.msg67127#msg67127 date=1219161690' Alıntı:
katılıyorum massey dünya traktör piyasasında adı bile geçmiyor

nasıl yani UZEL dünyanın en büyük 10 traktör üreticisi arasına giriyorda kos koca MF giremiyor mu ???
dünya gennelinde ilk 10a giren belli bence
1.JOHN DEERE
2.CASE-İH
3.NEW HOLLAND
4.MASSEY FERGUSON
5.FENDT
6.DEUTZ
7.CLAAS
8.SAME-LAMBORGHİNİ
9.CAT-CHALLENGER
10.UZEL
...
atlamış olduğum markalar olabilir liste yanlışta olabilir o yüzden affınıza sığınıyorum firma büyüklüğü olarak aşşa yukarı böyledir

POYRAZLI SALİH link=topic=5438.msg67330#msg67330 date=1219228894' Alıntı:
nasıl yani UZEL dünyanın en büyük 10 traktör üreticisi arasına giriyorda kos koca MF giremiyor mu ???
dünya gennelinde ilk 10a giren belli bence
1.JOHN DEERE
2.CASE-İH
3.NEW HOLLAND
4.MASSEY FERGUSON
5.FENDT
6.DEUTZ
7.CLAAS
8.SAME-LAMBORGHİNİ
9.CAT-CHALLENGER
10.UZEL
...
atlamış olduğum markalar olabilir liste yanlışta olabilir o yüzden affınıza sığınıyorum firma büyüklüğü olarak aşşa yukarı böyledir
uzel madem öle büyük bir firmaydı miras kavgasından neden battı?

civaş link=topic=5438.msg67752#msg67752 date=1219344307' Alıntı:
uzel madem öle büyük bir firmaydı miras kavgasından neden battı?

insan aç gözlü olunca ne kadar büyük olursa olsun gene batar
ayrıca uzelin büyüklüğünü ben değil yetkililer söylüyor
Sabancı holding noldu Sakıp Sabancı vefat edince dağıldı
Sabancı Holdingin eski hükmü kaldımı ???
ne olursa olsun yönetim tek elden olcak

Uzelin borcu vardı temelli kavga çıkıncada battı
bak HEMA ya Türkiyede vergi borcunda 6. sırada aile kavgası olmayınca dağılmadı hala çalışıyor sadece isim değişikliği oldu AÇA

POYRAZLI SALİH link=topic=5438.msg67802#msg67802 date=1219356411' Alıntı:
insan aç gözlü olunca ne kadar büyük olursa olsun gene batar
ayrıca uzelin büyüklüğünü ben değil yetkililer söylüyor
Sabancı holding noldu Sakıp Sabancı vefat edince dağıldı
Sabancı Holdingin eski hükmü kaldımı ???
ne olursa olsun yönetim tek elden olcak

Uzelin borcu vardı temelli kavga çıkıncada battı
bak HEMA ya Türkiyede vergi borcunda 6. sırada aile kavgası olmayınca dağılmadı hala çalışıyor sadece isim değişikliği oldu AÇA
hema kendisin sürekli geliştirdi hattat markasıyla traktör bile çıkardı amauzel ise hep masseyle yoluna devam etti uzel markasıyla traktör çıkarmadı ar-geye önem vermedi üstelik bunların üstüne bide ailede meydana gelen miras kavgası şirketin dağılmasına yol açtı

benim şahsi fikrimdir ... uzel damgalı massey fergusonlar pekte iyi değildi ... lakin bu gün en kötü marka isimleri arasında mf nin tartışılması bence haksızlık ... uzeller ile türkiyede sayısız çifti yıllarca ekmek kazandı ....... ve piyasada en fazla kullanılan traktörlerden birisi ... en kötüler arasında olmasının imkanı yok ....

lakin ben mf yi hiç sevemedim ayrı konu .... İ( 398 hariç ...... o gözümde çok iyi traktörler arasında)

civaş link=topic=5438.msg68155#msg68155 date=1219502237' Alıntı:
hema kendisin sürekli geliştirdi hattat markasıyla traktör bile çıkardı amauzel ise hep masseyle yoluna devam etti uzel markasıyla traktör çıkarmadı ar-geye önem vermedi üstelik bunların üstüne bide ailede meydana gelen miras kavgası şirketin dağılmasına yol açtı

HEMA ' nın 2 adet fabrikası olması lazım biri Ankara ' da diğeri İstanbul ' da
İstanbulda olan Hattat Traktörlerinin üreticisi onun işler tıkırında ama batan HEMA Ankaradaki yani bizim karşımızdaki fazbrika
HEMA ' da da AR-GE merkezi yok tamamen kopya, üretimi yapılacak olan herhangi bir parçayı alıp onu inceleyip üretime geçiyorlar