TRAKTÖR TEKNİK BİLGİLERİ

: TRAKTÖR TEKNİK BİLGİLERİ

ya ben bunları kafadan sallamadım tabıkı doru ona gore olcun bıcın ıste aslında bızde 5-6 seneye kadar masseycıydık massey kulanıoduk ha sunuda soluyum massey badanaj yapmadıgı surece yakmıo massey arkada kazaya olsun arkaya baya faydası oluo badınaj yapmıo bakın yaktı baya dusuo hemde baya gıdıodu ama cekı ıı oldumu romuk falan cekerken acayıp kotu cunku motor aktarma yaparken guc kaybetmıo bu sefer padanaja verıodu eger arkada agırlık yapan bısı olsun oda gayet ıyıdır

masseysuper90 link=topic=534.msg8221#msg8221 date=1202582099' Alıntı:
TEKNİK BİLGİLER SERVİSİNE GERİ DÖNEYİM BEN EN İYİSİ
SIRADAN BAŞLIYORUM BU GÜNDEN İTİBAREN
SİZDE KATKIDA YADA İSTEKTE BULUNABİLİRSİNİZ

Abi sitemize teknik bilgiler bölümü açacağız, zaten istek de var. Orada devam edebilirsiniz teknik bilgi paylaşımına ve bu konuyuda oraya taşıyacağım...

aslında ben 6460 ın tam anlamıyla bilgilerini istiyorum teknik özellikleri bazı sitede motoru sısu geçiyor bazılarında perkins yardımcı olursan gerçekten sevinirim kardeş

oorhon link=topic=534.msg8250#msg8250 date=1202589675' Alıntı:
aslında ben 6460 ın tam anlamıyla bilgilerini istiyorum teknik özellikleri bazı sitede motoru sısu geçiyor bazılarında perkins yardımcı olursan gerçekten sevinirim kardeş

Hüseyin abi sen ilgilenirsin, fakat bir isteğim var. Her motorun teknik bilgisi için yeni konu açın, aynı konudan devam etmeyin. Şimdi arkadaşın isteğini bu bölümde açıklama yeni konu açıp açıklarsan sevinirim.

güzel paylaşım ama bi ...dan 285 için birbirinizi yemeyin hem o sitedeki mf başkadır belki türkiyedekinden, bizim komşununda 285 i var motor çok büyük, firenleri gacır gucur ötüyo bide çok yakıyo diyolar.

ferhat kardes ıstersen bızım motorun kullanım klavuzundakını yazıyım ama o2073sh dıye gecıo fark varmıdır bılmıom bızımkınde 76 hp yazıo ayrıca 3100cc 16*8 zf sanzuman ıstersenız detaylıda yazabıırım

salih link=topic=534.msg10266#msg10266 date=1203244911' Alıntı:
ferhat kardes ıstersen bızım motorun kullanım klavuzundakını yazıyım ama o2073sh dıye gecıo fark varmıdır bılmıom bızımkınde 76 hp yazıo ayrıca 3100cc 16*8 zf sanzuman ıstersenız detaylıda yazabıırım

Steyr ' in özelliklerini Hüseyin abi yazmış, bakabilirsiniz.

http://www.trakkulup.net/index.php?topic=1199.0

traktör özelliklerini dogru yazın arkadaşlar senin dedigin özellikte 285 görmedim ama turbo takarsan 85hp oluyo bide intercoller takarsan o zaman 94 hp çıkıyobenim traktörde bizzat ikiside war ama traktör hafif olduu için ii çekmiodu tekerlere su doldurttum ikişer tane dahada agırlık attırdım 3890kg oldu td85 nal toplatıyo

SEVGİLİ MASSEYCİ KARDEŞİM ;YAZDIKLARININ NEKADARI DOĞRU BİLEMEM AMA MANTIK ŞUNA HÜKMEDER :HİÇBİR MAKİNANIN PTO(POWER TAKE OFF) GÜCÜ MOTOR GÜCÜNDEN YÜKSEK OLAMAZ....AKSİNE MOTOR GÜCÜNÜN %10-12 ALTINDA OLUR....EĞER SEN MOTOR GÜCÜNDEN % 8DAHA AZ BİR PTO GÜCÜNE SAHİP BİR MAKİNA İSPAT EDERSEN BENDE SANA İYİ BİR ÖDÜL TAAHHÜT EDERİM...DİNAMOMETRE DENEN BİŞEY VARDIR... DENEMESİİİ..CÜZZİİİ..BEN HAZIRIM MARKA VE MODELİ SEN SEÇ...........
BU ARADA UNUTMA BU TESTTE KRANK KESEN ORTADAN İKİYE BÖLÜNEN VEYA SİLİNDİR CONTASI YAKAN MAKİNALARI GÖZ ARDI ETME KOLAY BİR TEST DEĞİLDİRRR...

arkadaşlar ir motorum çekiş gücü döndürme momenti yani torkuna bağlıdır.. yani beygir gücü aslında pekte gücü ayırt eden bir özellik değildir.. beygir gücü çıplak motorda yapılan testlerde piston üzerindedi komresyon basıncı ile orantılı olarak hesaplanır ki manifolt açıklığı nedeniye hem emiş hem egzost rakıma bağlı olarak bile 3 5 değer değişir... mesela 75 hp bir otomobille 75 hp bir traktörü düşünelim ... senin motor şu beygir bu motor bilmem kaç beygir tartışması yalış .. ayrıca uzal nh yada başka bir firma ne sitesinde nede hiç biryerde bu durumun gerçek ölçümlerini sizlere vermez. kimseyede açıklamaz... yani 285 398 falan filan bunların esasında kaç beygir olduğu öyle çiftlik şartlarında ölçülemez..

bir motorda gücü buna bağlı olarakta çekişi arttırmanın üç yolu vardır 1) silindir hacmini arttırmak ( entropi sınırları dahilinde) 2) yakıtı arttırmak 3) turbo şarj yapmak

silindir hacimlerini bilmiyorum ama ben 398 ile eski 265 lerle aynı motoru kullanır ama katologda bu yazmaz 398 de turbo ve şanşman desteği ile tork arttırılmıştır.. devri yakıt takviyesi ile arttırılmıştır...

falaan filaaaan çok uzun konular ... ben bunlardan dünyanın dersini aldım ... anlatmaktan sıkıldım hesaplamaktan sıkıldım ... motor verimi isimli yazımdada bu hesapları detaylı anlattım dört işlem yaparak ispatlanabilir durumlar ...

MAK.MÜH. Okay KANGAL