HUBUBAT PRİMİ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ....

İçlerinde Nevşehirinde bulunduğu 12 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyon sonucunda tarım sektörüyle ilgili paravan şirket kurarak devleti 3 milyon lira dolandırdığı tespit edilen 62 kişi yakalandı.
Polisin 12 ilde eş zamanlı olarak gercekleşdirdiği operasyonda,tarım sektörüyle ilgili paravan şirket kurarak devleti dolandıran bir şebeke çökertildi.ilk belirlemelere göre zanlıların devleti 3 milyon lira dolandırdığı tespit edilirken ,operasyonlarda 62 kişi yakalandı..
Operasyon kapsamında şu iller bulunuyor,Gaziantep,Hatay,Kahramanmaraş,Adana,Osmaniye,Nevşehir,Kayseri,Yozgat,Van,Batman,Adıyaman,ve Malatya bulunuyor..

Arkadaşlar sizlerin bu illerde yaşayan arkadaşların bu konuda bi bilgisi varmı ..bizim ilçe,kasaba ve köylerde baya bi çiftçi bu konuda madur durumda..bu konu 2009 ,2010 yılı hububat prim desdeklemesini kapsayan yıl.yani o yıl içinde satılan ve alınan muhtahsil makbuzu ile ilgili bi durum..2009 ,2010 yıllarında ürününü Coşkunlar tarım hayvacılık lmt.şirketine mal veripte almış olunan muhtasil makbuzu sahte diye baya bi çiftçi madur durumda..bu şirket mal almış karşılını maliyeye yatırp vatandaşada muhtahsil belgesi vermiş fakat almış oldugu malı geri cıkdı gösteremediği için soruşturma acılmış..sonucda bu tarihler itiberiyle bu şirketten muhtahsil makbuzu alıp.prim alan vatandaşlardan almış oldukları prim tutarını gecikme faiziyle birlikde geri istiyor maliye.. ve 5 yıl boyunca hertürlü prim desdekden men ediyor ..sahsen ben üzüldüm olayı duyunca bazı tanıdıklarımda bu durumda..

Ynt: HUBUBAT PRİMİ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ....

öyle ismi bilinmeyen uydurma firmalarla iş yapmıyorum.devlet ve oturmuş köklü şirketlerle çalışıyorum.
güzel olmuş yakalanmış.ahlaksız hırsızlar.
köylüyde tarımada el attılar ya.

Ynt: HUBUBAT PRİMİ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ....

Cafer 66 yozgatlı hemşerim yarın daha detaylı bilgi alıpburada paylaşırım..bu şebeke şuan yakalanmışdurumda vakat bu adamlara ürün veren baya biçiftçimadur durumda..düşünsene2009 2010 sezonunda buday satmış vatandaş parasını almış muhtasil fişini almış teslim etmiş geri devlet ödeme yapmış ..aradan baya bi zaman geçmiş soruşturma olmuş durum böyle olunca devletinde güçü gariban çiftçiye yetiyo ..o anki şartlarda bu şirket peşin almış çiftçiden ürünü ..bu dümeniçeviren sahtekarlara bişey olmaz zatende olan çiftçiye oluyo...5 yıl her türlü desdekten men oluyolar...