Powerfarm 100

Ynt: Powerfarm 100

TLA nın teknik özellikleri bilmiyorum,bu 92.5 hp ve 363 nm torku olan bir motor.Şanzumandan kazanıyor 24 ile 12 var.Birde H serisi var 48 ileri 16 geriye kadar çıkabilen ve Shutle var.

Bu fotoğrafı görene kadar bu kadar çekici görüneceğini tahmin etmiyordum açıkçası Landini şaşırttı beni.. :D

Dün,bu sitede Aftercooler diye bir konu açmıştım. Landini 5 serisini incelerken 100 beygirliğindeki motor özelliklerinde Turbo Aftercooler yazıyordu. Galiba bu intercooler in biraz daha geliştirilmişi oluyor. Landini bayisine 5 serisi 100 lüğün fiyatını sordum, 108 bin dediler ama 100 e olur gibi geldi bana... Ayrıca bu seride cer dişlisi yerine planet dişli bulunuyor arkadaşlar. Bu yüzden benim de hoşuma gitti.Bence artık değerlerdirilmesi gereken bir traktör. :)

768 link=topic=48869.msg478334#msg478334 date=1322584163' Alıntı:
Dün,bu sitede Aftercooler diye bir konu açmıştım. Landini 5 serisini incelerken 100 beygirliğindeki motor özelliklerinde Turbo Aftercooler yazıyordu. Galiba bu intercooler in biraz daha geliştirilmişi oluyor. Landini bayisine 5 serisi 100 lüğün fiyatını sordum, 108 bin dediler ama 100 e olur gibi geldi bana... Ayrıca bu seride cer dişlisi yerine planet dişli bulunuyor arkadaşlar. Bu yüzden benim de hoşuma gitti.Bence artık değerlerdirilmesi gereken bir traktör. :)

Bence de abi.Konuyu görmedim ama Landini İthal geliyor o kadar da teknolojisi olsun.5H şanzuman bakımından P.farmdan daha iyi o yüzden fiyat yüksek olabilir.Powerfarm serisinde hala cer dişlisi var.5H de Powerfarm gibi direksiyon yanında vites yok,normal vites kolunun üzerinde düğmeler var ve 5H nin 100 lüğünde 393 nm tork var Powerfarmın gelişmişi oluyor.Bu kadar özellik bakımından fiyata normal diyorum abi ben.

demir45 link=topic=48869.msg478339#msg478339 date=1322584862' Alıntı:
Bence de abi.Konuyu görmedim ama Landini İthal geliyor o kadar da teknolojisi olsun.5H şanzuman bakımından P.farmdan daha iyi o yüzden fiyat yüksek olabilir.Powerfarm serisinde hala cer dişlisi var.5H de Powerfarm gibi direksiyon yanında vites yok,normal vites kolunun üzerinde düğmeler var ve 5H nin 100 lüğünde 393 nm tork var Powerfarmın gelişmişi oluyor.Bu kadar özellik bakımından fiyata normal diyorum abi ben.

Benim incelediğim traktöre göre de fiyat kesinlikle astronomik değil. Özelliklerine göre gayet normal. 110 beygirliğinde de 416 nm tork var. Geçenlerde başka bir köy merasında sürümde bir landini görmüştüm,tartışma yaratmamak için yanındaki traktörlerin markalarını söylemeyeyim ama aynı tarladaki Landini nin gidişi onlardan çok çok iyiydi. O sebeple biraz araştırdım.

768 link=topic=48869.msg478355#msg478355 date=1322586225' Alıntı:
Benim incelediğim traktöre göre de fiyat kesinlikle astronomik değil. Özelliklerine göre gayet normal. 110 beygirliğinde de 416 nm tork var. Geçenlerde başka bir köy merasında sürümde bir landini görmüştüm,tartışma yaratmamak için yanındaki traktörlerin markalarını söylemeyeyim ama aynı tarladaki Landini nin gidişi onlardan çok çok iyiydi. O sebeple biraz araştırdım.

Bir tanıdıkta MCcormick CL80 var abi şöföre motor dayanmadığı için Mc ' den önce JD almışlar şanzuman dağıttırmış geri vermişler,kendi de beğeniyor çok dayandı bu diye :D zaten bu adam bu motorun bir tarafını koparamadıysa kimse kolay kolay birşey yapamaz,şöförü günde 50-55 dönüm yer sürüyorum dedi bir depo ile(65lt) 3 lü dönerli pullukları var 14 numara galiba.Landini ile bazı seriler aynı sayılıyor ve aynı fabrikada üretim yapılıyor sanırım.Şimdi Bozok-Landini bayiliği aldı.Bizde Bozok ' u oradan aldık.Onlarda Powerfarm 100 alakcaklardı kendilerine.Bizim bu tarafta Landiniler beğeniliyor ama para olmadığı için millet ancak Bozok alabiliyor . :)

motorcu link=topic=48869.msg478818#msg478818 date=1322646529' Alıntı:
Güzel paylaşım Mahmut.100 HP ' ye göre biraz zayıf sanki.

zayıflıgı bence biraz daha uzun olsa daha iyi olur sallı . amcamın 4 tane traktörü var mf 6470 6 lı 14 no ünlü pulluk takıyor landini powerfarm 95 5 li 14 nü ünlü tamotamatik pulluk nh td 95 var onada ünlü 5 li 13 no deve boynu pulluk tümosan var ama pulluk takmıyorlar 82-80 ve bu iki traktöre landini fark atıyo nadasta td zaten hiç gitmiyor mf seri ama landinin vites aralıklarını tutmuyo landini çok seri ve güzel alınacak bi motor

Egzosun altındaki etikette Perkins Turbo Aftercooler - TIER 3 - 4 Cylinders yazıyor. Diğerleri tamam da bu aftercooler neyin nesidir bilen var mı ? Ben biraz araştırdım da ara soğutucu gibi bir şey olduğunu öğrendim. Sistemdeki basınçlı havanın sıcaklığını düşürmek ve nemini azaltmak için kullanılıyormuş.
Ama dizel motorlarda nasıl bir kullanım şekli ve sistemi vardır, bununla alakalı pek bir şey bulamadım.

Holland link=topic=48869.msg478881#msg478881 date=1322655151' Alıntı:
Egzosun altındaki etikette Perkins Turbo Aftercooler - TIER 3 - 4 Cylinders yazıyor. Diğerleri tamam da bu aftercooler neyin nesidir bilen var mı ? Ben biraz araştırdım da ara soğutucu gibi bir şey olduğunu öğrendim. Sistemdeki basınçlı havanın sıcaklığını düşürmek ve nemini azaltmak için kullanılıyormuş.
Ama dizel motorlarda nasıl bir kullanım şekli ve sistemi vardır, bununla alakalı pek bir şey bulamadım.

Levent abinin değidiği gibi İntercoolorın biraz geliştirilmişi oluyor sanırım ama bende tam bilmiyorum.Varsa makina mühendislerimiz açıklayabilirler. Bende merak etmeye başladım. :)

rahimavci link=topic=48869.msg478896#msg478896 date=1322656486' Alıntı:
güzel motor sonuçta perkins motor var

Verelim 95 i alalım bir tane abi. :)

mahmut bu eski model galiba ben hafta sonun galeride bindim ön farlar aşağı doğru uzanıyordu 2012 nin ama kabin içi çok dar hidrolik kumanda kollarının arası çok geniç hostes koltuğu şöförün sırtının orda ;D dizayn güzel ceer yoktu arka takım sağlam.

Bu yeni model.Senin bindiğin 5H Serisi oluyor bu Powerfarm onların özellikler bundan daha fazla, tipide biraz daha iyi. :) 105in kadar büyük kabin beklememek lazım sonuçta Avrupa standartlerında bir motor. :D