MF 3075d Tekerlekle Su doldurayımmı

Ynt: MF 3075d Tekerlekle Su doldurayımmı

anayurtlu 3105d link=topic=50376.msg503234#msg503234 date=1325522972' Alıntı:
niye dolduracanki.
niye doldurcan diye sorma lale bak herşecikler ortada masseyciler motorlarını hep ağırlaştırmaya çalışıyorlar artık herşey ispatlandı sakın zevk amaçlı bu işi yapıyoz yapmayı düşünüyoruz demeyin uyrra*-*- uyrra*-*-

Tucano340&Arion520 link=topic=50376.msg503242#msg503242 date=1325523483' Alıntı:
niye doldurcan diye sorma lale bak herşecikler ortada masseyciler motorlarını hep ağırlaştırmaya çalışıyorlar artık herşey ispatlandı sakın zevk amaçlı bu işi yapıyoz yapmayı düşünüyoruz demeyin uyrra*-*- uyrra*-*-
haha ben arkadan ağırlık söktüm.haddinden fazla ekipmanı çekebildiği için ön ağırlığı az geliyordu önlere su bastım.ney ispatlandı :D

Tucano340&Arion520 link=topic=50376.msg503242#msg503242 date=1325523483' Alıntı:

zuha-*-s zuha-*-s noo-*-s noo-*-s

volkan sadece şöyle bi kızdırayım dedim :D nail abi haydarı eline alıp gelmiş :D valla yaa her motorun bi özelliği vardır ön kepçe takarsın ön ağırlıklar falan hepsi sökülür arka hafif geliyorsa arkayada ağırlık takılır. volkan 6lı pulluk çektirio şimdi çoğu traktör pullukla çalışırken önler hafif havada gidio ve uçurumun kenarına geliyosun mesela motor bildiği yöne gidiyor debriyaja basıp durmazsan ne olur yaa komşu tarlanın sınırına dalarsın yada traktörü devirebilirsin :D

onuraksoy link=topic=50376.msg503196#msg503196 date=1325520232' Alıntı:
tekerleklere su doldurursam + lar - ler neler olur (4*4 traktör) yada onlerremi arkalaramı doldurmalıyım
neden su doldurmak istiyosn ki?
cok mu patiye kacıyo motor?
veya volkan abinin ki gibi önlere agırlık takmak yerine mi su doldurucaksınız?

motor patiye kacmıo ama bazen haddin den fazla yük takıorus ( cekebildigi icin ) :D Bide 75lik motorun addinden fazla iş yaptıgını gördügü icin komsular arkadaşlar ayıptır sölemesi kıskanıolar 90 lık 100 lük traktörleri olanlar urası yo benle baglıcam :D Laf aramızda dedem duymasın :D

onuraksoy link=topic=50376.msg503605#msg503605 date=1325604889' Alıntı:
motor patiye kacmıo ama bazen haddin den fazla yük takıorus ( cekebildigi icin ) :D Bide 75lik motorun addinden fazla iş yaptıgını gördügü icin komsular arkadaşlar ayıptır sölemesi kıskanıolar 90 lık 100 lük traktörleri olanlar urası yo benle baglıcam :D Laf aramızda dedem duymasın :D
gerek yoksa su felan basma abi hantallaşır. yakıt artar ses değişir işini böyle rahat görüyosa boşwer çekiştirmede traktörünü ;) güç o şekilde anlaşılmaz zaten tarlada anlaşılır o şekilde sadece ağır traktör anlaşılır

4 le çıktığın rampada 3 e düşersin.ama çıkamadığın,inemediğin yer olmaz.2 sene su ile koştum 185 liği traktör traktör değil dozer oluyor.sonra şanzımana iyi bir bakım yapmak zorunda kaldım,tabi istavrozları da değişmiştim.bir daha suya tövbe ,sonra ağırlık satın aldım da hem motor rahatladı hem de yeterli tutuş sağlandı.rahmetli babam anlatırdı ingilizler 60 yıllarda traktör tanıtımına gelmiştir.x65 mf 3lü pulluk peşine bağlı x35mf 2li pulluk ,35 lik stopta ,o x65 hiç sürülmemiş horuda hiç zorlanmadan çekmiş.tabi tekerlerinde su varmış.eski mf lerin kitabında suyun nasıl tekere basılacağı bile anlatıyor.ama tavsiye etmem.