PULLUKTA TRAKTORUNZ KAC L MAZOT YAKIYOR?

BENIM 90.80 1,700 GR FLAN YAKIYO 4 LÜ PULLUKTA YA SIZIN TRAKTORLERINIZ?

• Kullanılan toplam oy
    64

Ynt: PULLUKTA TRAKTORUNZ KAC L MAZOT YAKIYOR?

arkadaşlar bende TM 120 kullanıorm 2500 metrekarede en son derecede 4 litreyi hiç geçmedi üstelik bizim buranın toprağı çok ağır pullukta 5 ' li 14 numara yarı otomatik

ben ıdda edıyorum eger nadas yapıyorsanız 1 lıtreden az yakan traktor yoktur 1 lıtre ne demek ya bence nadasta traktor 2 lıtre den assa dusmemelı duserse derınlıkten suphem olur bırde 60-100 hp arası traktorlerın cogu hemen hemen aynı yakar marka fark etmez bence fark 115 ve uzerı arasında daha cok bellı oluyor

arkadaşlar inanamıyacaksınız ama ben 5 litre yakıyorum 6420 jdyle 6 lı 14 numra pulluk la valla ben anlamıyorum sizi nasıl oluyor desen biz battık gittik

2006 NH TL100a 4 ' lü pulluk ile göz kararı 50-60 dönüm yerde göstergede 3 bölüm yemiş.[gösterge=ibrelerdeki mazot göstergesi]. Damdaki tankerden koyduğumuz için tam olarak bilmiyorum ne kadar yaktığını...

pamukcuanlayamadım fazla olan ne kardeş pulluk sa tam idaal 5 16 lı takıyorum cızları kapatmıyor bide odada birllitre oynuyoo böyle iyi yani ama sizin dönümler kac metre kare bide o var

bizim konya dönümü 2500 metrekare bir dönüm
traktörün mazot yakışı tarladan tarlaya değişir mesela L 95 1 dönümde en az 5 litre yakar ve 10 litreye kadar çıkar tarlanın durumuna göre değişir bu her traktörde aynıdır marka fark etmez tarla ağirsa hepsi çok yakar ama güçlü büyük motor tarla sürerken az yakar
mesela 150 bg motorla 250 bg motoru kıyaslarsak 250 bg az yakar ağir işlerde tabi tarlan çoksa büyükse

başak 2073 link=topic=5725.msg89260#msg89260 date=1225176140' Alıntı:
ARKADAŞLAR BİZDE BAŞAK 2073 VAR. 1,7 LT HESAPLADIM. ARANIZDA BAŞAK KULLANAN VARMI ?
kardeş bizim başakta hemen hemen senin dediğin kdr yakıo.ben genelde yazın nadas yaptığım için o zmn yakıt yükseliyor tabii ki....ne demişler fiat gibi malın steyr gibi motorun olsun......

kral o artık degişti canım fiat gibi malın jhon deree gibi motorun olsun anladınmı saten eskiye rabet olsaydı bit pazarına nur yagardı iyi geceler

tabi bak hemen degiştiriyom bak bmv gibi araban jhon deree gibi motorun olsun diye degişiti
yani bilirsin fiatı yazın yanar kışın donaR fiat alan elbet birgün onar

okan6445 link=topic=5725.msg89752#msg89752 date=1225275040' Alıntı:
tabi bak hemen degiştiriyom bak bmv gibi araban jhon deree gibi motorun olsun diye degişiti
yani bilirsin fiatı yazın yanar kışın donaR fiat alan elbet birgün onar
burada tartışma çıkarmaya niyetlisin herhalde....lütfen tartışma ortamı yaratma...

alakası yok kardeşim aklım geldi sadece sende degiştir demişsin bende degiştirdim kötü bi niyetim yok saten herkes biliyor neyin ne oldugunu tartışmaya hic gerek yok

arkadaşlar yalana gerek yoq tl90a 85 hp (5li 13 inç)pullukla 2 litre yakıyo tt65(4lü 12 inç)pullukla 1 litre yakıyo denemesi bedaveeeeeeee ortaberekette

ramazanpullu link=topic=5725.msg90448#msg90448 date=1225435010' Alıntı:
arkadaşlar akşam tarla sürmeyle gündüz tarla sürmesinde yakıt fark ediyormu yani ağustosun sicağinda bilgisi olan varmı
bnm kanaatimce fark eder....ne kdr olmasada motor o sıcakta hararet yapar,ne bilim fazla sıkıştırırsın bişi yparsın yine yakıtı yükseltir.ama akşam sürmesinde motor serinde daha rahat çalışır...yani kendi normal sıcaklığıyla yağ yakmadan gider....