BIZ DOST KURT´LARI KÖPEKLERE BOGDURDUK....

403770_350795791614840_203373743023713_1310228_2019207862_n.jpg

UNUTULAN ..:::...

Kıbrıs barış harekatında Amerika'ya kafa tutarak, Türkiye'ye yardım ettiğini,

1970`lerdeki petrol krizi sırasında Türkiye`ye ucuz petrol veren tek lider olduğunu,

Amerikan ambargosunu yararak, Türk silahlı kuvvetleri'ne 25 tonluk roket ve 4 uçak dolusu askeri mühimmat hibe ettiğini,

Türkiye'ye gönderilecek malzemelerin uçaklara yüklenmesinde bizzat yardım ettiğini ve sırtında uçaklara malzeme taşıdığını,

Amerika ve İngiltere'nin Libya'daki tüm askeri üslerini kapattığını,

Bütün yabancı bankaları ve petrol işletmelerini kamulaştırdığını,

Amerika'nın 15 nisan 1986'da trablus ve bingazi’ye düzenlediği hava saldırısında evlatlık kızını kaybettiğini ve eşiyle iki çocuğunun yaralandığını,

İtalya'nın karşısına göğsünde Ömer Muhtar fotoğraflarıyla çıktığını, biliyor muydunuz???

BIZ DOST KURT´LARI KÖPEKLERE BOGDURDUK....

Ynt: BIZ DOST KURT´LARI KÖPEKLERE BOGDURDUK....

oozgurefee09 link=topic=51466.msg521397#msg521397 date=1327653140' Alıntı:
çok doğru tespit etmişsin fatih o ülke de bu lideri mumla arayacak zamanı var...
th015 link=topic=51466.msg521395#msg521395 date=1327652545' Alıntı:
bu ülkede çok şeyler unutuluyor....biliniyor bilmezden geliniyor....görülüyor görmezden geliniyor....
sonumuz hayır olsun
teşekkürler abi hangi baba yiğit ömer muhtarın fotoğrafını göğsüne takıp avrupalı devletlerin önüne çıkabilir , tamam hataları olabilir ama libyanın kaderini değiştiricek kadarda başarıları vardı bu adamın ..

pek bilinmez Libyada bir callut vardı Libya’nın Kaddafi ile beraber, ikinci adamı idi. daha sonra başbakan olmuştu.Türkiyede harp okulunda okuyan ,Kıbrıs harekâtında Rumları bombaladıktan sonra Libya’ya inen uçaklarımıza bizzat kendi elleri ile cephane yükleyen işte bu adamdır.sonra birden yok oldu.ihtilal kendi evlatlarını yer prensibi gene işledi ve kaddafi 2. adam görmek istemediğinden işini bitirdi.
Eski Libya Büyükelçisi Uluç Özülker anılarında kaddfinin pkkya çok yardım ettiğinen bahsediyor,
--42 yıl boyunca kabilelerin desteğiyle mi iktidarda kalmayı başardı?

Hayır. Bunu anlamak için Kaddafi’nin kurduğu Cemahiriye sistemini bilmek lazım. Bunu Yeşil Kitap’ta anlatıyor. Yeşil Kitap, Kaddafi’nin Libya devletini nasıl gördüğünü, işlerin nasıl yürüyeceğini anlattığı bir anayasadır. Bir keresinde kendisine, “PKK’ya bu kadar yardım etmeyin, vazgeçin” dediğimde, “Ben Yeşil Kitabımdaki ilkelerimden vazgeçemem. Ama söz veriyorum, sen burada büyükelçi olduğun sürece ve Tansu Çiller de başbakan kaldığı sürece benden PKK’ya yardım ve Türkiye aleyhtarı bir söze rastlamayacaksın” dedi.

Sözünü tuttu mu?

Çok ilginç, tuttu. O dönemde PKK’ya yardım etmedi. Yoksa Kaddafi, “bunlar kurtuluş savaşçıları” diyerek, PKK’ya başından beri maddi manevi her türlü yardımı yaptı. Almanya’da broşürlerin bastırılmasına kadar para verdi. PKK’nın Libya’da kampları vardı. PKK’lılar bu kamplarda eğitiliyorlardı. PKK’nın dünyada statüsü değiştiği için Kaddafi’nin PKK’ya desteği bugün artık o noktada değildir ama hâlâ destekliyordur. Kaddafi, çok bayılırdı Tansu Çiller’e. Onun için, “Müslüman kadının simgesi. İnşallah Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacak” derdi.

Çiller’i hangi yönüyle Müslüman kadının simgesi olarak görüyor?

Sarışın, medeni, akıllı, İngilizce konuşuyor, profesör... Kaddafi laiktir. Ben, kendisiyle beş defa görüştüm.

bizm önde gelen götlerimiz (bürokratlarımz) hala amerikaya peşkeş ceksin avrupaya yağcılık yapsın amk. götleri geçmişimzde bize düşman olan şimdi dost mu olur bize ama geçmişimzde dostumuz olanı kaybetmek işte bunu iyi başarıyor bizim götler

dış politikada dost diye birşey yoktur kendimizi kandırmayalım menfaat vardır,her devlet bulunduğu konjektür içerisindeki menfaatlarını düşünür ve ona göre hareket eder. dostlukta düşmanlıkta gelip geçicidir.Yoksa kaddafi baasçıdır yani katı bir arap milliyetçisi olmakla beraber sosyalist bir devlet anlayışı vardır bu anlayış ortak paydası seçkincilik ve öncülük olan aydın-subay ittifakının iktidarıdır. cuntalaşma ile sağlanan biraz silah, biraz sosyalist ideoloji, biraz anti emperyalizm ve bol miktarda seçkincilik ile harmanlanan dikta yönetimi baasçılığın sığ ve basit dünyasını anlatır, ırakta suriyede libyada mısırda kendi diktatörlerini yaratmıştı.Kaddafi de bunlardan biridir

ben katılmıyorum.dostluk saglam temellerde ise halkın içine nifak sokulmamışsa dostluk bozulmaz.bozulsada kök unutulmaz.
bugün pakistanla türk halkının arasını kimse açamaz açamdı da.
dostluk sağlam kök sağlam.
batının atına binipde dostlarına sırtını dönen bir idare ile nereye kadar gidilir.

bir ülkenin yıkılması için muhalif yaratmak, asi yaratmak, terör yaratmak, kimlik yaratmak, şimdi en büyük silah ve güç.
bugün ırakda huzur ve kardeşlik var mı? saddam kötüydü ama ABD nin yaptıgı kadar mı ? kötüydü.sadamın öldürdğü insan mı çok şuana kadar ölen zulum görene tecavüz edilen mi çok....
kaddafi kötüydü halkının düşmanıyıdı .........şimdi ne degişti.kim degişti......
artık bunu ileri görüşlülükle bilmek bir koyup beş almakla builerin olmadıgını dagda davar güden evde yemek yapan inşşatda çalışan köyde ekin biçen şehirde simit satan okuyup hakim doktor olan zengin olan fakir olan herkes biliyor.biz onlardan daha ileri görüşlü ve daha bilgiliyiz......çünkü onlar göremedi bilemedi.....
ben bunu konuyu açan arkadaşın alnından öpüyorum............

kıbrısda ırakda kerkükte afganistanda pakisanda ülkemizde filistinde daha bir çok yerde canlı canlı kurtlar vadisini seyrediyoruz.artık dizilerin senaryolarını bile yazar ve yöneten olduk biz çok bilgiliyiz ama birşey bilmiyormuş gibi unutuyoruz.biz kavuk sallayan bir toplum olduk ...........