Kubota Traktör Sahipleri Şikayet - Arıza Bölümü - Memnuniyet Bölümü

Ynt: Kubota Traktör Sahipleri Şikayet - Arıza Bölümü - Memnuniyet Bölümü

yahya abi kubota dan şikayetçi degil ama bi sorun var kubota yahya abiden şikayetçi :) bu hafta sonu yahya abiyi ziyaret ettim.. kubota nın halini göreceksiniz çamurlar içinde yahya abiden çektiklerini net gördüm.. :( bi su tutmamış basınclı yıkama sistemi olmasına ragmen her tarafı çamur turuncu rengi bile belli etmiyordu oderece.. yahya abiye baya kızdım mustafa görse o halini aglar yani bi kubota nın bu kadar zor şartlarda çalışmasına yurek dayanmaz :( yahya abi nazar etmesinler diye yıkamıyor muş :D

arkadaşlar traktör arazi aracı olacak o kadar mersedes olsa toz kondurmam benin her an işim oluyor daha önce motorları yıkamaktan boya atıyordu makineyle makine italyan 150 bar o yüzden hırıstiyan din adamları gibi yıda 1 vaftiz eder gibi yıkama yeter

yahya link=topic=52027.msg542745#msg542745 date=1329685572' Alıntı:
arkadaşlar traktör arazi aracı olacak o kadar mersedes olsa toz kondurmam benin her an işim oluyor daha önce motorları yıkamaktan boya atıyordu makineyle makine italyan 150 bar o yüzden hırıstiyan din adamları gibi yıda 1 vaftiz eder gibi yıkama yeter
hem güldüm hem hak verdim :)

bizim kubota 20 saatte daha bir zararı olmadı çok şükür ... servis konsunda hızlı çözüm buluyolar aynı gün Osmancık SErvsiinin işi vardı hemen Tosya servisini gönderdiler ... benimde şikayetçi olduğum yeri çeki deröiri kolay aşınır ibi geliyor ...

ben çeki demirini egdim kalın demir ama ital yan malı işte :) japon a ayak uyduramıyor egildi bayagı aşagı bakıyor hafiften en iyisi çeki demirini söküp yerine normal çeki demiri takmak delikleri uymuyordu eski erkunta yaptırdıgım çeki demiri yoksa onu takıcaktım

ben traktörü aldım gibi çeki demirini daha kısa kullanabilmem için tornada delik deldirdim,
tır tipi römork koşmama rahmen çekide bir sorun yok ve kısa olduğundan damper traktöre darbede az veriyor.
çeki demirinin eğilmesinin sebebi uzun olduğundandır.

bartu link=topic=52027.msg544117#msg544117 date=1329816270' Alıntı:
ben traktörü aldım gibi çeki demirini daha kısa kullanabilmem için tornada delik deldirdim,
tır tipi römork koşmama rahmen çekide bir sorun yok ve kısa olduğundan damper traktöre darbede az veriyor.
çeki demirinin eğilmesinin sebebi uzun olduğundandır.
ilk işim kısalttırmak olacak...

Benm 55 in çekide uzundu bi delik daha deldirdik 4 tonluk su tankında esneme yapıyodu yolda delik attırınca esnemyi kesti bas basabildin kadar

9540 şuana kadar bir sıkıntımız olamdı.. bu arada biz l.burgazdan aldık ama tekirdağ\hayrabolu doğucalı köyündeniz
nezaman servisi arasak hemen randevu verdiği gün geliyo şuana kadar sıkıntımız olmadı.sadece ön camı kırdık onude gelip taktılar..Geçenlerde sanayide beyaz bi fiorino önümü kesti şaşırdım baştan sonra adamlar indi arabadan motoru görmeye gelmişler sordular sıkıntı varmı fln filan.. şuana kadar sadece arka damper valfleri yağ kaçırıyo onuda düzelticekler ama az kaçırıyo.. bu motorlar özellikle çamurda çok iyi bunu belirtmek isterim ve denge merkezi de oldukça iyi nerelerden geçtim ne 2 tekere kalktı nede çamurda battım... bizim doblo3 2 kızdırma yapınca marş alıyodu -10 derecede kuboto ise bastığım gibi ateşliyo... bide şu arka camı tutan takoz çok adi camı ben kapatıyom o açılıyo gittikçe takoz ufalanıyo gelip düzelticekler.. başka herhangi bir sıkıntım yok ha bide el fireni tutmuyo ama olsun şanzuman kilidi var o el fireninden daha iyi servis çok iyi bşey olsun en kısa sürede geliyo...

bengog link=topic=52027.msg566705#msg566705 date=1332187845' Alıntı:
9540 şuana kadar bir sıkıntımız olamdı.. bu arada biz l.burgazdan aldık ama tekirdağ\hayrabolu doğucalı köyündeniz
nezaman servisi arasak hemen randevu verdiği gün geliyo şuana kadar sıkıntımız olmadı.sadece ön camı kırdık onude gelip taktılar..Geçenlerde sanayide beyaz bi fiorino önümü kesti şaşırdım baştan sonra adamlar indi arabadan motoru görmeye gelmişler sordular sıkıntı varmı fln filan.. şuana kadar sadece arka damper valfleri yağ kaçırıyo onuda düzelticekler ama az kaçırıyo.. bu motorlar özellikle çamurda çok iyi bunu belirtmek isterim ve denge merkezi de oldukça iyi nerelerden geçtim ne 2 tekere kalktı nede çamurda battım... bizim doblo3 2 kızdırma yapınca marş alıyodu -10 derecede kuboto ise bastığım gibi ateşliyo... bide şu arka camı tutan takoz çok adi camı ben kapatıyom o açılıyo gittikçe takoz ufalanıyo gelip düzelticekler.. başka herhangi bir sıkıntım yok ha bide el fireni tutmuyo ama olsun şanzuman kilidi var o el fireninden daha iyi servis çok iyi bşey olsun en kısa sürede geliyo...
Maşallah kardeşim. Artık paylaşım yap :)

bengog link=topic=52027.msg566705#msg566705 date=1332187845' Alıntı:

usta frenleri dehşet nasıl tutmaz servise haber verin hemen baksınlar .. birde arkacam takozu dedigin şey nedir bizimkinde öle bi sorun yok.. hayırlı olsun tekrar güle güle kullan.. birde ön camı nasıl kırdınız merak ettim :) ilgi konusunda bizim burada da ilçeye gittigimde sürekli toplanıyor milet etrafında bakıyor traktöre.. yolda gecen arabalar yavaslayıp bakıyorlar falan renginden midir nedir çok göze batıyor..