Doner Pullukta Hangi Marka Tercihi?

Döner Pullukta Yerli Üreticilerden Hangi Marka Tercih Edilmeli?

• Kullanılan toplam oy
    156

Ynt: Doner Pullukta Hangi Marka Secimi

cruelmann link=topic=52315.msg537302#msg537302 date=1329218305' Alıntı:
aksazli kardeş ben alplerinde ünlününde pulluklarını kullandım .. kemal aksezginde de kullandım .. 100 tane pulluk alsam 100ünüde kemal aksezgin alırım hic motoru yormuyo arkada pulluk var mı yok mu belli değil .. malzeme kalitesi alplerden aşşagı kalır değil .. fiyatıda alplerden uygun misal geçen yıl manisa tarım fuarında .. 3 14 alpler 6 binlira iken .. 4 14 kemal aksezgin 5 bin liraydı .. ancak şimdi hibe desteklerine soktular hepsinin fiyatı ikiye katlandı .. çakal ya bu firmalar hemen fiyatları 2 ye katladılar devlet yarısını ödüyo diye ..
firmalar çakal da hükümet daha çakal. olurmu kardeşim geçen yıl sattığın pulluğun faturasını getir ona göre fiyat biçecez demesi lazım hükümetin.. bunlar ayakta uyuyan otel parası vermeyen cinsten...

destek tarımsal ekipman üretenlere yaradı .. çiftçinin cebinden cıkan para gene aynı .. en kalitelisi 6 binlira olan ilaclama makinaları 10-12 bin aralıgına cıktı .. ikinci elleri çok ucuzladı i$te .. adam alıyor hibe destekli kullanmadan yarı paraya satıyo .. onlardan denk getirmek lazım .. gaspardo mibzer vardı 4 sıra gübreli .. yenisi 15 binlira diolardı arkada$ım aldı hibeli cıkan birinden peşin 7 binliraya bunlardan denk getirip alıcan ..

cruelmann link=topic=52315.msg537315#msg537315 date=1329219848' Alıntı:
geçen yıl yoktu .. ama bu yıl olucak diyorlar .. lafı bile zamlanmalarına yetti temmuz agustos gibi 2 ye katlandı pulluklar ..
ben almıştım ama faturayı daha kestirmedim başvuru yapsamda sonra kestirsem olumuki

bizim burdaki pulluk satan bayi aydın, alpler, ünlü için zamanında hepsi bir diyor şimdi ayrıldılar diyor. o yüzden kalite olarak aynı bana göre ama bana kalırsa alplerden yanayım adana fuarında en büyük pulluğu o getirdi 10 lu dönerli vardı. sizin oraların toprağı nasıl bilmem ama bizim oralarda tekçeker traktör çekmez öyle dönerli pullukları. ben 4lü dönerli 14inçli olanı hatta daha küçüğü daha iyi olur kanatındayım.

bence AYDIN pulluk neden defseniz en çok adamların ağırlıklı çalıştıkları ülkeler avrupa adamlar kaliteden taviz vermiyorlar bende alplerde var aydında bence aydın kaliteli kullanan bir çifçi olarak yazdım şimdikten alacağın hayırlı olsun

5 li 11 inc alll hafif tip amaa ALPler pahalı amaa alplerin üstüne pulluk yok bnde yeni aldım 90 hp Landini var bi gidisi varr bi gorsen 600 kg pamuk 1500 kg mısırr arkana bakma 100 sefer parasını cıkarıo :))