İtiraf Ediyorum.

Bikacgün önce telefona batarya alcam carsıdaki bütün telefoncuları dolaştim benim telefondan olandan yok neyse arkadaş vardı ben bizim evin ordakine sorarim varsa seni ararım dedi neyse biraz sonra aradı varmış gel al dedi başka bi arkadaşın araba ile gittik almaya telefoncu ile elektrikci yanyana kapılar ben aractan iner inmez ilk kapidan daldim iceri bayan bakiyo aceleden s5 batarya icin geldim dedim neyin batarya dedi bende samsung s5 dedim beyefendi burası elektirik dukkani telefoncu yan taraf bi gülme krizi gözüme projoktor aydinlatma takildi ondanda lazimdi onu sorcaktim gülmekten zor attim kendimi disari

Gecen sene komşu köyden arkadaş aradı bizim köyün arazisinden yer kiralamış 8 dekar yonca ekcekmiş dedi sür ek neyse anlaştık tarla karpuz yeri akşamdan gittim tarlanın malç naylon ve tek yıllık damlamasını tırmıkla temizledim tarla prıl prıl oldu sabah sürmeye gittim başladım sürmeye derken tarla tavsıs biraz birakcam yol baya uzak derken tarla bitmek üzere biri geldi napyon dedim süryom bu tarla benim sen kimin yeri süryon dedim muhittin abinin dedi o yan taraf eyvah adamı aradım dedim yanlış tarlayı sürdük ne olcak sen sür neyse fark vercem abi zaten hayıra iş yaptık kurtarmıyo köye gidip tırnık alıp gel tekrar tarlayı temizle sür derken hić kurtarmıycak zararda etsek işi yarım bırakmak olmaz dedim hemen 100 mt ilerde arkadaşın tirmik vardi aradim al kullan dedi tekrar temizledim basladim surmeye tarla cok guzel tav var hemen ardindan yine iki kat tirmik ertesi sabah koye giderken tohum ve gubreyi alip kendi koyume gectim adamin verdigi tohum hic duymadim bi marka neyse mibzeri doldurdum 6 kg gelecek sekilde ektim tohum gubre tam denk geldi daha tarladan cikmadan yagmur basladi sonra adam fark falan vermedi ama bana telefonda farkini vercem hata benim ben sana tarlayi gostermeliydim dedi derken gecen bakmis bana yonca bitmemis dedi bende nasil olur dedim hakkaten 1 tane bile bitmemis adamda bende saşkiniz ayaz vursa diycem ama oyle ayazda olmadi hic ayni gun ektiklerim yesermisti benim aklima bana zararini vercem deyip vermeyincemi böyle birsey oldu

Bundan yaklaşık 1 ay önce 640la tarla sürmek için köye gittim. Ondan 1 hafta öncede 3lü 12li ile cift sürmuştüm ama o pulluk kaçıktı.

Amcamda yan köydeki akrabadan 4lü 11li pulluk almış emanete. Ben okuldan gelene kadar takmış köye getirmişler. Gelirken pulluk uzun ve ağır olduğu için 640ın sol ön tekeri rot başından çıkmış yolda.Bunlar takmışlar , iki çekiçlemişler. Bende gelince direk motora bindim, tarlaya gidiyorum. Arkamdanda babam ve amcam geliyor.

Pulluğu indirdim, ayarladım vs. Sonra 640 bian yürümüyor, hidroligi kaldırıyorum yine gitmiyor. Bi baktım sol ön teker tamamen içe geçmeli yerden ayrılmış arka tekerin altına girmiş. [emoji23]

Tabi tekeri takıp , evde yeni bi civata sıkmamız lazım. Hidroliği kaldırdım, geri geri geldim. Elimde telefon vardı, 1-2 foto çektim belki topic konusuna atarım diye. Babam çağırdı "Gel pulluğub arkasına binelimde önü kalksın 640'ın" dedi.Sonra telefonu kardeşime verdim. "Al elinde tut, sen hafifsin zaten binmene gerek yok "diye.

Sonra babamla ikimiz depinmemize rağmen motorun önünü kaldıramadık. Kardeşimide çağırdık. Onun cebi olmadığı için gitmiş benim telefonu amcamın arabanın tavanına koymuş. Neyse bi şekilde taktık tekeri. Sonra ben eve gitmek üzere yola çıktım 640la.

Kardeşim babamın arabasına , amcamda kendi arabasına binmiş. Ama tavanda kalan telefon kimsenin aklında değil tabi.

Eve gittikten sonra kardeşinden telefonu istedim. Oda bana çaktırmadan gitti amcamın arabanın tavanına baktı. Abi telefonu tavanda unuttum kesin kayboldu dedi. Sonra yarım saat telefonu aradık. Arabanın geçtiği yerlerde 10kez kıvrandık.

Bizim telefon taaa 1km tavanda gitmiş. Sonra köyün girişinde düşmüş. Düşerken köşesine araba basmış. Biz bulduk tabi bunu. Anlık olarak sevinmem ve moralimin bozulması bir oldu. Telefonun ekranı patlamıştı. O gün telefoncuya verdik. 1 hafta telefonsuz kaldım. [emoji53]

Bundan yaklaşık 1 ay önce 640la tarla sürmek için köye gittim. Ondan 1 hafta öncede 3lü 12li ile cift sürmuştüm ama o pulluk kaçıktı.

Amcamda yan köydeki akrabadan 4lü 11li pulluk almış emanete. Ben okuldan gelene kadar takmış köye getirmişler. Gelirken pulluk uzun ve ağır olduğu için 640ın sol ön tekeri rot başından çıkmış yolda.Bunlar takmışlar , iki çekiçlemişler. Bende gelince direk motora bindim, tarlaya gidiyorum. Arkamdanda babam ve amcam geliyor.

Pulluğu indirdim, ayarladım vs. Sonra 640 bian yürümüyor, hidroligi kaldırıyorum yine gitmiyor. Bi baktım sol ön teker tamamen içe geçmeli yerden ayrılmış arka tekerin altına girmiş. [emoji23]

Tabi tekeri takıp , evde yeni bi civata sıkmamız lazım. Hidroliği kaldırdım, geri geri geldim. Elimde telefon vardı, 1-2 foto çektim belki topic konusuna atarım diye. Babam çağırdı "Gel pulluğub arkasına binelimde önü kalksın 640'ın" dedi.Sonra telefonu kardeşime verdim. "Al elinde tut, sen hafifsin zaten binmene gerek yok "diye.

Sonra babamla ikimiz depinmemize rağmen motorun önünü kaldıramadık. Kardeşimide çağırdık. Onun cebi olmadığı için gitmiş benim telefonu amcamın arabanın tavanına koymuş. Neyse bi şekilde taktık tekeri. Sonra ben eve gitmek üzere yola çıktım 640la.

Kardeşim babamın arabasına , amcamda kendi arabasına binmiş. Ama tavanda kalan telefon kimsenin aklında değil tabi.

Eve gittikten sonra kardeşinden telefonu istedim. Oda bana çaktırmadan gitti amcamın arabanın tavanına baktı. Abi telefonu tavanda unuttum kesin kayboldu dedi. Sonra yarım saat telefonu aradık. Arabanın geçtiği yerlerde 10kez kıvrandık.

Bizim telefon taaa 1km tavanda gitmiş. Sonra köyün girişinde düşmüş. Düşerken köşesine araba basmış. Biz bulduk tabi bunu. Anlık olarak sevinmem ve moralimin bozulması bir oldu. Telefonun ekranı patlamıştı. O gün telefoncuya verdik. 1 hafta telefonsuz kaldım. [emoji53]
. 20190316_164517.jpg20190316_164745.jpg

• Beğen
Tepkiler: 7066 ve Adil_d

2018 senesinde birine sürdügüm 100 dekar yerin parasını alamadım yerlere bugday ektirmişti yangında 30 dekar yeri yandi adamın busene kimse surmedi yerleri sürdüremedide birde mutahit iñşaat falan yapıyor bizim koydede yaptı 3 tane kacak imar olmayan yere yapmıs muhurlediler ve yıkılacak belasıni buldu emek hırsızı