ARKADAŞLAR TRAFO HIRSIZLIĞINA ÇARE VARMI

Ynt: ARKADAŞLAR TRAFO HIRSIZLIĞINA ÇARE VARMI

omaraga42 link=topic=53350.msg556480#msg556480 date=1331054829' Alıntı:
Bu işi yapanlar öyle sıradan hırsız değiller.Bildiğin elektrik mühendisi sanki...Burda çalışan trafoyu elektriği kesip trafoyu indirip kabloları soymaları 1 saat sürmüş.akan suyun kesilme süresi 1 saat.vatandaş varıyor kuyunun yanına ne trafo var ne kablo.birini yakalamışlar civar köyde. 4X4 arazi aracı arkası benim diyen elektrikçide olmayan malzemelerle doluymuş.Gerisini düşünün artık...
zaten anlamayan calamaz o trafoyu o trafonun kolay bi şekilde elektriği kesilmemesi gerekir hat bası veya dediğim gibi trafonun ustundeki ayırıcılar acılmaması lazım biz buradada cok karsılasıyoruz o tur olaylarla bunu yapan belirli kişilerdir alısmıslar zaten surekli ara ara gelirler calarlar biz buyuk bi lanba koymustuk trafonun ustune gündüz gibi yapıyordu enerji kesilince malum ortalık karanlık bu lanba sayesinde artık bisey yapmıyorlar 3 ay da bir kablo filan cekiyorduk :D sende oyle bi şey deneyebilirsin

• Beğen
Tepkiler: ysnyksl66

eğer olduğu yerde telefon varsa güvenlik sistemi kurabilirsin, trafoyu oda şeklinde bir yapının içine koyabilirsin, içeri bir kaç tane hareket sensörü yerleştirirsin, odanın içindeki en ufak hareket olduğunda sirenler ötmeye başlar, yılda 250 lirayı gözden çıkardığında güvenlik şirketi seni arayıp bir hareket olduğunu bildirir. bunun en kötü tarafı farelere bile gidip bakabilirsin, bazı geceler fareler yüzünden okula gidip kontrol ediyoruz

stulu link=topic=53350.msg556634#msg556634 date=1331067264' Alıntı:
eğer olduğu yerde telefon varsa güvenlik sistemi kurabilirsin, trafoyu oda şeklinde bir yapının içine koyabilirsin, içeri bir kaç tane hareket sensörü yerleştirirsin, odanın içindeki en ufak hareket olduğunda sirenler ötmeye başlar, yılda 250 lirayı gözden çıkardığında güvenlik şirketi seni arayıp bir hareket olduğunu bildirir. bunun en kötü tarafı farelere bile gidip bakabilirsin, bazı geceler fareler yüzünden okula gidip kontrol ediyoruz

cep telefonu şebekeleri olmaz mı

jandarma polis iş birligiyle bazı hırsızları yakaladılar şebeke başı adanada falan cıkıyormuş geri saldılar hepsini sanırım medaşında işine geliyor elektirik firmalarının falan

mete26 link=topic=53350.msg556820#msg556820 date=1331117581' Alıntı:
Hırsıza önlem olmaz.O zekalarını ülke menfaatine kullansalar.Uçarız.

federal güvenlik diye bir firma var. trafo hırsızlığına son demişler ama maliyeti nedir, ne kadar etkilidir onu bilemem.

http://www.trafohirsizligi.com/Trafo_Alarmi.html

mete kardeş sağ ol onlarla görüştüm sistem maliyeti 900tl miş

kardeş ben sulama birliğinde çalışmaktayım bizim pompalarımız kapalı mekanda ama yine de hırsızlık oluyodu birlikte çalışan elektrikçi arkadaşım bu olaya çözüm buldu bir adet 5110 cep telefonu nu nasıl yaptı bilmiyom ama bu tele kendi nosu ve bir kaç kişinin numarsını kaydetti bu telefon binaya geldikleri zaman binanın kenarından yürürken bile hemen cep aramaya geciyo kaydettiğin numara sırasına göre tek tek hepsini arıyo ve hemen orya gidiyolar ve hırsızlar eli boş dönüyorlar.

alpaslan32 link=topic=53350.msg557268#msg557268 date=1331151890' Alıntı:
kardeş ben sulama birliğinde çalışmaktayım bizim pompalarımız kapalı mekanda ama yine de hırsızlık oluyodu birlikte çalışan elektrikçi arkadaşım bu olaya çözüm buldu bir adet 5110 cep telefonu nu nasıl yaptı bilmiyom ama bu tele kendi nosu ve bir kaç kişinin numarsını kaydetti bu telefon binaya geldikleri zaman binanın kenarından yürürken bile hemen cep aramaya geciyo kaydettiğin numara sırasına göre tek tek hepsini arıyo ve hemen orya gidiyolar ve hırsızlar eli boş dönüyorlar.
bilgi icin tesekkurler nasil yapildigini ve nasil isledigini daha detayli ogrenip bilgi verebilirmisin.

elifur link=topic=53350.msg557285#msg557285 date=1331152418' Alıntı:
bilgi icin tesekkurler nasil yapildigini ve nasil isledigini daha detayli ogrenip bilgi verebilirmisin.
kardeş anlatmakla olacağını sanmıyorum ama cep telefonunun içini acıp 6veya9 arası bir kablo çıkarıyor tabi bunları nasıl nereye lehimliyor bilmiyorum 1 adet akü ile devamlı teli şarj ediyor çok karışık bişey yani görmeden olacask bişey değil ama çok harika bişey eğer tanıdığın kafası ii çalışan elektrikci warsa belki yapabilir ben alpaslan32