8540 kubota vites sorunu & sorunun çözülmesi

Ynt: 8540 kubota vites sorunu

mustafagursacli link=topic=54196.msg571453#msg571453 date=1333050627' Alıntı:
arkadaşım biz sorunlumu diyoruz? vitse sistemi halatlı olan her makşanın düzeni böyledir bağıra bağıra artılarını söylerken ben eksiğinide söylemeyecek değilim kubotanın vitsei kendşne doğru çekmeli araba gibi düşünğrsen geçiremessin ... mf dyna 6 harika tam otomotiğiniide biliyorum yarı otomotiğininde yarılardada bizdeki problem var ancak dediğim gibi yerini bulunca sıkıntı yok ....
hiddetlenme adamın konusunu mahvetmeyelim önemli olan yahya abini sorunun çözülmesi

yahya link=topic=54196.msg571460#msg571460 date=1333050860' Alıntı:
vallahi yerini bulsanda geçmiyor dersin senle inatlaşıyor en az 10 firmanın motorunu kullandım ama viteste kubota sınıfta kaldı olan biz çifçilere oluyor
yahya abi gariptir tentelinin fuarda denedim vitesleri şıkır şıkır tentelimi alsanki acaba
yahya link=topic=54196.msg571460#msg571460 date=1333050860' Alıntı:
vallahi yerini bulsanda geçmiyor dersin senle inatlaşıyor en az 10 firmanın motorunu kullandım ama viteste kubota sınıfta kaldı olan biz çifçilere oluyor
phantomerkunt link=topic=54196.msg571461#msg571461 date=1333050907' Alıntı:
hiddetlenme adamın konusunu mahvetmeyelim önemli olan yahya abini sorunun çözülmesi
yahya abi marubeniyi aramıştır onlarda mutlaka yardımcı olacaklardır 1000 saat kullandı zaten açıkcada menuniyetini yazmış vitesleri sert geçiyor oda halattan kaynaklı ya serden geçecen ya yardan ...

biz malatya bayisinden aldık adamda galericilik bayik nedir bilmez iş adamı satttığı maldaki kara bakar bayilik karlı ya adam malatya kiyota yani güney kore motorların bayilğinide almış istanbul marubeni ollumlu konuştu ama inşallah lafta kalmaz

Servislerin ustalari eski ustalar olduğu için kursa gitiklerinde ayarlar elektronik ve bilgisayarli olduğu için kafalari tutmuyor mekanik olsalardi anlarlardi onun için kurslara gençler gitmeli. Kafalari teknolojiye daha uygun benim fikrim bu sorun burdan başliyor

bencede yarı otamatik motorlardan bizim yörenin ustaları anlamıyorlar jd kalkışta 30 saniye gecikme vardı servis müdürleri geldi bilgisayarı taktı ayarladı ve altında şanzumanın olarada bir dişli değişti ogün bugün 3 sene girmi maşalahı var bunların kafaları kalın diyemiyorlarda yapamıyoruz gelip gitme para alma yazık günah

teşekkürler yorumlarınıza bölgemdeki sayılı çifçilerden birisiyim 2 jd almıştım servise kızdım fabrikaya sipariş verildiği halde iptal etmiş bu kubotayı almıştım inşallah marubeni kubota beni pişman etmez yoksa satarız yaza kesin çok çok bana iyi bir ders olur bundan sonra servisini araştırmadan beleş motor verseler tövbe alırsam

yahya link=topic=54196.msg571486#msg571486 date=1333052437' Alıntı:
teşekkürler yorumlarınıza bölgemdeki sayılı çifçilerden birisiyim 2 jd almıştım servise kızdım fabrikaya sipariş verildiği halde iptal etmiş bu kubotayı almıştım inşallah marubeni kubota beni pişman etmez yoksa satarız yaza kesin çok çok bana iyi bir ders olur bundan sonra servisini araştırmadan beleş motor verseler tövbe alırsam
doğru söze ne denir.

Yahya bey, kubotanın vites kolundan şanzumana aktarması çubuk demirlerle ve 6 vites olduğundan aralıkları yakın muhtemelen çubuk demirlerde eğrilme olmuştur, birde bu sorun iki yada üç vitesde vardır tamamı değildir. Şanzumandada ses olmadığını tahmin ediyorum. (vites aktarımını inceledim)

daha önce 3 vites ve 4 viteste sorun vardı altına elazığ servisi girdi 1,2,5,6 hepsinde sorun başladı 3 ve 4 viteslerde sorun yok durmadan vitese takamıyorsun bazende dursanda vites kolu kıracakmış gibi gız diye ses geliyor anlataman ilçede herkese rezil oldun gören bir motorura vitese bile takamıyorsun gibisinden

Arkadaşlar biz beraber aldık traktörleri benim traktörde böle bi sorun yok ben ve kardeşim çok rahat kullanıyoruz vitesleri elimiz alıştı 6 vitese mesela babam da zaman zaman 3ve 4 te zorlanıyor.. vitesleri atarken kendine dogru çekmen gerekiyor ve itmen kolay geçiyor.. yahya abinin sorununa gelince yahya abinin traktörünü oldugu yerde denedim vitesler benim kine göre biraz sertti ama geçiyordu. sanırım servis in ugraşmasından dolayı ayarlarını bozmuş muhtemelen marubeni magdurda etmez zaten etmeyeceklerinide söylemişler gerekirse vites tertibatını komple degişirler.. yahya abinin kubota sını bir şöförde kullanmıyor bunuda belirteyim yahya abi kubotadan ve marubenidende memnun yanlız biraz sabırsız :) mesela farklı marka traktörü 2.5yılda 1600 saate geldi ve 5-6 defa hidrolik patlattı ,hatalı lastikle sattılar sahip cıkmadılar motorlarına yahya abi ile ilgilenmediler bile yahya abi bu açıdan kubotadan çok memnundu. Taki traktörüne usta elli degene kadar :) yeni nesil traktör kullanan herkese tavsiyem çok zorunlu olmadıkca traktörün orjinal haliyle oynamayın.. ben yahya abiyede geçen yıl dedim traktöre ustayı dokundurtma önce malatya bayisi geldi hidroliğinin basıncını artırdı somun yag sızdırdı somunu çok sıkınca sirdi yahya abi yine madur oldu.. şimdiki durumda ona benzer usta geliyor ayarlayayım diyor altına üstüne bakıyor bu defa yine yahya abiyi madur ediyor.. ama henuz kubota nın parçalanan kopan bi kubota sı yok biraz sabır ederse hallolur.. tamamen halatlı sisteminin ayarlarından kaynaklanan bi durum zannedersem.. şunuda belirteyim eğerki kubota malına sahip cıkmasaydı direk kullanım hatası derdi telefonlarına bile bakmazdı yahya abinin böle yapan markalarıda biliyoruz müşterileri ile mahkemelik olan v.s. ama biz bu malı alırken bize söz verdiler saolsunlar marubeni yetkilileride sözlerindeler bir dedigimizi iki etmiyorlar.
yahya abinin vites ayarlarınıda yaparlar en kısa zamanda.. bu hafta kendi traktörümle vites geçişlerini videoya alıcam herkesi aydınlatmak maksadıyla.. keske yakın olsa yahya abi gelirdin aramız 200km yahya abide yogun buaralar gübre falan işleriyle ugrasıyor..
yazın 12-15 ton arası traktörü çok kullandım rampalarda sorun yaşamadım ben cok memnunum..

KUBOTA M8540 VİTES GEÇİŞLERİ İVMELENME..

Kemal YILAN link=topic=54196.msg571494#msg571494 date=1333053145' Alıntı:
Yahya bey, kubotanın vites kolundan şanzumana aktarması çubuk demirlerle ve 6 vites olduğundan aralıkları yakın muhtemelen çubuk demirlerde eğrilme olmuştur, birde bu sorun iki yada üç vitesde vardır tamamı değildir. Şanzumandada ses olmadığını tahmin ediyorum. (vites aktarımını inceledim)

kemal bey kesinlikle size katılıyorum bencede sorun ondan traktörü farklı kişiler kullanınca o kolu cok zorlamış olabilir ve oradaki demirleri egmiş olabilir öle olunca sıkıntı olmuştur halolur.. çok yerinde tesbit .. servislerin cogu sizin bu tesbitinizi yapamıyor ne yazık ki..

adanaki servis müdürleri 15 günden önce olmaz diyor işler başladı viteste jd bir mersedes araba gibi kubotada kartal araba gibi geçiyor anlayın artık nazarmı gözmü var nedende hep arzalar beni buluyor geçen fuarda FENT disptoru konuşuyordu bizim motorlarda arza enson olacak şeydir adamlar yapıyorlar ama pahalı

Sizin servislerden yana şans dönmüyor galiba daha önce de JD ' de sıkıntı vardı sanırsam.Bu devirde özellikle internette böyle kötü reklam yapabilme şansı olduktan sonra,her marka sıkıntıyı illaki çözecektir ancak zaman önemli tabi.Tam sezon açılıyor,inşallah bir an önce sıkıntı çözülür.

Burda bu üye sıkıntısını belirtmiş.Hemen ortaya başka markalar atılmış yok onun sert bunun sert diye,adam ortada kalmış işte 10-15 gün bekleyecek,daha neyin tantanasını yapıyosunuz anlamış değilim :) şimdi x markanın vitesi kubotadan 10 kat daha sert olsa ne yazar olmasa ne yazar.Önemli olan bu abimizin mağduriyeti,inşallah en kısa zamanda çözülür.

yahya link=topic=54196.msg571509#msg571509 date=1333054099' Alıntı:
marubeni inşalah çözerler servis hallederiz diyor hep lafta kalıyor bakalım olmazsa kubotayı önder veririz birtane 110 bg erkunt getiriz ilginize teşekkürler

Elindekinin kıymetini bil abi .. nezaman ki marubeni sahip çıkmazsa ozaman arkandayım haklı oldugun müddetce ki bence çok buyutulecek bi durumda yok.. senin cevrende her marka traktör var hiç arıza vermeyen var mı ? yada servisi 5-10 saatteki traktöre gelenleri mi saysan.. sıfır daha 3-5 saatte her yerinden yag atanlarımı görmedik pompa sökenleri mi görmedik yani biraz şansın olacak sitede bu 15 e yakın kullanıcı var kimse sorun yaşamamış bu birazda senin şansın birde şöför binen malda illaki arıza oluyor.. kuzenimde senin gibi mesela kendisi same yi kullanıyor hiç tık yok ama şöför biniyor sameye 1-2 ayı geçmiyor bi yerden arıza veriyor.. şimdi artık şöför bindirmiyor traktörüne sorunsuz kullanıyor.. mesela bi yakınımızdada aynı traktör var adam sadece kendisi kullanıyor motorunda tık yok daha servis kapısına ugramadı..

Çok tercih edilen markanın 2 traktöründe 100 saati doldurmadan şanzuman karıştığı için traktörün bölünüp yapıldığını kendi gözümle gördüm. Önemli olan sorunun sıkça yaşanmaması ve mağduriyetin çabuk giderilmesidir. Yahya abi Kubota gerçekten kaliteli siz gönlünüzü ferah tutun, hepsi düzelir.