8540 kubota vites sorunu & sorunun çözülmesi

Ynt: 8540 kubota vites sorunu

teşekkür ederim ilginize ve yorumlarıza bizler trakklup ailesi olarak dertlerimizi ve bilmediklerimizi paylaşmak ben 1 sene oldu aldımdan beri ceya 23 yavuz arkadaşta bilir vitesinden şikayetçiyim bana zamanla düzelir daha motorlar yeni 1000 saate kubota yenisimi kaldı 15000 saatta olsa bence aynı sorun devam eder bu soruna servislerin 10-15 sonra ilgisizliği türkiye pazarındaki newhollant yada mf gibi firmalar yapsa bir müşteri olsa ne olur olmasa ne olur derlerdi 5 senedir türkiye pazarındaki firma servislerini bu kadar sorumsuz bırakırsa bence sonu hüsran olur

Çağrı link=topic=54196.msg571523#msg571523 date=1333054680' Alıntı:
Sizin servislerden yana şans dönmüyor galiba daha önce de JD ' de sıkıntı vardı sanırsam.Bu devirde özellikle internette böyle kötü reklam yapabilme şansı olduktan sonra,her marka sıkıntıyı illaki çözecektir ancak zaman önemli tabi.Tam sezon açılıyor,inşallah bir an önce sıkıntı çözülür.

Burda bu üye sıkıntısını belirtmiş.Hemen ortaya başka markalar atılmış yok onun sert bunun sert diye,adam ortada kalmış işte 10-15 gün bekleyecek,daha neyin tantanasını yapıyosunuz anlamış değilim :) şimdi x markanın vitesi kubotadan 10 kat daha sert olsa ne yazar olmasa ne yazar.Önemli olan bu abimizin mağduriyeti,inşallah en kısa zamanda çözülür.

çagrı şuda var yahya abinin traktörü ne tarlada kalmış nede çalışamaz durumda traktörü şuan tarlada her işi yapacak durumda sıkıntısı sadece yolda vites düşürürken mesela bölge servislerini yahya abi istesin hemen gönderirler malatya yı v.s. ama derdine derman olamazlar e adanadan gelicek serviste ha deyince kalkıp gelemez hiç bi markada.. marubeni yetkilileri ellerinden geleni yapıyorlar yoksa burada en buyuk tepkiyi ben koyardım yahya abi ile beraber aldık traktörü onun madur edilmesi en cok benim zoruma gider.. zaten burada yazsada yazmasada marubeni malına sahip cıkıyor japonlar gerekirse traktörü komple degişir yine madur etmezler bu kadar eminim.. mesela sitede ha şahit olmadık mı x markasının motoruna sahip cıkmadıgına sonra burada videosu yayınlanınca hemen götürüp motoru yaptıklarına sonrada sahibinin burada önceki yorumlarının aksine övgü dolu mesajlar attıgına :)

yahya abi boşuna panik yapıyorsun herşey halolur... sana motoru yıka dedim hata mı ettim ne.. nazar ettiler herhalde :)

Şimdi Yahya abi. 1000 dekarı geçik yer işliyorsun. Ve bu motoru sadece sen kullanmıyorsun. Haliyle böyle arızalar olmasıda doğal olan birşey. Önemli olan senin mağdur olmaman. Ve bu işin en tatlı bir şekilde çözülmesi. Hani söyleniyordu neden yayılmıyo neden hemen reklamları yapılmıyo. Neden böyle her yerde göremiyoruz Kubotayı deniyordu. İşte bu yüzden. Alt yapı tam sağlam olmalı ki mağduriyet yaşanmasın. Bakınız Trakya bölgesine. Anında etki - tepki oluyor. Sadece sabır abi.

inşallah düzelir sorunu giderirler mağdur olmazsın daha fazla çünkü bir traktöre bir dünya para bağlıyorsun sonra malın ile rezil oluyorsun kötü bir durum bütün işin bittiği yerde servisler benim jd ' nin servisinden çok memnunum Allaha şükür 2009 ' da aldım daha en ufak bir yerinden arıza vermedi yağı değiştirmeye bakımlarına hep kendileri geliyor bir kere ayağına traktör götürmedim aynası kırıldı aradım telefonla 2 saat sonra geldiler aynasını değiştirmeye eğer sende traktörünü şoföre veriyorsan ilk başta hatayı yeni traktör almakla yapmışsın benim amcam şoför rahat etsin daha iyi çalışsın diye gitti mf 5480 aldı şoför duman etmiş yeni traktörü kabin içi öyle dışı öyle aldı elinden şimdi 5480 ' i bulduk 2 tane 80-66 çift çeker verdi onlara kullansınlar diye şimdi hemde kabinlerini bile söktü fiat ' ları aldığında şimdi yaz kış yağmur çamur açık traktörde çalışsınlar iyilik yaramıyor dedi iyide yaptı bence... eğer seninde öyle bir durumun varsa şoföre verip kullandırma boşuna para bağlayıp iyi yeni traktör alma şoföre

'djzeus' yahya abinin birazda şansı yok bu konuda yada çok nazara geliyor ben çözemedim.. sen jd ile hiç sorun yaşamadın ama onun jd nin hidroligi sorunluydu ben kubota ile hiç sorun yaşamadım yahya abinin vitesleri sert.. şöför konusuna katılıyorum ben yahya abi yi yakınen tanıyorum yahya abi yuzude çok yumuşak bi abimiz şöförün işinede karışmaz ondan ziyade o bölgede yahya abi jd ve kubota konusunda öncü de oldu orada herkes gelip cıkıyor deniyor yahya abinin traktörlerini öle olunca bilende bilmeyende kullanıyor işte.. benim halaoglu da artık kimseye vermiyor traktörünü şöföre verince her yıl masraf açıyor kafadan kendi kullanınca tık yok.. yahya abinin bi fikri vardı bi 150bg traktör alıp yanınada ufak bişey tek basına işlerini yapmak bence mantıklı şöföre verdigin parada üstüne..

ceya023 link=topic=54196.msg571561#msg571561 date=1333057513' Alıntı:
'djzeus' yahya abinin birazda şansı yok bu konuda yada çok nazara geliyor ben çözemedim.. sen jd ile hiç sorun yaşamadın ama onun jd nin hidroligi sorunluydu ben kubota ile hiç sorun yaşamadım yahya abinin vitesleri sert.. şöför konusuna katılıyorum ben yahya abi yi yakınen tanıyorum yahya abi yuzude çok yumuşak bi abimiz şöförün işinede karışmaz ondan ziyade o bölgede yahya abi jd ve kubota konusunda öncü de oldu orada herkes gelip cıkıyor deniyor yahya abinin traktörlerini öle olunca bilende bilmeyende kullanıyor işte.. benim halaoglu da artık kimseye vermiyor traktörünü şöföre verince her yıl masraf açıyor kafadan kendi kullanınca tık yok.. yahya abinin bi fikri vardı bi 150bg traktör alıp yanınada ufak bişey tek basına işlerini yapmak bence mantıklı şöföre verdigin parada üstüne..
jd 5725 hidrolik sorunu yaşaması çok normal jd en yaramaz traktörlerinden biri düşündüğü çok mantıklı 150 hp yanına bir tane daha traktör işlesin yerlerini kendi benim şuan ekili 1900 dekar yerim var 1 dekarını şoföre verip ektirip diktirmedim babam ile beraber işliyoruz hiç lüzumu yok şoföre vermeye kimse kollamaz sahip çıkmaz senin malına adam işin bittiğine aldığı parasına bakar

abi inş sorununu en kısa zamanda çözerler.
benimde servis yüzünden başıma bir olay gelmişti direk marubeniyi aradım hemen telefon numaramı aldılar
görüşmemiz bitti kapattım telefonu aradan 1 dk geçmeden başka bir servis aradı adresimi aldılar 2 saat sonra servis kapımdaydı.parçayı
söküp gittiler
inş marubeni senide madur etmez abi

arkadaşlar hepinize yorumları için teşekkür ederim evet kubotayı genelde söförlere kullandırıyorum çünkü kendim de jd 5725 kullanıyorum tek başıma çalışan biriyim gübre atıyoruz 1500 dönüme yakın yeri gübrececeğiz 600dönüm kaldı yağmur yağdı 2 onraya kaldı nadasta şöförle beraber dağdayız 24 saat adamın ekmek yediği kapa pislerse ne yapabilirim malatya ve elazığla sounlarım 1 senedir sürüyor adama lara bakıma gel diyorsun garanti kitabında yazana adamlar en az 15-20 gün sonra ancak geliyorlar neden derseniz nasıl olsa hazır ve grantili para garantili iş diye en sona bırakıyorlar dükkandaki ekişlerine bakıyorlar marubeni kubotayıda arayınca zorlarına gidiyorlar malatya elazığ servisleri ikişide ellerinde en az 3- 4 motorun servisliği var bunlara servislik almak vermek elbise değiştirme gibi kolay istanbul marubeni olumlu konuştu ama sizin bölge artık adanaya bağlı adana servis müdürü gelecek aradımda en az 15 sonra ancak gel sorunu çöz al parasını git hep kaçamak cevaplar kubotanın arkada 4 tane hidrolik girişi var biri yağ kaçıyor geldi baktı yanlış parça gelmiş dedi arayamda yenisini işteyem dedi 10 gün oldu dün marubeni müdürlerine sordum kimse bize bilgi ve parça işitemedi dedi bu nasıl esnaflık para olsa 1000 kere işterler 20 milyon fazla iştedi diye filitreleri servisten almadım kızdım malatya bayisinden getirdim taktı yani hep müşteriyi kandırayım diye şeytanlık peşindeler muştafa arkadaşımız eğer gerçekten 8540 alıcısısa özelden arasın anlaşalım vereyim servislerden dolayı soğum artık işterse en az yakan motor kubota olsun

yahya abi farkındaysan senin sorununun kaynagı kişisel bunu tüm markaya yaymanın bi faydası yok ! hadi onuda geçtim hangi markanın ustası sağlam ? hangi usta 4 4lük.. çok satış yapan markaların ustaları servislik elinden gitmesin diye korkudan iş yapıyorlar.. Senin servisle artık işin kalmadı arızaya bi gelecekler .. kaldıki marubeni sanada deger veriyor traktörün kullanılamaz durumda degil her aradıgında ilgileniyorlar istanbulu ara yine baskı yap madem işin acele senin ki pire yüzünden yorgan yakmak.. burada servis hatası tum markaya yaymak yanlış..

Geçmiş olsun abi daha önce hiç denk gelmedi böyle bir sorun.9000 liklerde bile, merkezin haberi varsa için rahat olsun hallederler.Senden telefonunu alayım kendi servisimizle görüştüreyim.Trakya bölgesi servisi herkezde çok memnun o çözer senin işini.Sana oalcağı anlatır kendin bile çözersin belki.Telefonunu yaz bana abi acil.

geçmiş olsun yahya abi benim anlamadığım şey bu markalar servislerini neye dayanarak seçiyor ilk gelene mi veriyorlar bu servisliği bu bütün markalarda aynı problem işten anlamayan adamlar servisim diye geçiniyorlar servis fabrikanın temsilcisidir müşteriyi mağdur etmemeli gerekirse bir cıvatayı sıkmak için gelmeli yeri geldi balya yapan müşterilerin mağdur olmaması için gece 12 ye kadar çalıştık köylerine gece gidip bakım yaptık , bazıları yağ kaça var dedi gittik baktık yağ falan kaçırmıyor , sonuçta kul yapısı fabrikada hararet müşürünün kablosunu takmayı unutuyorlar adama ' orda kablo var sen onu yerine tak ' demiyorduk gidip biz takıyorduk , bazıları pulluklar batmıyor diyor gidip adama tarla sürüyoz pullukları batırıyoz :D
abi bu adamlar bu işi düzgün yapıyorsa seni mağdur etmezler en kısa zamanda sorununu çözerler işallah...

ilginize teşekkürler daha yarı9m saat önce marubeniyle görüştüm adanaya ve elazığ servisine fırça basmışlar ama ne anlamı kaltı bizim insanımız zorbalık olmadan iş yapmıyor firma 1 dedimi 2 yapmıyor ama servislerle aralarında kopukluk çok telefon edene ustalık belgesini fax layana bayilik veriyorlar olan bize oluyor elazığı gönderiyor firmaya dedim gelsede boş yazık günah 10 önce yapamadı şimdi ne yapacak anlayanı gönderin parasını vereyim dedim bakalım

yahya link=topic=54196.msg571635#msg571635 date=1333094527' Alıntı:
ilginize teşekkürler daha yarı9m saat önce marubeniyle görüştüm adanaya ve elazığ servisine fırça basmışlar ama ne anlamı kaltı bizim insanımız zorbalık olmadan iş yapmıyor firma 1 dedimi 2 yapmıyor ama servislerle aralarında kopukluk çok telefon edene ustalık belgesini fax layana bayilik veriyorlar olan bize oluyor elazığı gönderiyor firmaya dedim gelsede boş yazık günah 10 önce yapamadı şimdi ne yapacak anlayanı gönderin parasını vereyim dedim bakalım

Abi kubota malının arkasında sen biraz acele ettin tepki için.. ben dün demiştim hallederler bak adamlar sana servisi anında tekrar gönderiyorlar egerki halledemesse hiç canını sıkma baska serviste gelir.. ali kınacının servisi ilede görüşün anlatsın sana herseyi sende servisine tarif et yapar..

ceya023 link=topic=54196.msg571641#msg571641 date=1333095236' Alıntı:
Abi kubota malının arkasında sen biraz acele ettin tepki için.. ben dün demiştim hallederler bak adamlar sana servisi anında tekrar gönderiyorlar egerki halledemesse hiç canını sıkma baska serviste gelir.. ali kınacının servisi ilede görüşün anlatsın sana herseyi sende servisine tarif et yapar..
Servis geliyormuş abi eğer çözemezse bizim trakya servisiyle görüştüreceğim yahya abiyi.Ben sordum en çok M serileriyle içli dışlı olan ibrahim ustamız daha önce hiç denk gelmemiş ona ama büyük ihtimalle vites gergi halatının ayarını yapamıyorlar ben anlatırım gerekirse burdan dedi sıkıntı yok servis gelsin bi baksın çözeriz evel allah.