HAVA İLE ÇALIŞAN TRAKTÖR !‏

Ynt: HAVA İLE ÇALIŞAN TRAKTÖR !‏

nabolant link=topic=54623.msg695755#msg695755 date=1359748093' Alıntı:
link diye verdiğin bilgi çukurunda laf salatasından başka bir şey yok.
İsim falan değiştirmediysen siteye 2 aydır üyesin bakıyorum her konuya müdahilsin,
her şeyi biliyorsun tavukların günde 2 defa yumurtladığını bile site ahalisi senden öğrendi.

Üslubun insanları tahrik eder tarzda ,ne yaşını yazmışsın ne memleketini karşındakine büyük küçük demeden davranıyorsun forumda daha önceleri de senin gibileri vardı kayboldular gittiler.Neyse senin için veri tabanını boşuna işgal etmeye değmeyecek sana hayatta başarılar...
...insanlar buğday başaklarına benzer boşken başları havadadır ,içi doldukça eğilir...

Koskoca internette takılmışsın verdigim linke binlerce link var borla alakalıbinlerce konu var başkan bush a bile otomobil yaptılar borla çalışan, koskoca bush a birşeye yaramıycak otomobilmi yaptılar ? O tavuklar 24 saat içersinde 2 kere yumurtluyor istiyorsan git bir yumurta üretim yerine bir bak. Hava ile çalışan örnek sistemler için internette araştırma yap havayı sıkıştırsan dahi traktörün yarısı boyutlarında tank gerekir buda traktörün boyutlarında büyümeye yol açar hepsini yapsanız dahi çekişi dahil hava ile üretilecek elektirik ve diğer sistemler için harcamalarıda hesaplanırsa hiçbirşekilde kullanılabilir olmayacaktırki servis ağı aşırı gerekecektir. Heleki tehlikeyle alakalı bişeyde söylemedim o tanka birşeyin çarpması veya tankın sıcaklıktan dolayı ısınınp genleşmesi ve patlaması.. Olabilecek bişeyi geliştirmektense küçük bazda misal motorsiklet veya forklift gibi araçlarda kulllanılabilecek bir teknolojiyi geliştirmek tarımda pek birşeye yaramayacaktır.. İllaki ben olur diyorum diyorsan olmaz olmaz diye bişey yok...

sebazios link=topic=54623.msg898167#msg898167 date=1402167304' Alıntı:
Var mı bir gelişme? Hava ile çalışan motor yerine sadece hava mı aldık?
usta dünyaca ünlü petrol şirketleri bp shell gibi onlar bu işin önüne taş koyuyorlar misal elektrikli arabalar yeni yeni piyasaya çıkıyor ama deniz altıları icat edildiği günden beri elektrikle çalışır

Bizim insanoğlu birzamanlar Dünya düz derdi yuvarlak olduğu anlaşıldı ,Çiğ et yerdik ateş bulundu bir zaman sonra teker vs vs vs......
Dumanla haberleşirdik telefon icat oldu öküzle tarla sürerdik traktör icat oldu ,eşekle gezerdik otomobil icat oldu......
Eeee.....
Havayla çalışan bir Motor yada Güç niye olmasın......
Neticede Su Demiri kesiyorsa Havada belirli teknik ve destekle bu görevi görür....
Saygılar...
sujeti

///////////////////////////////////////////////////////
Gel Ha Gönül Havalanma Engin Ol Gönül Engin Ol.
///////////////////////////////////////////////////////
Filtreyi şişirdi pompayı bozdu kara duman attırdı havasını almayınca kıt verdi benim sadık yarim kara petroldür..
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////