Gönüllerde İyi Olan Gaspardo - Gaspardo da Bir Yere Kadarmış

Bu fotoğrafa baktığımızda, hepimizin çok yakından tanıdığı ve kalitesini bilip her türlü üretimine hayran olduğu Gaspardo ' nun bir Disc Tiller ' ini görmekteyiz. Yine aynı şekilde arka planda yer alan dipkazanın da aynı kalite ve sağlamlıkla yapıldığını görmek hiç de zor değil.

Ama maalesef gözümüzü resmin sol tarafından kafayı uzatan gübre serpme makinesine kaydırdığımızda aynı kalite, güven ve teknolojiyi göremiyoruz.

Ülkemizde üretilen ve gübre serpme makinesi dendiğinde ilk akla gelen şekliyle 'huni' gibi yapılan bu basit aletin fiyatı belki bizim yerli üretimlerden 3-4 kat daha fazladır.
Yani bu yapılan düpedüz marka satmaktır. Ama marka satmanın da bir adabı vardır. Birazcık teknolojik değişiklikle, veya hiç olmadı deponun şeklini değiştirerek bir şekilde Gaspardo farkı ve tarzı konabilirdi ortaya.
Lemken veya Amazone ' a böyle bir makine yaptıramazsınız diye düşünüyorum.
Bunu hiç yakıştıramadık Gaspardo ' ya.

Tokmakcı bey kardeşimin bana gösterdiği bu ince ayrıntıyı, ortaklaşa bulunmuş bir başlıkla (ilk başlık Tokmakcı ' ya ikinci başlık bana ait) konulaştırarak dikkatinizi çekmek istedik. :)

Ynt: Gönüllerde İyi Olan Gaspardo - Gaspardo da Bir Yere Kadarmış

Diğer ekipmanlarına.. kalitesine sözümüz yok videolardan izlediğim kadarıyla kalite diye biliyoruz gaspardoyu.. Ama bu konuya bakarken o fotoğraf dikkatimi çekmişti.Açıkcası ilk başta gaspardonun değildir dedim ama dikkatli bakınca onun olduğu anlaşılıyor.Sen dünya devisin.üstüne üretici yok.ama gelipte bizim burada kullandığımız huni şeklindeki fırfır dan yaparsan üstünede gaspardo amblemi yapıştırırsan o ismini yerlere düşürürsün açıkcası...
Buda benim şahsi görüşümdür.Kimse yanlış anlamasın.Bi fırfır yapmış diye dediklerinize bakın diyen olmasın ....

Ben hep yerli malının taklitçi olduğunu bilirdim. hatta şakalak marka mibzerde gaspaordo taklidi var diye biliyordum. hatta gaspardo dava bile açmış şakalağa benim mibzerin aynı tipinde ve aynı özellikete oluyor diyede duymuşluğum bile var. ama burdaki olayda gerçektende gaspardo bizim türk çiftçisinin kullandığı bir aleti yapmış. tabi kalite ve özellik olarak bizimksiyle arasında nasıl farklar var oda önemli yargısız infaz olmaz sonuçta. ama benim aklıma şaklakğıdamı taklit edip yaptılar diye soruda gelmiyor değil?*? bende yakıştıramdım dünya devi gaspaordonun böyle basit ekipmanlar yapmasını. ıh-*-s

Arkadaşlar adam kanat mı takıcaktı makinaya :D :D Bazen gereksiz yere muhabbet çok dönüyor...Yapmıştır kaliteli şanzıman kullanmıştır kaliteli saç ee taaa nereden getiriyor fiyatıda biraz fazla olucak tabiki...Sizin uzay yolu çiftçiliğinize yetiştirememiş anlaşılan.Bazıları sırf görüntü olsun diye kare olsa yine iyi makine diyecek :D :D

paylaşım için teşekkürler. pahalıda olsa alacak fanatikleri vardır.
bir de demek ki her markanın zayıf olduğu bir ürünü varmış demek ki ;)

Cihan_özece link=topic=54677.msg579601#msg579601 date=1334301930' Alıntı:
tokmakçı kusur bulmak için birebirsin ha :)
adamlar DÖNDER satsın diye yapmadılar belki nerden biliyon ;D ;D
:D
Çağrı link=topic=54677.msg579598#msg579598 date=1334301574' Alıntı:
Bence yerli piyasadan alıp boyayıp bir de ismini koyup satıyor bile olabilir :) ilginç iyi görmüş tokmakcı :)
:)

Dqn link=topic=54677.msg579823#msg579823 date=1334337589' Alıntı:
Neden hor görüyorsunuz ki ? Bizimkide huni gibi 350 litrelik teneke. Gübreyi saçıyor işte. Bizim gücümüz ona yetiyor..

Hor görmüyoruz Muhammet. Bunu Gaspardoya yakıştıramadık hepsi bu. Adidas ' ın naylon banyo terliği üretip pazarda 3 liraya satılan terliğe 100 lira istemesi ne ise, bu da o.
Çoğumuz huni tipinde eski gübre serpme makineleri kullanıyoruz ama Gaspardo diyince daha farklı bir şey bekliyor insan.
Ayrıca senin gücün 350 litrelik huniye yetiyor ama Gaspardo ' nun bu hunisine yetmez. Yanlış anlama tabi ki yetecek paran vardır ama bizim yerli üretimin 3 katı fiyatı duyunca sen kendin diyeceksin, buna bu kadar para verilir mi diye.
Biz bu konuda markanın önemini ve büyük firmaların markayı nasıl sattıklarını vurgulamak istedik. :)

Dqn link=topic=54677.msg579823#msg579823 date=1334337589' Alıntı:
Neden hor görüyorsunuz ki ? Bizimkide huni gibi 350 litrelik teneke. Gübreyi saçıyor işte. Bizim gücümüz ona yetiyor..
Senin malını hor gören yok bende kullanıyorum o huni den benimde var...
Biz bu kadar büyük bi firmanın böyle bir şeyi taklit etmesi bunu yapmasını hoş görmüyoruz...

yakışı kalmamış ama alzeme kalitesi iyi ise bi nebze hadi neyse derim. ama diğer markalardan bi farkı yoksa bu hiç olmamış bencede.

Arkadaşlar bu konuya fazla takılmaya gerek yok. Gaspardo ' da bu tarz bir ekipman üretebilir. İtalya ' da da ufak çaplı çiftçiler var. Her yerde büyük çiftçiler yok. Bağlar bahçeler İtalya ' da çok bulunuyor. Bu tarz ekipmanlar oralarda da kullanılıyor. Bu gübre dönerinden başka zıpkalı çayır biçme makinası gibi ufak aletler üretiyor. Fuarlarda sergileniyor. Türkiye ' de kullanıldığı için bu tarz ekipmanlar getiriyorlar....:D