valtra yakitini fazla diolar bu dogrumu

Ynt: valtra yakitini fazla diolar bu dogrumu

Fazla yakar.Ama Valtrayla pullukla sürüm yaparken,yüksek viteste asılacan.Yoksa fazla yakar.Yüksek viteste asıl nh case gibi kolay kolay boğulma & kesilme filan yapmaz.Eğer gezmek,ilaç atmak,gübre atmak için alırsan ocağına incir ağacı diker haberin olsun ;)

• Beğen
Tepkiler: doganaytekin

Emin Ünal link=topic=55371.msg591847#msg591847 date=1336592991' Alıntı:
Fazla yakar.Ama Valtrayla pullukla sürüm yaparken,yüksek viteste asılacan.Yoksa fazla yakar.Yüksek viteste asıl nh case gibi kolay kolay boğulma & kesilme filan yapmaz.Eğer gezmek,ilaç atmak,gübre atmak için alırsan ocağına incir ağacı diker haberin olsun ;)
emine katılıyorum. ağır işlerde çok iyi olur, ama ara işlerde çok yakar. diğer yönden güzel bi makina...

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

şuan şartlar zor mazot gübre pahalı herkezin kendi bir düşüncesi var tabi.bizim buralarda valtra tutulmuyo kullanan yok.İyi makinadır tabi.Bende bir aralar merak sardım ama tez geçti merakım kendin bilirsin bir dene derim.Kullan bir tanıdığının varsa yada git bayiye denemelik al 1 kaç günlüğüne kendin gör bence .

• Beğen

bende a95 var gübre ilaç vs veya ara işlerde kullanma her ne derseniz deyin veya ağır işler kendi emsallerinin hepsinden az yakıyor. ama tutup da fiat 480 veya ferguson 240 ile yakıtını karşılaştırıyorsanız onlardan fazla yakar ama ferguson 285 ve üzeri tumosan 82 80 ve üzeri hele nh ların 85 ve üzerinin hepsinden az yakıyor fazla yakıyor diyende yalan söylüyor yada traktör sürmesini bilmiyor

bende a95 var.2senedir kullanıyorum.bundan önceki uzel 3085 idi.yakıt bakımından%30 daha az çekiş %40 daha fazla.Kararı alacak olanlar versin.Yalnız hiç bir sorun yaşamazsınız.

• Beğen

valtra kullanmıyanlar yorum yapmış ilk yorumlara yada kullanmayi bilmiyenler yorum yapmış biz 2007 den berli kullanıyoruz valtrayi yakıt olarak dönüm başına 1.2 ile 1.5 yakar toprağın yapısına bağlı yolda giderken aynı mf285 s gibi yakıyo normal işlerde bizim eskiden 285 vardi yakıtı aynı çekişte bence çok iyi bide yeni model çıkardılar auto shift önden hidrolik elektronik hidrolik sistemi (PTO) koymuşla kamera sistemi var anlayacağın bana sorarsan al derim veya bayiye git bi deneme sürüşü yap gerisi gelir zaten

• Beğen
Cevap: Ynt: valtra yakitini fazla diolar bu dogrumu

şuan şartlar zor mazot gübre pahalı herkezin kendi bir düşüncesi var tabi.bizim buralarda valtra tutulmuyo kullanan yok.İyi makinadır tabi.Bende bir aralar merak sardım ama tez geçti merakım kendin bilirsin bir dene derim.Kullan bir tanıdığının varsa yada git bayiye denemelik al 1 kaç günlüğüne kendin gör bence .

Hala merakin varsa az yaktiran bir oneride buluna bilirim bana ulasa bilirsin

bende a95 var gübre ilaç vs veya ara işlerde kullanma her ne derseniz deyin veya ağır işler kendi emsallerinin hepsinden az yakıyor. ama tutup da fiat 480 veya ferguson 240 ile yakıtını karşılaştırıyorsanız onlardan fazla yakar ama ferguson 285 ve üzeri tumosan 82 80 ve üzeri hele nh ların 85 ve üzerinin hepsinden az yakıyor fazla yakıyor diyende yalan söylüyor yada traktör sürmesini bilmiyor
Ben 75 alı cam abi büyük küçük işleri hepsini yapı cam çapa ilaçlama getir götür işleri almak istiyorum ama fazla yakıyor diyorlar çekiniyorum

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
Ben 75 alı cam abi büyük küçük işleri hepsini yapı cam çapa ilaçlama getir götür işleri almak istiyorum ama fazla yakıyor diyorlar çekiniyorum
Bende 85 lik var yol yakıtı biraz fazla
Pullukta dedikleri gibi1.2 de yakıyo tav toprak ,yapısı , ve derinliğe göre en fazla 3 lt yakmıştır oda çok nadir
Ortalama 1.8 gibi bir şey yakar
75 lik 3 silindir yol yakıtını düşürür tek traktörü olan kişi için ideal
Diğer bir yandan fiyatı çok uygun birçok markaya göre

Ben yeni aldım daha kullanmak nasip olmadı sezon bittiğinden dolayı. Baya araştırma yaptım çoğu kişi memnun yakıtından çekişinden.
Tabi memnun olmayan da var her markanın memnun edemediği bir kesim vardır.

2007 a 95 avrupa kullanıyorum yakıt ve performans olarak çok memnunum 265 toscano yatay freze rotovatör az geliyor 3 metre almayı düşünüyoruz . ( toprak tipi kara toprak orman toprağı diye de geçer ) yeni alpler 5 li 27.5 cm ara 9 kulak pulluk aldık traktörüm takviyeli 3 buçuk ile çok rahat gidiyor valtra bizim için ford gibi gezersen yakar çalıştırırsan koklar benden sana tavsiye arkadaki ekipmanın traktöre uygun olduğu sürece valtranın yakıtından asla şikayetci olmazsın.

• Beğen
Tepkiler: ilyas35