SILAJLIK MISIR EKİMİ -2012-PİONEER 31Y43 VE DENEME BC VALBOM

Ynt: SILAJLIK MISIR EKİMİ -2012-PİONEER 31Y43 VE DENEME BC VALBOM

Hacım kolay gelsin.Slajlık olarak Tareks firmasının 644 çeşitini tavsiye ederim.Bu tohumde Hırvatistan menşeli,tarım Kredi Kooperatiflerinde bulabilirsiniz.Bereketli olsun.

• OSSK 644 -SLAJLIK HİBRİT MISIR

- FAO 640 grubu,yüksek verimli slajlık hibrit mısırdır.
- Slajlık olarak 90- 100 günde hasat edilebilir.(Bölgelere, ekim tarihine ve iklim şartlarına bağlı olarak )
- Yüksek boylu ve bol yapraklıdır.(4,5 metreye kadar boylanabilir)
- Makinalı hasadı kolaydır.
- Silajının enerji ve protein oranı yüksektir.
- Bölgelere göre birinci ve ikinci ürün olarak ekilebilir. Ana ürünün yanı sıra 2. ürün ekimlerde de yüksek verimlidir.
- Dekardaki bitki sayısı slaj için 8000 – 8500 olmalıdır.

Uploaded with ImageShack.us

Bereketli olsun, mısırları ektikten hemen sonra traktörle çiğneme olayı sizde de var mı toprağın sıkışması için...
Biz eğer toprak tavsızsa traktörle çiğniyoruz ama tavlıysa çiğnemesekte oluyor ama yine de çiğniyoruz..

maygun10 link=topic=55545.msg596026#msg596026 date=1337432312' Alıntı:
Hacım kolay gelsin.Slajlık olarak Tareks firmasının 644 çeşitini tavsiye ederim.Bu tohumde Hırvatistan menşeli,tarım Kredi Kooperatiflerinde bulabilirsiniz.Bereketli olsun.

• OSSK 644 -SLAJLIK HİBRİT MISIR

- FAO 640 grubu,yüksek verimli slajlık hibrit mısırdır.
- Slajlık olarak 90- 100 günde hasat edilebilir.(Bölgelere, ekim tarihine ve iklim şartlarına bağlı olarak )
- Yüksek boylu ve bol yapraklıdır.(4,5 metreye kadar boylanabilir)
- Makinalı hasadı kolaydır.
- Silajının enerji ve protein oranı yüksektir.
- Bölgelere göre birinci ve ikinci ürün olarak ekilebilir. Ana ürünün yanı sıra 2. ürün ekimlerde de yüksek verimlidir.
- Dekardaki bitki sayısı slaj için 8000 – 8500 olmalıdır.

Uploaded with ImageShack.us
bu tohumu denediniz mi abi ? 90 günlük çe$itler için ba$ka öneriniz var mı .. geçen yıl advanta adv2898 ektim geç kaldı .. bu yıl cadiz f1 ile bc valbom ektim onlarda geç kalacak .. ortalama ekim tarihim 1 temmuz 10 temmuz arası ..1 temmuz ekimlerini hasat etmeme 20 gün var .. 10 temmuz ekimlerini kasımın ilk haftasından önce hasat etmem mmümkün değil daha daneyi yeni olu$turuyor .. bunlar fao 700 grubu .. bana 15 gün daha erken hasat edilecek verimli bir çe$it önerebilirseniz sevinrim ..

ARKADAŞLAR BENDE İLK EKMEK İSTİYOM SILAJLIKMISIR KÖYDEDE İLK OLCAK DENEMEK İÇİN 6 DÖNÜM YER AYIRDIM KAÇKİLO TOPLAMDA TOHUM ALMALIYIM KARADENİZ BÖLGESİNE UYGUN HANGİ TOHUM İY GİDER TOHUM TEMİN EDEBİLECEGİM Bİ ADRES VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

kardeş hayırlı olsun toprak tavında güzel ekim yapmışsın sana bir sorum olacak bozkurt ve telkurdu için ekim öncesi tohum ilaçlaması yapıyormusunuz eğer yapıyorsanız markasını söylermisin ve ot ilaçlamasını çıkış öncesimi yoksa çıkış sonrasımı yapıyorsun ve hangi ilacı kullanıyorsun

Konu geçen yıldan, mısırlar slaj oldu, bir kısmıda muhtemelen et ve süte dönüştü, hatta toprağa gübre olarak karışanlar bile vardır.
Dekara kaç kilo tohum konusunu ben cevaplıyamam, makinaya ve ekim sıklığına göre değişir.:)
bozkurt ve telkurdu için Gaucho diye toz ilaç var, tohumu ilaçlıyorsun, toz formda, fiyatıda çok ucuz. Bir kısım tohumlar bu ilaçla ilaçlanmış olarak satılıyor, etiketinde yazar. Yalnız çoğunda yok.:)