valtra a95&a85 ayrdım

valtra a95&a85 ayrdım

arkadaşlar valtra a95 veya a85 almaya karar verdik valtralar saglam mıdır bir sıkıntı yaaşarmıyız aldıgımızda yardım ederseniz sevinirim

Ynt: valtra a95&a85 ayrdım

katliyam link=topic=56464.msg606777#msg606777 date=1339683572' Alıntı:
arkadaşlar valtra a95 veya a85 almaya karar verdik valtralar saglam mıdır bir sıkıntı yaaşarmıyız aldıgımızda yardım ederseniz sevinirim

Şimdi soruyu eksik sormuşsunuz arkadaşım, işletmen yani arazi büyüklüğün nedir, sana a85 i bende tavsiye ederim ama arazi büyüklüğün fazlaysa a95 uygun olur.

Bunların ikiside aynı hacimli 4400 cclik motoru kullanır, fakat 95 liğin pompası daha açık ayarlanır ve buna bağlı olarak arka çeker tekerlerinin kutru büyük olur, eğer 95 lik alırsan bu özelliği hesaba katıp bUna göre büyüklükte ekipmanla tarlada çalışman gerekir, yaktığının hakkını vermesi için bu böyle, yoksa ikiside güzel traktörler, özellikle motor dışardan geliyor ve kullanımı saat ömrü olarak fazla motorlardır, gücüne göre ekipman kullanarak kullanım olduktan sonra revizyona erken girmez, bunlar artı değerleridir.

Bana kalırsa memnun kalmak istiyorsan A85 al, büyük motorun yakıtı büyük ekipmanı büyük yapacağı işde büyük olmalıdır, işlediğin arazi büyüklüğünü bilemiyorum, neler ekiyorsun bilemiyorum, ama boluda tahminimce senede 1000 dekardan fazla tarla işlemeye A95 , senelik 750 dönüm kadar tarla işlemeye A85, yok ben 250-400 dekar kadar tarla işliyorum diyorsan git 3 silindirli yani 3300 cc lik A75 al, hepside arazi büyüklüğüne göre alınacak traktörlerdir, bunlara göre büyüklükdede ekipmanın olması gerekirki yakıt değerlerin normal olsun, değilse şu iyi bu iyi diye bişey yok, küçük beygirli tarktöre nasılki büyük ekipman bağlayıp iş göremiyorsan, büyük beygirli traktörede küçük ekipman bağlayarak iş görürsen bu sefer fazla yakıt yakmış olursun, bunları düşünerek traktör al tavsiyem bu şekildededir.

Şimdi soruyu eksik sormuşsunuz arkadaşım, işletmen yani arazi büyüklüğün nedir, sana a85 i bende tavsiye ederim ama arazi büyüklüğün fazlaysa a95 uygun olur.

Bunların ikiside aynı hacimli 4400 cclik motoru kullanır, fakat 95 liğin pompası daha açık ayarlanır ve buna bağlı olarak arka çeker tekerlerinin kutru büyük olur, eğer 95 lik alırsan bu özelliği hesaba katıp bUna göre büyüklükte ekipmanla tarlada çalışman gerekir, yaktığının hakkını vermesi için bu böyle, yoksa ikiside güzel traktörler, özellikle motor dışardan geliyor ve kullanımı saat ömrü olarak fazla motorlardır, gücüne göre ekipman kullanarak kullanım olduktan sonra revizyona erken girmez, bunlar artı değerleridir.

Bana kalırsa memnun kalmak istiyorsan A85 al, büyük motorun yakıtı büyük ekipmanı büyük yapacağı işde büyük olmalıdır, işlediğin arazi büyüklüğünü bilemiyorum, neler ekiyorsun bilemiyorum, ama boluda tahminimce senede 1000 dekardan fazla tarla işlemeye A95 , senelik 750 dönüm kadar tarla işlemeye A85, yok ben 250-400 dekar kadar tarla işliyorum diyorsan git 3 silindirli yani 3300 cc lik A75 al, hepside arazi büyüklüğüne göre alınacak traktörlerdir, bunlara göre büyüklükdede ekipmanın olması gerekirki yakıt değerlerin normal olsun, değilse şu iyi bu iyi diye bişey yok, küçük beygirli tarktöre nasılki büyük ekipman bağlayıp iş göremiyorsan, büyük beygirli traktörede küçük ekipman bağlayarak iş görürsen bu sefer fazla yakıt yakmış olursun, bunları düşünerek traktör al tavsiyem bu şekildededir.[/QUOT

Merhaba bu traktorlerdeki torkun dusuk olmasinin sebebi nedir acaba bu konu hakkinda bilgi verirmisiniz?