KUBOTA TRAKTÖRLERDE PAHALI PARÇA FİYATI

ARKADAŞLAR BİR KUBOTA KULLANICISI OLARAK FİRMAYLA GÖRÜŞMERİM YEDEK PARÇA FİYATI KONUSUNDA BENİ TRAKTÖRDEN SOĞUTUYOR MOTORA LAFIMIZ YOKTA BİR MOTOR KAYIŞI VE KİLİMA KAYIŞI 170 TL OLURMU VE BUNLARIN GERGİ BİLLERİ 200 KUSUR TL VE ORJİNAL MEKANİK ORTA KOLU 623 TL GİBİ BİZ MOTORU PARÇALAYIP SATSAK BİR SERVET EDER YEDEK PARÇA KONUSUNDA SİZ KUBOTA KULLANICILARI VE BAYİ VE SERVİSLERE FİRMAYA BASKI YAPMANIZI İSTİYORUM YOKSA TÜRKİYE PAZARINDA RAKABET EDEMEZ BİZLER AVRUPADA ÇİFÇİLİK YAPMIYORUZ ŞARTLARIMIZ KISITLI SATGILAR

Ynt: KUBOTA TRAKTÖRLERDE PAHALI PARÇA FİYATI

kubotanın bakım aralığı uzun ve parça zararı yapmıyor biz traktörle 2.el makinalar olsun sürekl, içindeyiz amcam bakım saatine göre parça paasının aynı hesaba geldiğini ancak tek seferde vermenin insanın içine sıkıntı vereceğini söyler ama ithal ounca yerli ile parçası bir olmaz ama onun kadarda parça istemez keşke biraz daha hesaplı olsa

yahya link=topic=57521.msg617336#msg617336 date=1343464094' Alıntı:
ARKADAŞLAR BİR KUBOTA KULLANICISI OLARAK FİRMAYLA GÖRÜŞMERİM YEDEK PARÇA FİYATI KONUSUNDA BENİ TRAKTÖRDEN SOĞUTUYOR MOTORA LAFIMIZ YOKTA BİR MOTOR KAYIŞI VE KİLİMA KAYIŞI 170 TL OLURMU VE BUNLARIN GERGİ BİLLERİ 200 KUSUR TL VE ORJİNAL MEKANİK ORTA KOLU 623 TL GİBİ BİZ MOTORU PARÇALAYIP SATSAK BİR SERVET EDER YEDEK PARÇA KONUSUNDA SİZ KUBOTA KULLANICILARI VE BAYİ VE SERVİSLERE FİRMAYA BASKI YAPMANIZI İSTİYORUM YOKSA TÜRKİYE PAZARINDA RAKABET EDEMEZ BİZLER AVRUPADA ÇİFÇİLİK YAPMIYORUZ ŞARTLARIMIZ KISITLI SATGILAR
:) Yahya abi elbet haklısın. Pahalı olabilir parça fiyatları. Yalnız bu neye göre pahalı. Sen gidip diğer ithal traktörlerin, aynı parçalarının fiyatlarını da bir sor araştır. Sonra burada kıyaslayalım. Şimdi sen istiyorsun ki her şey senin istediğin gibi olsun. Elbette bizde ucuz olsun isteriz. Lakin sana yapılan iyilikleri degöz önünde bulundur biraz abi. Her başın sıkışınca buraya konu açıyorsun veryansın ediyorsun. Motordan soğudum, satacam, atacam vb laflar sarf ediyorsun. Kendine göre haklıda olabilirsin fakat millet sana yapılan yardımları görmeyip KUBOTA markasını yanlış tanıyabilir. Adamlara olmayacak şeyleri olur kıldırdık. Ne kadar uzun uğraşlar, telefon görüşmeleri, rica minnet yaparak, senin mağduriyetinin giderilmesi için çalıştık çabaladık. Senin traktörün Türkiyede en çok kullanılan ve en hor kullanılan bir makina. Üzerine şöförler biniyor. Kimse kendi malı gibi acımaz. Ona rağmen bu zaman kadar önemli bir arızası şanzuman ayarlaması oldu. Haliyle senin kullanmana göre kullanma / aşınma / zaman oranına bakmak lazım. Ve birde Yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım. Ben burada yine senin tarafındayım her zaman çifçinin yanında olduğum gibi. Ama gerçekleride görmek lazım.

doğanbey ilgine teşekkürler ben dikkatlerinizi parça fiyatına çekmek istedim kubotanın hava filitresi 300 küsür tl sameninki 100 kusur en basit örnek samede ital motor o neden ucuz yarı yarıya ben buraya konu açıyorumki herkes olanı bitenleri bilsin yoksa buradan benim yorumlardan fazla bir kazancım yok bundan sonra yorumlarıma daha dikkat ederim ve ayrıca burayı paylaşım sitesi olarak biliyordum yorum yapmayız ben ekmeğimi tarımdan araç sırtında iyi yada kötü kazanıyorum adamlar avrupa şartlarında kaliteli motor yapmıyorlarsa garanti vermesinler

Yahya arkadaşın bahsettiğ parça fiyatları yüksek gerçekten ama motor,kilima kayışı ve orta kol neden değişirki uzun bir süre değişime ihtiyaç duymaması lazım orta kolda arızalanmassa şayet traktörün ömrü kadar gider bence,veryansın konusuna gelince niye markaların olumsuz yanlarını yazmayalımki bence yazalım ben A yada B markasını kullanırım beğendiğim yanlarınıda yazarım beğenmediğim yanlarınıda yazarım ama olmayan birşeyi yazarsan o zaman eleştirilebilirim.

olaya açıklık getireyim 3sene ye yakın jd kullanıyorum klimasında bir arza felan görmedim Allahta göstermeye ama jd klima kayışı ve sistemi farlı ve daha iyi ama kubotada basit bir sistem klimanın kayıından ses geliyordu servis müdürüne dedim kayışları değişecen cebinden garantiye girmez dedik 2 tane kayışın lafınımı yapacağız alalım daha o kadar düşmedik başka bir usta olan arkadaş dediki 2 tane kayış bilyası arzalı adamlar onlar garantiye girmez dediler deddimki daha 2 sene dolmadan arızalar başladı bu sistem klasik ve basit ve neden bilyeleride ben değiştireyim dedim fiyatları oradan öğrendim orta kolda basit klasik orta kollardan 623 tl istediler bende jd firması 500tl pistonlu yaptırıyor sizinki neden pahalı dedim motorun arkasında saman tırmığı katılıken kırıldı tırmık orta kol eildi bende yenisini paramla alayım dedim daha sonra düzelltirdim olay bundan ibaret 1 aydan fazla hortum takılan cakı bekledim servis getirdi yanlış parça adama yanlış göndermişler bakalım bekleyelim artık

İthallerin cogu yuksek fiyatli zaten ama uzak dogu mallari dahada pahali benim honda motorsikletin bi sinyali 120 lira sen gene up uzun demirden kola 600 lira veriyon bi agirligi var ben 10 gr plastige 120 verdim abi lthalden ithale fark var birinin parcasi japonyadan geliyo bedava gelmiyo jd dedigin almanyadan biraz mantik yurutursen kubotanin neden pahali oldugunu coZersin japon arabalarinin parcalarida avrupa arabalara gore daha pahali

ithaller pahalıdır dogrudur hiç ithal traktör araba vs almadımda kullanmadımda
yalnız birşey dikkatimi çekti
teknoloji arttıkça traktörde teferruat(ayrıntı) falan artıyor ve nedense yeni traktörlerin yedek parçaları eski traktörlerin yedek parçalarıyla kıyaslanınca nerdeyse 2kat pahalı
aslında burda mantık hatası var
madem yeni madem seri üretim yapılıyor parçası ucuz olmalı kaldıki adam 20yıllık traktöre sıfır yedek parça takıyor sipariş üzerine üretim yaparak ve buda maliteyi arttırır ama yinede ucuz

en basit örnegi
benim td65d dt nin modeli 2010 intercoller yok
hava filtresi70-80 lira falanmış servise sormuştum
ben sorunca servis birşey söyledi yeni intercollerli tdlerin hava filtresi bile 200liraya yakın dedi
seninki yine ucuz dedi ve harbiden dedigi dogruysa çok saçma olmuş :D
birdefada hava filtresinden egsoz borusuna baglanan hortum önteker çamurlugunun sürekli degmesinden dolayı egsoza yakın bir yerden parçalanmıştı nh yedek parçası satan yere gittim aldım geçen yıl o basit hortum bile 45lira gerçi garantiliymiş eski hortumda evdeydi servise eski parçalanmışı verdim birtane hortum getirdi yenisini yedek duruyor şimdi gerçi ön çamurlukları söktüm o sıkıntıdan kurtuldum :D
birde belki birçok arkadaşımız dikkat etmiştir eskiden traktörün normal bakımlarını ve ufak tefek arızalarını kendimiz yapabiliyorduk şimdi ben bakıyorumda yeni olanyani 2-3 yıldır üretilen hemen hemen her markadaki birçok traktörde bu imkansız illaki servis yapacak normal ustalarda pek anlamıyor yeni traktörlerden
kime sorsam yagını bile servise degiştirttikleri söylüyorlar garantiden bittikten sonra bile :D

Ahmet Sunna
Claas cı olmaktan gurur duyuyordum, dun saat 5 ten bu yana utanıyorum. Ne demek istediğimi ENKA yetkilileri ve servis olan arkadaslar anlar!!!!

BeğenBeğenmekten Vazgeç · ·Gönderiyi Takip EtGönderiyi Takip Etmeyi Bırak · 4 Temmuz, 13:59, Doga, Balikesir yakınlarında.

Cem Akgün ben de aynı düşüncedeyim ne servis ne yedek parca silivridekilerin eline kalmış herkes bu fiyatlarla ve elemanlarla bu iş olmaz adam class servisi olmuş başka markaları anlatıyor enkada başaramadı bizim burda beş tane traktör alındı altı olmaz böyle giderse18 Temmuz, 00:12 · BeğenBeğenmekten Vazgeç.Ahmet Sunna Bator kaysım koptu enka fa dahi yok Tucana nin kayısı birak servisleri.....18 Temmuz, 00:35 mobil ile · BeğenBeğenmekten Vazgeç.Cem Akgün silvrie bulursun18 Temmuz, 00:37 · BeğenBeğenmekten Vazgeç.Coşkun Karaçat ben den iste eski dost18 Temmuz, 20:31 · BeğenBeğenmekten Vazgeç · 2.Ahmet Sunna Haklısın Coskun abi düşünemedim18 Temmuz, 20:34 mobil ile · BeğenBeğenmekten Vazgeç · 1.Mehmet Doğrul Yaw herkes eleştiriyor ama kimse önemli parçaları aracına stok yapmıyor bizim makinacilar bu isleri bilmiyor beyler benden demesi19 Temmuz, 15:47 mobil ile · BeğenBeğenmekten Vazgeç.Mehmet Doğrul Ben olsam sezon oncesi önemli parçalardan yanıma bir kaç adet alırım19 Temmuz, 15:47 mobil ile · BeğenBeğenmekten Vazgeç.Irfan Aysal ben traktör aldım beyaz tarımdan arıyorum 70 km uzaklıktan yarım saat içinde geliyolar bence sorun bölgenizdeki servislerde20 Temmuz, 03:08 · BeğenBeğenmekten Vazgeç.Nevzat Açıkgöz arkadaşlar silivride bulamadınız parçaları yunanistanın OREŞTİADA şehrinde bulabilirsiniz edirneye 40 km mesafede....24 Temmuz, 23:35 · Düzenlendi · BeğenBeğenmekten Vazgeç.
Yorum yaz.....

her markada olur önemli olan sıkı sık olmasın parça fiyatlarına yapacak bir şey tez varıya parça kırmasın da 100 saatte iki kere şanzumanı açılan makinalar var kubota buna çok uzak yukarıda class için örnek verdim facebooktan alıntıdır ...class markasınıda çok severim amacım ne konuyu çarpıtmak nede sataşamak ve çok kalitelidir ithaller için durum böyledir ..yerlilerde bir çok parça ithal ve sorunlarda öyle tez vakittede çözülmüyor

Yaw yerlilerdede cozulmedimi cozulmuyo benim td110nun hidrolik kollari kisa bazi aletleri taktigimda tekere degiyor fabrika bizde bi hata yok dedi aletlerde problem var dedi cikti isin icinden 40 senelik aletlerimiz defoliymus haberimiz yokmus 38 janta gore degilmis bizim aletler 10 cm uzun yapsalar olmuyo bu sefer max kaldirma kuvveti dusuyo onuda yapamiyolar yani bi kolun kisa olmasi dolayli yonden traktorun butun ayarlarini degismesi anlamina geliyo turktraktor bu sorunu cozmuyo cozmekte istemiyo cozerse butun sattigi traktorleri geri cagirip bunu duzeltecek kisacasi ben yandim siz yanmayin nh td110dan uzak durun

Düzeltme yapmak istiyorum. Benim demek istediğim şikayetler yazılmasın değil. Ben şikayetler ve memnuniyet açısından konu da açtım ve kaybolmasın diye de sabitledim. Bizler bir maldan ne kadar çok yararlanırsak o kadar seviniriz ve övünürüz. Fakat bir tane aksilik oldu mu o mal bizim için en kötü maldır. TEKRAR SÖYLÜYORUM YANLIŞ ANLAŞILMAK İSTEMİYORUM !!!. Parça fiyatları dediğim gibi pahalıdır. Kimse bizlere 5 kuruşa mal vermez. Same dediğin traktörün burada fabrikası var Yahya abi.

**** En basitinden bir örnek veriyorum.

**Antalyada domates tarladan kaç paraya çıkıyor? 40 kuruşa tarladan domates çıktı. Bu domatesi tarladan toplayan toplamacı üzerine 20 kuruş koyarak Antalyadaki halciye satıyor. Halciye 60 kuruşa gelen domates İstanbul haline gelene kadar oluyor 1.5 TL. Halden 1.5 tl ye çıkan domates bizim sofralarımıza 2.5 tl ye geliyor. Yani 40 kuruşluk domates bize geliyor 2.5 tl ye. Bu 2.1 tl nereye gidiyor????. Ama gidin Antalya pazzrına domates 60 kuruş.

*** İşte yedek parçalarda, traktörlerde de durum bu şekilde. Olayı umarım kavratabilmişimdir. Ha burada bölgedeki servis- yedek parça- bayii ikilisi çok önemli.

evet doğancan katılıyorumda kkubotada basit bir parçada Japonya olayını anladıkta misal 100 tl parça malatya bayisinde 50-70 tl bayi zamı yansıyor 170 tl oluyor yazık yani bizede bayiler fabrikadan çok kazanıyorlar olan kullanıcılara oluyor benim yağ bakımlarım bitti 2 motorumunda genel bakımlarımı kendim yapıyorum para kolay kazanılmıyor

yahya abi paylaşım için teşekkürler..

arkadaşlar yanlış anlaşılmak istemem ama İTAL TRAKTÖRÜN PARÇASI PAHALI OLUR GEÇ GELİR AMA YERLİ ÜRETİMLER KADAR ARZA YAPMAZ YEDEK PARÇA İHTİYACI OLMAZ demişsiniz. soruyorum size birçok yerli üretim makina kullanan varkaç kere arza vermiş kaç para harcamış. bence yerli üretim makinaları küçümsemekten vaz geçin onlar artık sizin dediğiniz kadar adii değil. bizim köyde 2 tane 2007 nh tt 50 var biri hiç arza yapmadı biri viteslerde problem yaşadı halloldu. 2 tane erkunt var biri benim sorun yok. diğerinin de maşallahı var. daha saymakla bitmez..

aksazli link=topic=57521.msg617610#msg617610 date=1343583171' Alıntı:
yahya abi paylaşım için teşekkürler..

arkadaşlar yanlış anlaşılmak istemem ama İTAL TRAKTÖRÜN PARÇASI PAHALI OLUR GEÇ GELİR AMA YERLİ ÜRETİMLER KADAR ARZA YAPMAZ YEDEK PARÇA İHTİYACI OLMAZ demişsiniz. soruyorum size birçok yerli üretim makina kullanan varkaç kere arza vermiş kaç para harcamış. bence yerli üretim makinaları küçümsemekten vaz geçin onlar artık sizin dediğiniz kadar adii değil. bizim köyde 2 tane 2007 nh tt 50 var biri hiç arza yapmadı biri viteslerde problem yaşadı halloldu. 2 tane erkunt var biri benim sorun yok. diğerinin de maşallahı var. daha saymakla bitmez..
dostum dediğin olayı ithal ve yerli makineyi kullanmayan anlamaz bende jd 6430 ' un ' yanında td100 var ikisinide kullanmadan anlayamazsın aradaki farkı jd ' nin yanında td100 acayip derecede basit ve parça kalitesi düşük geliyor gerçekten gözle görülür fark var birde 2007 tt50 hiç arıza yapmadı demişsin senede 100 saat çalıştırırsa hiç bir şey olmaz traktörü çalıştırmadan çalıştırmaya fark olur ve o fark yerli ile ithal arasında belli olur

yahya link=topic=57521.msg617604#msg617604 date=1343580637' Alıntı:
evet doğancan katılıyorumda kkubotada basit bir parçada Japonya olayını anladıkta misal 100 tl parça malatya bayisinde 50-70 tl bayi zamı yansıyor 170 tl oluyor yazık yani bizede bayiler fabrikadan çok kazanıyorlar olan kullanıcılara oluyor benim yağ bakımlarım bitti 2 motorumunda genel bakımlarımı kendim yapıyorum para kolay kazanılmıyor
yukarıdaki yazımda da bahsettim abi. Aradaki payı aracılar alıyor. Yani parçada esas fahiş fiyatı koyan yedek parça satan servis oluyor. Kubotanın da ve diğer tüm markalarında bunu denetlemesi lazım.

djzeus link=topic=57521.msg617611#msg617611 date=1343583796' Alıntı:
dostum dediğin olayı ithal ve yerli makineyi kullanmayan anlamaz bende jd 6430 ' un ' yanında td100 var ikisinide kullanmadan anlayamazsın aradaki farkı jd ' nin yanında td100 acayip derecede basit ve parça kalitesi düşük geliyor gerçekten gözle görülür fark var birde 2007 tt50 hiç arıza yapmadı demişsin senede 100 saat çalıştırırsa hiç bir şey olmaz traktörü çalıştırmadan çalıştırmaya fark olur ve o fark yerli ile ithal arasında belli olur
yok aga çalışmıyor tt50 lerden biri 3500 saatte . diğeride 1600. benimki yılbaşında alındı 400 saatte.okadara kafamız çalışıyor.ithalle yerli arasında fark yok demiyorum. sadece yerliler okadar fazla arıza vermiyor diyorum. lütfen yanlış anlamayın. yahya abinin konusunu kirletmek istemem.

aksazli link=topic=57521.msg617643#msg617643 date=1343592715' Alıntı:
yok aga çalışmıyor tt50 lerden biri 3500 saatte . diğeride 1600. benimki yılbaşında alındı 400 saatte.okadara kafamız çalışıyor.ithalle yerli arasında fark yok demiyorum. sadece yerliler okadar fazla arıza vermiyor diyorum. lütfen yanlış anlamayın. yahya abinin konusunu kirletmek istemem.
bizde 99 model yerli var 8000 saatte ondada sıkıntı yok