sizin bölgenizdede kredi ile verilen ineklere sigorta yapma zorunluluğu varmı?

şu meşhur geçen sene 0 faizli kredi ile verilen ineklere ilk yıl sigorta yaptırma zorunluluğu varmı? biz geçen sene bu zamanlar 10 inek aldık şidi 7000 tl taksitin yanında birde 3000 tl sigorta masrafı istiyorlar bu sadece bizim burada yapılan bir peşkeşmi acaba?

Ynt: sizin bölgenizdede kredi ile verilen ineklere sigorta yapma zorunluluğu varmı?

bizim burlarda var bildigim kadariyla butun illerdede var peskes falan degil nasil traktor kredisi verirken kaskoyu sart kosuyosa buda oyle bir sey zaten 0 faiz isi hikaye banka masrafi hayvan icin sigorta falan yuzde 5 i buluyo

Ynt: sizin bölgenizdede kredi ile verilen ineklere sigorta yapma zorunluluğu varmı?

Bölgeyle alakalı bir durum yok benim bildiğim ziraatten mesela traktör kredisi alırsan kasko mecburi,hayvanlarda da sigorta mecburi diye biliyorum ben

bizim burdada var kredi ile aldıgın ineklere sigorta yaptırıyosun .. ama kötü bi uygulama değil .. allah korusun inek ölürse parasını veriyorlar .. o 3 binlira bi inek parası yaptırmak gücünüze gitmesin .. canlı hayvanın oldugu yerde ölüm oluyo malesef ..

Bn gecen sene aldim inek kredisi. Bizi zorlamadilar. İstersen yaptir dediler yaptirmadim. Yangin sigortasini sart kostular okadr. 0 faiz falanda hikaye 8500 lira olan taksiti 11500 lira odedim. Banka komisyonu vergi hayat sigortasi vs masraflarla. Bulundugum yerde bir kiside komisyoncu araciligiyla izmirden kredi cekti o kisiye inekleri sigortalattilar banka zorladi. Bildigim kadariyla banka personelide yaptigi sigortadan prim aliyo. Bu nedenle ureticiyi zorluyolar