Güncel Gübre fiyatları

Peki ülemizde kimyevi taban gübresi 980 liradan 1425 liraya çıkıyorda
Buğday neden 940 liradan 1050 liraya çıkmıyor???????
Buğdayın taban fiyatını da 1400 lira açıklasalarya.
Hatta buğdayı gübre ve mazota endexlesinler.

Klavyeden ekonomi mi düzelir İskender bey ne yapıyorsunuz !! Kaç para olsa alacağız dış güçlere karşı direneceğiz. Büyük oyunu bozacağız Allah’ın izniyle.

Peki ülemizde kimyevi taban gübresi 980 liradan 1425 liraya çıkıyorda
Buğday neden 940 liradan 1050 liraya çıkmıyor???????
Buğdayın taban fiyatını da 1400 lira açıklasalarya.
Hatta buğdayı gübre ve mazota endexlesinler.
Evet çok güzel tespit mazot ve gübreye endexle mazot 3 tl buğdayda 3 tlmazot 1 ise buğday 1vs aynı yönde yükselsin düşsün devamlı çiftçinın dalına binilmezki..

İçler acısı durumdayız hala dış mihrak falan ne bu ya böyle dolar yükseliyor gübre mazot demir her şey fırlıyor dolar düşüyor ama düşen bişey yok geçenler de türkiye ye gelen rus milyarder bile 460 ton mazotu 2.40 tan aldı gitti bizim çiftçimiz hala 5.70 ten alıyor bu kadar adaletsizlik var ama dış mihrak dimi oyunu bozacağız elbette yazık gerçekten yazık

• Beğen
Tepkiler: ramazan01
gerçekten 2.5 tl denmi alıyoruz mazotu hiç hesaplamadım k bakmayın
Hocam bende hesaplamadım öyle diyorlar. Öyle diyorlarsa öyledir.

Ama benim dedemin annesinden kalan ve yeter büyüklükte olmadığı için miras olarak bölünemeyen, kardeşlerin kendi arasında paylaşıp kullandığı bir sürü arazim var ve tek kuruş destek alamıyorum. 9 kardeşler, bazıları rahmetli oldu onların çocukları torunları var. İşi karıştırsan 30,35 mirasçı çıkıyor birşey yapamıyorsun. Kendimi bildim bileli işlediğimiz ve 1 kuruş destek almadığımız yerler var. Hadi gelsin bakalım o mazot 2,5 tl ye...

Neyse konu dağılmasın

Üre 1300

18.46 dap 2000

20.20 1400 lira bugün alınan fiyat.

Bayinin yalancısıyım, "abi seçimden sonra yine zam gelecek diye tahmin ediyorum" diyor.

Nankörlük yapmayın, bunca sene işler iyiydi şimdi oyunu bozmak için çiftçiler fedakarlık yapacak.

Hem gübre mazot desteği alıyorsunuz. 2,5 liradan mazot kullanıyorsunuz. Gübreninde bir kısmı destekten karşılanıyor daha ne istiyorsunuz?
Okadar basit ise bu sen yap ( garı olacak bu gece olacak tabiri vardır bize) şubatta mart ayınada buğday arapa tarla hazılığı yapılıyorya size haklısınız .yakınad gözünüze dursun derler ha. ,200 dekar te işlerim art ziraat odası nda da çalışıyorum bilançom da20000 eksi gidiyor. Hayırlısı inşallah.,...