Güncel Gübre fiyatları

Malum bu yıl fiyatlar nedeniyle gübre piyasası çok karışık hal böyle olunca fırsatçılara gün doğuyor..
Piyasada sahte gübre olduğu ve bunların tespitinin yapılıp toplatildigini biliyor ve görüyoruz..
ayrıca 2022 de kullanılacak gübreler ile ilgili (subvanse, destek veya çok daha değişik başka modellerin ) uygulanacağı ve bu uygulamanın hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmaların başladığı duyumlarını almaktayız..
Yukarıda bahsettiğim durumlar ile ilgili herhangi bir hak kaybı ve mağduriyet olmaması için eşe dosta herkese söyledim söylüyorum .. Bu yıl gübre faturanızı kestirin
Beş yıl önce aldığım gübrelerin bile faturası durmakta.Ne olur ne olmaz.

Aşağıdaki resim arkadaşımın paylaşımından.Şu anda geçerli. TKK yi aradım, orada da üre 9200/TL ton.Gelgelelim tarlalar dize kadar çamur,gir girebilirsen.

Resimler ve ekler

• gübre.png
    gübre.png
    203.7 KB · Görüntüleme: 227
Petrol yükseliyor tüm emtialar yükseliyor, gübrede yükselsin bakalım

Fakat girdiler yükseldikçe ürün fiyat artışları yetersiz kalacaktır, bizim gibi ülkelerde çiftçi malını satar tekrar girdi alamaz halde yükselişler devam eder gider, üretimi düşecektir götürüp tarlalarına atamazlarnede olsa, üreticide kullanamaz bu gidişle.

Ancak gelişmiş ülkeler bu durumda üretimini devam ettirecek sübvanseyi yapar, misal rusya gübre fiyatını sabitleyeli 6 ay oldu, petrolü çok zaten, bugün batılı ülkelere halklarınıza anlatın, ambargo sürdüğü müddet petrol 300 dolara yükselir dediler, petrolün insanoğlunun kullandığı 95 bin ürünün içinde birşekilde bulunduğunu ve petrol olmazsa bu ürünlerin çoğunluğunu insanlık kullanamayacağı gerçeği var.

Savaş biterse iyi olur, yoksa 3-4 yıl süren 3. dünya savaşı olursa çağımız kentlerinin insanlarını olağanüstü zor şartlar bekleyebilir, özelliklede param var diyerek sürekli borç yiyen bizim gibi üretmeyen tüketim ekonomileri çıkmaza girdi bile zaten, savaş devam ederse ilerisi karanlık, gelişmiş ülkeler için sıkıntı yok birşekilde atlatırlar, ama o ülkelerin sayısıda 2 elin parmakları sayısını geçmez.

Dolar düşuste
Euro düşüşte
Altın düşüşte
Akaryakıt düşüşte
Bu gübre fiyatları neden yükselişte
Nasıl düşüşte? dolar 14.7 altın 930 bitek brent petrol biraz sabit bı kaç gündür 1 dolar artınca brent petrol 1 er 2 ser lira zam koyarlardı şimdi 108 dolarlarda geziyor indirim denen bişey yok çok güzel vallahi

Dolar düşuste
Euro düşüşte
Altın düşüşte
Akaryakıt düşüşte
Bu gübre fiyatları neden yükselişte
Çünkü bahar sezonu ekimler başlayacak,gecen yil da böyle oldu yılbaşından mart ayına kadar usd 6.86 seviyesine kadar düştü ama gubre haftalık zam gördü.Malesef bir kesim sadece seyrediyor, başka bir kesim nasil olsa alacak diyor,bizim kesim ise kara kara düşünüyor...