Güncel Gübre fiyatları

Niye pisman olursun dedim biliyor musun? Bu gubreden 50 60 kg atman lazim. Icerik olarak cok zayif. Icin 25 kg kadar hayvansak organik madde var. Yani donume 50 kg bile atsan en fazla 25 kg organik madde atmis olursun. Maliyet olarak sana 3 4 kat pahalıya gelir. Bunun yerine 2 ton ciftlik gubresi atsan cok daha iyi olurdu.

Böyle demiş olsan zaten art niyet aramayacağım. Yıllardan beri 3*15 kullanıyoruz yada 20,20 dedik bu sene de organik atalım zaten atmayı hiç düşünmezken birden oldu. Maliyetli oldu haklısın. 30 kg yakın gitti tohum yatağına attık. içerik olarak zayıflığını babamda söyledi ama çok metiye ettiler bende dedim ne oldu oldu deneyelim. Pişman olacağız belki ama denemeden bir şeyi öğrenemiyorsun. Hayvancılık konusunda da zaten can çekişiyorduk. Bakacak insan olmayınca zararın neresinden dönülürse kar dedik. 10 yıl yaptık küçük başı ama kendim başka işte çalışınca olmuyor. İmkanlar olsa 20 dönüm tarla ile 60-70 koyun bakarım ve asla parasız kalmazsın ama şartlar mümkün bırakmıyor işte.

Böyle demiş olsan zaten art niyet aramayacağım. Yıllardan beri 3*15 kullanıyoruz yada 20,20 dedik bu sene de organik atalım zaten atmayı hiç düşünmezken birden oldu. Maliyetli oldu haklısın. 30 kg yakın gitti tohum yatağına attık. içerik olarak zayıflığını babamda söyledi ama çok metiye ettiler bende dedim ne oldu oldu deneyelim. Pişman olacağız belki ama denemeden bir şeyi öğrenemiyorsun. Hayvancılık konusunda da zaten can çekişiyorduk. Bakacak insan olmayınca zararın neresinden dönülürse kar dedik. 10 yıl yaptık küçük başı ama kendim başka işte çalışınca olmuyor. İmkanlar olsa 20 dönüm tarla ile 60-70 koyun bakarım ve asla parasız kalmazsın ama şartlar mümkün bırakmıyor işte.
Bende 3 yıldır basladim memnunum. Arazim 48 50 donum. Herseyi tuketici kredisi ile yyaptim. Zor donuyorum. Ama memnunum. Kimya konusunda universite bilgisine sahibim. Teorik bilgiyi Uygulamaya calisiyorum. Gubrenin icerigi cok zayif o yuzden uyarmak istedim. Aralik ayinda ek bir gubreleme yapabilir misin bilemiyorum. Sulama sansin var mi? sartlarini bilemiyorum.

Bende 3 yıldır basladim memnunum. Arazim 48 50 donum. Herseyi tuketici kredisi ile yyaptim. Zor donuyorum. Ama memnunum. Kimya konusunda universite bilgisine sahibim. Teorik bilgiyi Uygulamaya calisiyorum. Gubrenin icerigi cok zayif o yuzden uyarmak istedim. Aralik ayinda ek bir Esera yapabilir misin bilemiyorum. Sulama sansin var mi? sartlarini bilemiyorum.

Aralık sonunda zaten üre atıoruz. 15 yerine 20 çakarz. Malzemede sorun yok. Bu sene süne lastiğide aldım. Girip atarız. Uyarı için sağol. Sulama imkanı biraz zor hepsi için ama kısmi yerler sulanır.

Bu sene ki gubreleme programin nasil olacak. Tabana ne kadar ne attin? Sonra hangi tarihte neden ne atacaksin? Ilac da dahil?

Tabana gördüğün nativoyu attım 25 kg. Aralık sonu 15 kg üre havalara bağlı başak zamanı nitrat atarız 15 kg daha. Ekim üstüne kelt ve hammer attığım için ot ilacı daha atmayız biz. Kök boğaz ve pas ilacı atarız duruma göre de süne atar bırakırız. Kök boğaza ilave yaprak gübresi de katar atarız.

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Tabana gördüğün nativoyu attım 25 kg. Aralık sonu 15 kg üre havalara bağlı başak zamanı nitrat atarız 15 kg daha. Ekim üstüne kelt ve hammer attığım için ot ilacı daha atmayız biz. Kök boğaz ve pas ilacı atarız duruma göre de süne atar bırakırız. Kök boğaza ilave yaprak gübresi de katar atarız.
Dap gübresi başta bitki beslemek 2.amacı ise para kazanmak için yani ticaret için yapılır.Bu gübrenin tek amacı ise para kazanmak için yapılıyormuş gibime geldi

Bana 3400 e verdi sanimca %25 de faiz 4352 lira tonu yapar

18 Kilo dekara 75 liraya gübre attik

28 kilo buğday 1.4 den oda 39 tl yapar dekara iş bitimine kadar 4.5 litre mazot 6.35 tl den 30 tl mazot
Simdi ;
Tohum ; 39
Gübre ; 75
Mazot ; 30
Üst gübre; para yok
Ilac ; 1
Bicer ; 22 desek
Sigorta ; 13
Toplam ; 180 gitti
Simdiden Allah yaza sağ kalanlara dayanma gücü versin nasil olsa sonra dayanamaz.
Birde gözükmeyen maliyet malzeme ne olacak merak ediyom bu yaz

Bana 3400 e verdi sanimca %25 de faiz 4352 lira tonu yapar

18 Kilo dekara 75 liraya gübre attik

28 kilo buğday 1.4 den oda 39 tl yapar dekara iş bitimine kadar 4.5 litre mazot 6.35 tl den 30 tl mazot
Simdi ;
Tohum ; 39
Gübre ; 75
Mazot ; 30
Üst gübre; para yok
Ilac ; 1
Bicer ; 22 desek
Sigorta ; 13
Toplam ; 180 gitti
Simdiden Allah yaza sağ kalanlara dayanma gücü versin nasil olsa sonra dayanamaz.
Birde gözükmeyen maliyet malzeme ne olacak merak ediyom bu yaz
14 numara pulluk uç demiri 75 lira olmuş vay halimize.

Bu hafta yağlı tohumlardaki fiyatlar.
Ayrıca 2018 ocak ayındaki fiyat çizelgesi de paylaşayım hem anılarımızı paylaşmış olurum !!!

Resimler ve ekler

• IMG-20181121-WA0001.jpg
    IMG-20181121-WA0001.jpg
    102.9 KB · Görüntüleme: 273
  • Screenshot_20181127-125302_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20181127-125302_WhatsApp.jpg
    700.8 KB · Görüntüleme: 260
Yanarim yanarim pancar koperatifinde ki mudurun sozunu dinlemedigime yanarim baharin 1600 liradan dap var abi yazayim mi sanada 20 ton dediginden 1600'den dap mi alinir ucuzlar o ucuzlqr dedik tam 2 katina aldik gulermisin aglarmisin [emoji16]

Bolgemizde ki genel gubreleme kanisi oncelik 26likAs daha donra gucu yettigi kadar ure
Fiyatlar 30-40 lira arti eksi oynar gibi

• Beğen
Tepkiler: tuxmen