Erkuntçuların Muhabbet Köşesi..

Ynt: Erkuntçuların Muhabbet Köşesi..

SAĞLAMLIK YOK ABİ GERCEKTEN GÜZÜN KOLLARI İNDİRİP KALDIRAN MEKANİZMA VAR BİZİM O KIRILMIŞ SERVİS GARANTİYE GİRMİYO DEDİ BENDE FABRİKAYI ARADIM ONU KIRMANIZ İMKANSIZ DEDİ BENDE BAĞIRIP ÇAĞIRDIM PARÇAYI GÖNDERMİŞLER HEMEN SERVİS 100 TL KAPMIŞ BABAMDAN İŞÇİLİK PARASI DİYE KAYSERİDE SERVİSİ İYİ DEĞİL BENCE FABRİKADAN GEZİCİ SERVİS OLACAK TÜRKİYEYİ DOLAŞACAK TRAKTÖRÜ GÖTÜRMEYE KORKUYOZ İYİCE BOZARLAR DİYE

M. ALKAYA link=topic=59707.msg695982#msg695982 date=1359791949' Alıntı:
SAĞLAMLIK YOK ABİ GERCEKTEN GÜZÜN KOLLARI İNDİRİP KALDIRAN MEKANİZMA VAR BİZİM O KIRILMIŞ SERVİS GARANTİYE GİRMİYO DEDİ BENDE FABRİKAYI ARADIM ONU KIRMANIZ İMKANSIZ DEDİ BENDE BAĞIRIP ÇAĞIRDIM PARÇAYI GÖNDERMİŞLER HEMEN SERVİS 100 TL KAPMIŞ BABAMDAN İŞÇİLİK PARASI DİYE KAYSERİDE SERVİSİ İYİ DEĞİL BENCE FABRİKADAN GEZİCİ SERVİS OLACAK TÜRKİYEYİ DOLAŞACAK TRAKTÖRÜ GÖTÜRMEYE KORKUYOZ İYİCE BOZARLAR DİYE
Hangı mekanızma kırılan o alttakı elektrikli otomatıkse benımki bır senede 4 kere değişti servis tarafından beleş :)

nuribeyli link=topic=59707.msg690290#msg690290 date=1358894771' Alıntı:
arkadaşlar benim erkuntun da gösterge saati çalışmıyor devir saati arızalı imiş bunu yenilemek mi gerekiyor acaba tamir falan oluyormu ki?? 2006 model bereket

hocam 2006 larınki tamirine bir baktır egerki olmazsa yenisni bulman biraz zor yeni modellerin gösterge tblosu var o da tesisatla dgişiyor birde devir saati çalışmama sorunu şarj dinmosundan da kaynaklan bilir

Traktörüm yok ama alacaksam yerli almak isterim. Ancak yerli mallardaki sorunları okuyunca insanın hevesi kaçıyor. Bir konu açılmış ama hep - yönleri konuşulmuş. Yok mu bu Erkunt ' un John Deere ' den, MF ' den, NH ' den üstün olan özellikleri?

bizim akrbada erkuntun 70 t 2007 si vardı memmundu kaza yaptı yine erkunt 80.4 lüks aldı memmun sadece fazla yakıyo oda 4 silindir olduğundan satıyor ilgilenen olursa 05415303628 arasın çok temiz motor

arkadaşalr merhaba. ben de yaklaşık 10 gün önce yeni erkunt 90e+ aldım. bu tarktöre kac numara ve kaçlı pulluk almalıyım. ayrıca bu taktörü bilenler varsa pullugu hangi viteste daha randımanlı sürüyor. ve yakıt tasarufu yapıyor.

ahmetturan23 link=topic=59707.msg823459#msg823459 date=1389187282' Alıntı:
arkadaşalr merhaba. ben de yaklaşık 10 gün önce yeni erkunt 90e+ aldım. bu tarktöre kac numara ve kaçlı pulluk almalıyım. ayrıca bu taktörü bilenler varsa pullugu hangi viteste daha randımanlı sürüyor. ve yakıt tasarufu yapıyor.
Merhaba,
Bu traktör bizim bölgemizde alınmış olsaydı 4x14 profil şase pulluk ideal olurdu.

çekişine indirişine diyeceğim yok ama sorun olarak 1:eek:ks 2: şanzumanın yağ eksiltmesi 3: tekerlekteki özür 4: tek çeker de iken fren berbat 2012 mdl 80 e 4 vd
merak ettiğim bir konuda belki yüzlerce video izledim konuyla ilgili tırmık kaz ayağı vb malzemelerde bıçak ta (ünlü 4/13)yavaş gidiyor herg de 2 nin 2 hatta 1 e bile düştüğüm bile oluyor tamam çekmem demiyor ama düşük vites ve yavaş bizde mi sorun var videolar mı hileli anlamadım

• Beğen
Tepkiler: atahan238

YILMAZ66 link=topic=59707.msg823467#msg823467 date=1389188299' Alıntı:
çekişine indirişine diyeceğim yok ama sorun olarak 1:eek:ks 2: şanzumanın yağ eksiltmesi 3: tekerlekteki özür 4: tek çeker de iken fren berbat 2012 mdl 80 e 4 vd
merak ettiğim bir konuda belki yüzlerce video izledim konuyla ilgili tırmık kaz ayağı vb malzemelerde bıçak ta (ünlü 4/13)yavaş gidiyor herg de 2 nin 2 hatta 1 e bile düştüğüm bile oluyor tamam çekmem demiyor ama düşük vites ve yavaş bizde mi sorun var videolar mı hileli anlamadım
senin traktör de sorun vardir ben 70e tek ceker ile 3 lü 12 no pulluk ile herg yapiyorum 2 nin 3 ü ile rahat gidiyorum hatta düz 1 e bile attigim yer oluyor toprak yapimiz çok serttir şanzumanın yağ eksiltmesine gelince henüz öyle bişey ile karşılaşma dim sürekli tamper kolu ile is yaparsan eksiltir başka türlü eksilmez yada senin traktör de sorun vardır kesinlikle

hipekn link=topic=59707.msg652838#msg652838 date=1353685719' Alıntı:
yakıyo çok yakıyo ve ayrıca erkunt un 2.el piyasası yok.Kırıkkaleden başladım çoruma ordan samsuna kadar 2 tüm galericilere teklif ettim alın die almadı bide adam bana şurda bi erkunt var paran varsa al dedi bana kurtar beni die.Şimdi bi erkunt bayisi ile 60-56s ile takas ettim ve geçen hafta çift sürdüm.Anca bi moralim kendine geldi yakmadığı için.
:S ;D

Haşmet 110 aldık. 6/14 pullukla saatte 14 dekar yer sürüyorum 1.2-1.3 litre yakıyor dekara. vites tarla 4H. ben genel olarak motorundan şanzımanından memnunum. yağ eksiltmesi veya elektrik aksamıyla ilgili bir problem henüz yaşamadık. ben gayet memnunum o pullukla o rahatlıkta çekmesi bu yakıtla imkansız gibi görünebilir inanmayan varsa misafirim olsun yemeğimizi yesin traktörümü denesin. herkes kötü yönlerinden bahsetmiş bu kötü yönlerin çiftiyi maddi anlamda zora sokacak konularda değilde ufak tefek garantiden halledilen problemler olması bence güzel birşey. hiç sorun çıkarmayan traktör olmaz.mesela bizimkide fren hava merkezinden hava kaçırıyor arıyorum geliyorlar 15 dakikada değiştirip gidiyorlar buna canımı mı sıkıyım şimdi :)
http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-332/erkunt-hasmet-110-extra-lux-nadas-614-unlu-pulluk/msg891048/#msg891048
bu konudan çekişini değerlerndirebilirsiniz yalnız o videoda vites 4L :)