Güncel Buğday Fiyatları

Ynt: Güncel Buğday Fiyatları

Olsun beyaa.500 de olsa biz ekecez bu buğdayı.tüccar ne yecek,zirai ilaç satıcıları ne yecek,zaten yakında erken seçime gidilecek tek parti,başkanlık sistemi ve seneye buğday 450 kuruşa düşecek. Biz yine burdan bişeyler yazacaz.bu yıl muhalefet partileri olmasaydı hükümet fiyat açıklamayacaktı bence.

seredes link=topic=60282.msg1015778#msg1015778 date=1438457831' Alıntı:
tüccara gittik 62 kuruş verdi bizde ofisin kapısını çaldık ; 837 verdi....kesinti ne kadar acaba?

Yemlik buğdaylarda protein kıstasları fiyata etkili olmadığından (%14 üstü yabancı madde yahut %7 üstü süne zararı olmadığı sürece) fiyatlandırma esnasında kesinti olmaz. O kesinti, protein standartizasyonuna sokulan kırımızı sert (862tl/ton) ve yarı sert (819 tl/ton) buğdaylarda meydana geliyor.

Yani ofise yemlik buğday verdiğinizda 724 liradan fiyatlandırılır. Kesinti sadece, ödeme aşamasında olan stopaj, hammaliye, katkı payları ve sigorta prim kesintileri meydana gelir. Bu kesintilerin toplamı da 25-28 lira arasında tutuyor. Özet: yemlik buğdaylarda bir aksilik olmadığı sürece, elinize geçecek net tutar 690-700 tl/ton arası olur.

fyaglikara link=topic=60282.msg1015639#msg1015639 date=1438348408' Alıntı:
Konuyu saptirmamak adina polatli borsasinda dun tosunbey cinsi bugdayimi sattim 11.6 protein 81 hektolitre 820tl\ton ;) harmanda ayni bugdayi 780tl\ton olarak satmistim. malini saticak arkadaslarimiza bilgilendirme amacli duyurulur ;)

Merhaba sevgili dostlar, arazim yarısı taban olmak üzere tamamı kıraç, şimdiye kadar ektiğim hep bezostaya veye pehlivan ' dan kuraklığın etkisiyle hep düşük randıman aldım. Artık tohumluk cinsini değiştirmek istiyorum, bir kısmı İç Anadolu için kuraklığa dayanıklı Tosunbey cinsini önerdiler, çok kişi ise Ukrayna cinsi, soğuğa ve kurağa dayanıklı olduğunu söyledikleri Syrene Odeska ekmemi tavsiye ettiler ama sağlıklı rakamlar (verim ve fiyat konusunda)veren olmadı. İç Anadolu ve özellikle de Kırıkkale ve civarı için yağışın bol olduğu bu yıl ve çok kurak geçen 2014 yılı için Syrene Odeska ' nın ve Tosunbey ' in, dekara verim durumunu ve fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Bu cinsi eken arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok memnun olacağım.

insertend link=topic=60282.msg1017054#msg1017054 date=1439091737' Alıntı:
Abi fabrikada kesinti 2.2 , ofiste 2.75 civarında.

Un fabrikası 820×97,8÷100=801,96
Ofis 853,86×97,25÷100=830,37

Hımmm. Ben fabrika için net fiyat sandım. Hesap böyle ise iş değişir. Hadi gözün iydın. Tonda 30 lira net karın var.

Güle güle yemek nasip olsun.

fenerli92 link=topic=60282.msg1017032#msg1017032 date=1439065335' Alıntı:
Merhaba sevgili dostlar, arazim yarısı taban olmak üzere tamamı kıraç, şimdiye kadar ektiğim hep bezostaya veye pehlivan ' dan kuraklığın etkisiyle hep düşük randıman aldım. Artık tohumluk cinsini değiştirmek istiyorum, bir kısmı İç Anadolu için kuraklığa dayanıklı Tosunbey cinsini önerdiler, çok kişi ise Ukrayna cinsi, soğuğa ve kurağa dayanıklı olduğunu söyledikleri Syrene Odeska ekmemi tavsiye ettiler ama sağlıklı rakamlar (verim ve fiyat konusunda)veren olmadı. İç Anadolu ve özellikle de Kırıkkale ve civarı için yağışın bol olduğu bu yıl ve çok kurak geçen 2014 yılı için Syrene Odeska ' nın ve Tosunbey ' in, dekara verim durumunu ve fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Bu cinsi eken arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok memnun olacağım.

Odeska cinsini pek öneren olmadı bizim tarla ortağı birkaç yıl önce Odeska ekti biz Tosunbey ekiyoruz. O yıl o adamdan gelen Odeskanın proteini 14, bizim Tosunbey 8-8.5 çıktı. İki cins buğday da yaklaşık aynı fiyata gitti sadece biraz farkla.
Biz de bu yıl ofise emanete döktük kışın satarız büyük ihtimal.

POYRAZLI TALHA link=topic=60282.msg1017661#msg1017661 date=1439395079' Alıntı:
Odeska cinsini pek öneren olmadı bizim tarla ortağı birkaç yıl önce Odeska ekti biz Tosunbey ekiyoruz. O yıl o adamdan gelen Odeskanın proteini 14, bizim Tosunbey 8-8.5 çıktı. İki cins buğday da yaklaşık aynı fiyata gitti sadece biraz farkla.
Biz de bu yıl ofise emanete döktük kışın satarız büyük ihtimal.
Şimdi hepten kararsız kaldım. Ancak Odeska ' nın protein değeri açısından Tosunbey ' e bu kadar fark atması şaşırttı beni.

beyler siyasi hırslarınızı ve yönlendirmelerinizi bu forum dışındaki platformlarda yapınız...
bu yazdığınız iletilerden sonra şikayet iletileri artık rahatsız edici boyutlara ulaştı...
2-3 kişinin haricinde burada siyasete çaba gösteren yok
tekrar rica ve minnetle belirtelim...
anlayış gösteren üyelere tesekkür ederim.

NOT;siyasi renkteki iletilerde konuyla ilgili maksat bulunmadığından dolayı iletiler silinmiştir..
iyi paylaşımlar.

22 Ağustos tarihinde 2 kamyon birisi brüt 724 tl/ton ikincisi 757 tl/ton a ofise verdik 27 sinde ise bir kamyon daha 757 tl/ton a aynı şekilDe ofise verdik aldığımız faturalara göre ortalama net 708 tl/ton a buğdayı satmış olduk. Tarım krediye ise net 560 tl/ton fiyatla borç karşılığı bir miktar Arpa verdik ve bu seneyi De Hayırlısıyla atlattık Darısı diğer senelere Inşallah ve tamamı kıraç buğdayda max 480 kg/dekar verimi gördük(bizim burası için çok afaki bir değer) ve ortalama 300kg/dekar verim aldık bayraktar 2000 cinsi buğdaydan.