Güncel Buğday Fiyatları

ayçiçekte nasıl depolanır edilir bilmiyoruz ama buğdayı depolayabiliyoruz. fakat tüccar ona da 1850 fiyat veriyor arada fazla bişey yok.

Çiçeği rütübetsiz bir depoda buğday depolar gibi muhafaza edebilirsiniz. Bizim mart ayına kadar saklıdığımız oluyor. Bölgemizde ekilişi çok oldugu için her daim müşterisi oluyor. Bugün sordum depodan ekmeklik buğdayı 2250tl ye peşin alıyorlar.

Uzunköprü borsasında satış bitti ortalama 2214 fiyat var bugün doların bir aşağı bir yukarı hareketinden dolayı fiyatlar biraz düştü en yüksek satış 2375 oldu ama msj niteliğinde bir satış olduğunu düşünüyorum ürün 200 kg ve protein 17.38
11 kasımdaki ihale sonucu piyasadaki fiyatların belirleyicisi olacaktır. İyi takip gerekli aşı söylentileri fiyatları etkileyebilir. Yakın zamanda satmak isteyenler 11 kasimdaki ihaleden sonra satış yapabilirler. Uzun vadede fiyatların tekrar yükseleceğini düşünüyorum. Kısa vadede doların düşeceğini düşündugum için golia cinsi buğdayı mi gecen hafta 2.2 tl den satmistim. Harmanda 1.55 TL vermişlerdi. Bereket versin.

Arkadaşlar ihale sonuçları belli oldu.
Dolar kurunun düşmesi ile fiyatlar biraz geri çekildi. Kur oturusuncaya kadar firmaların ürün alımı dahil yapmakta zorlanacaklarini düşünüyorum.
Suan ki kur ile Tekirdağ liman teslim fiyatı 2.129 TL. Selamlar
Screenshot_20201112-100057.jpg

11 kasımdaki ihale sonucu piyasadaki fiyatların belirleyicisi olacaktır. İyi takip gerekli aşı söylentileri fiyatları etkileyebilir. Yakın zamanda satmak isteyenler 11 kasimdaki ihaleden sonra satış yapabilirler. Uzun vadede fiyatların tekrar yükseleceğini düşünüyorum. Kısa vadede doların düşeceğini düşündugum için golia cinsi buğdayı mi gecen hafta 2.2 tl den satmistim. Harmanda 1.55 TL vermişlerdi. Bereket versin.
degerleri ne geldi golia nin ?
veriminden memnunmusun ?
seneye 0 tohumluk nereden bulabiliriz ?

degerleri ne geldi golia nin ?
veriminden memnunmusun ?
seneye 0 tohumluk nereden bulabiliriz ?
Arkadaşım değerlerini biçtiğimiz gün olcturdum unuttum. Bu yılki değerler gecen yıla göre kötü idi. Buğdayı satarken gelip numune bile almadan fiyat verdiler golia 2.2 atıyorum Rumeli 2.3 gibi fiyat vardı. Golia erkenci bir çeşit kışın havalar iyi giderse hızlı gelişip soğuktan etkilenebilir dikkatli olmak gerekiyor. Bu yıl bizde yeni tohumu kooperatiften aldık. Selamlar

Arkadaşlar ihale sonuçları belli oldu.
Dolar kurunun düşmesi ile fiyatlar biraz geri çekildi. Kur oturusuncaya kadar firmaların ürün alımı dahil yapmakta zorlanacaklarini düşünüyorum.
Suan ki kur ile Tekirdağ liman teslim fiyatı 2.129 TL. Selamlar Ekli dosyayı görüntüle 54057
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
Size bir soru sormak istiyorum.
Hergun güncel buğday fiyatlarini yayınlanan borsa bültenlerinden takip ediyorum. Borsalar arasinda ucuk diyebileceğim fiyat Farklılıkları var. Ornegin G.Anteple eskisehir borsa arasinda 40 50 kurus oynuyor. Konya borsasinda ikisini ortasi gibi oluyor.makarnalik bugday icin söylediklerim.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yaklaşık 550.000 ton kırmızı ekmeklik buğday ithalatı ihalesinin ilk turunda teklifleri aldı. Ticaret kaynakları en düşük fiyatın navlun dahil ancak sigorta maliyetleri hariç (c&f) ton başına 272 dolar olduğunu tahmin ediyorlar.

Ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre, söz konusu fiyat teklifi Samsun limanına sevk edilecek 30.000 ton buğday için verildi. Kaynaklar henüz bir alım yapılmadığını ve görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

TMO nihai alım kararı öncesinde birkaç tur pazarlık yapıyor ve nihai fiyatlar genelde düşüyor.

Înternet in Habertürk ten alıntı dır.

Not fiyata lütfen dikkat

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yaklaşık 550.000 ton kırmızı ekmeklik buğday ithalatı ihalesinin ilk turunda teklifleri aldı. Ticaret kaynakları en düşük fiyatın navlun dahil ancak sigorta maliyetleri hariç (c&f) ton başına 272 dolar olduğunu tahmin ediyorlar.

Ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre, söz konusu fiyat teklifi Samsun limanına sevk edilecek 30.000 ton buğday için verildi. Kaynaklar henüz bir alım yapılmadığını ve görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

TMO nihai alım kararı öncesinde birkaç tur pazarlık yapıyor ve nihai fiyatlar genelde düşüyor.

Înternet in Habertürk ten alıntı dır.

Not fiyata lütfen dikkat
Fiyatlar pazarlık aşamasında en düşük 268 en yuksek 274 dolar arasında geçiyormus. Hemen hemen kesin fiyatlar bu şekilde olacakmis.

8.50 seviyesinden kurun aşağı inmesi gerekiyordu. Sonraki seviyeler gerçekten telafisi olmayacak sorunlar cikaracakti. Ülkemiz açısından çok iyi bir gelişme oldu. Dolayisi ile bu kazanılan süre içerisinde ekonomi yönetiminin 22 Ekim de alınanan yanlış kararlari tekrarlamayarak en azından kurun sabit kalması için gerekeni yapacağına inanıyorum. Aksi durumu düşünmek istemiyorum.

8.50 seviyesinden kurun aşağı inmesi gerekiyordu. Sonraki seviyeler gerçekten telafisi olmayacak sorunlar cikaracakti. Ülkemiz açısından çok iyi bir gelişme oldu. Dolayisi ile bu kazanılan süre içerisinde ekonomi yönetiminin 22 Ekim de alınanan yanlış kararlari tekrarlamayarak en azından kurun sabit kalması için gerekeni yapacağına inanıyorum. Aksi durumu düşünmek istemiyorum.
19 kasım da merkez Bankası toplantısı var eğer 300 400 baz faiz artırımı olmazsa yine yükselir faiz in enflasyon altında olmaması lazım şuan altında olduğu için böyle oynaklık oluyor reis faize karşı bakalım ne olacak hayırlısı diyelim

Uzunköprü borsasinda da ekmeklik buğday fiyatlari 12-15 kuruş civarı düştü.
Ortalama fiyat 2.20 TL üstündeydi, 2.10 TL nın altına düştü.
Ben fiyatlardaki gerilemenin aşı haberleri sebebi ile oluştuğunu düşünüyorum. Her ne kadar ihalede teklif aşamasında 280 dolar fiyatlar verilsede 268 dolara kadar bir gerileme yaşandı. Bence piyasa şu an aşı haberlerinin yanıltıcı olduğunu görür ve yakın zamanda aşı kullanılamaz ise gıda fiyatlarında bir yükseliş olabilir. Buğdayı satmak için resimdeki grafikten yararlandım. Yakın gelecekteki en yüksek fiyati görünce sattım. Tabi doların da son bir düzeltme hareketi yapacağını düşünüyordum. 19 Kasım da ekonomi yönetimi düzgün adımlar atar ise eğer dolarda 7.5 altında 2 gün kalıcı olarak kalıyor ise enflasyon daki artis duracaktır. Dolayısı ile buğday fiyatları da bu seviyede yaza kadar stabil kalabilir. Dolar 7.5 ten yukarıda kalır ise en ufak bir hatada kısa zamanda yeniden yükselerek buğday fiyatlarında artışa neden olacaktır. Dolayısı ile 7.5 rakamını iyi takip ederek herkes kendi kararını verebilir. Bu başlık altında fiyatları takip etmeye devam. Selamlar.

IMG_20201116_161908.jpg

Ben fiyatlardaki gerilemenin aşı haberleri sebebi ile oluştuğunu düşünüyorum. Her ne kadar ihalede teklif aşamasında 280 dolar fiyatlar verilsede 268 dolara kadar bir gerileme yaşandı. Bence piyasa şu an aşı haberlerinin yanıltıcı olduğunu görür ve yakın zamanda aşı kullanılamaz ise gıda fiyatlarında bir yükseliş olabilir. Buğdayı satmak için resimdeki grafikten yararlandım. Yakın gelecekteki en yüksek fiyati görünce sattım. Tabi doların da son bir düzeltme hareketi yapacağını düşünüyordum. 19 Kasım da ekonomi yönetimi düzgün adımlar atar ise eğer dolarda 7.5 altında 2 gün kalıcı olarak kalıyor ise enflasyon daki artis duracaktır. Dolayısı ile buğday fiyatları da bu seviyede yaza kadar stabil kalabilir. Dolar 7.5 ten yukarıda kalır ise en ufak bir hatada kısa zamanda yeniden yükselerek buğday fiyatlarında artışa neden olacaktır. Dolayısı ile 7.5 rakamını iyi takip ederek herkes kendi kararını verebilir. Bu başlık altında fiyatları takip etmeye devam. Selamlar.

Ekli dosyayı görüntüle 54183
15 gün icinde dolarin 8tl yi geçeceğini dusunuyorum dolarin 8tl yi gecerse buğday fiyatlari yukselir mi ?