Güncel Buğday Fiyatları

Ay başında buğdayı zar zor satabildik. Çorlu'da 3 -4 tüccara numune verdim. 15-20 ton arası yağmur yemiş bugdayimiz vardı. Geri kalan çok iyi durumda yağmur yememis buğdaydi. Yağmur yemiş e 95 kuruş diğerine 1150 TL fiyat verildi. Satmak istemedim. Hatta bir ara satamayacağımızı düşünüp ümidi kesmis

Sonra farklı ilçelere numune verdim. 1200 e kadar fiyat çıktı. En son muratli da soylu tarım a numune verdim. Hepsine 1.25 TL fiyat verdi. Paramı da kantardan sonra peşin olarak ödedi. Trakya daki arkadaşlar ürünü satmadan önce bu firmadan fiyat almalarında fayda var. Buğdayın cinsi golia idi. Piyasada çok fazla ölü fiyattan ürün almak.isteyen firma var. Selamlar.

Bu sabah Uzunköprü Ticaret borsasında Rumeli cinsi buğdayımız az önce 1,341 TL ye satıldı. Değerler iyiydi ancak Rutubet biraz yüksekti.

Rutubet;14,02
Hektolitre; 79,24
Protein;15,01
Gluten;34
Index;92

Bu sabahki salon satışlarında en yüksek fiyat 1,375 TL idi

Hayırlısı ile sezonu açmış olduk. Allah herkese bol bereketler, iyi fiyatlar versin inşallah.
Herkese kolaylıklar dilerim.

Hayırlısı olsun topragim verimler nasil

Sağolasın toprağım. Biçtiğimiz tarla taşlı, kırmızı toprak bizim çevrede çakıl diye isimlendirdiğimiz bir toprak yapısına sahip, verim 370-380 kg civarı.
Bu tarla için geçtiğimiz yıllara göre ortalamanın üstünde :) ortalaması genelde 300 kg olan bir yer.
Eğer yağmur olmazsa 3-4 gün içinde düz ara biçim başlanır. Bir hafta içinde verimler daha da netleşir.

Sizin bölgede durumlar nasıl, hasata başlayan var mı?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Edirnede bugün 1509a kadar var biçip lisanslı depo yada tüccara mı versek yoksa kışa kadar bekletsek mi kararsız kaldık yaklaşık 200 250 gün faizde bekletme imkanımız var oda 1450ye sattığımız düşünürsek faize koyduğumuzda 200gün faizde kaldığında 1600e satmışız gibi oluyor

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Edirnede bugün 1509a kadar var biçip lisanslı depo yada tüccara mı versek yoksa kışa kadar bekletsek mi kararsız kaldık yaklaşık 200 250 gün faizde bekletme imkanımız var oda 1450ye sattığımız düşünürsek faize koyduğumuzda 200gün faizde kaldığında 1600e satmışız gibi oluyor
Bence hiç faize bulaşmayın 200,250 gün sonra 1700,1800 leri bile görür çünkü türkiyenin tahıl ekili birçok yerinde dolu ve sel var zaten ekiliş kısıtlıydı bu nedenle çok büyük açık çıkacak tahılda bu sene

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Bu ilk ürün satışından önceki ihale
FB_IMG_1560968402351.jpg