ziraat odası 2013 çks için dekara 2 tl alıyor

Ynt: ziraat odası 2013 çks için dekara 2 tl alıyor

Bu meseleyi ziraat odaları merkez birliğine şu şekilde sormuştum 'dekar başına aldığınız 2 tl yasalmıdır yasalsa dekar başına kuru tarımda 7.5 tl verilen desteğin 2 tl sinin tarafınızdan geri alınması adilmidir diye sormuştum'Geçtiğimiz cuma günü çiftçi belgesi almaya gittiğimde abey bizi şikayet etmişsin dediler yazının cevabı bana gelmeden onlara gelmiş ve sormuşlar onlarda karşı yazıyı yazıp göndermişler, bendende netice belli olasıya kadar ortalama dekar başına 1 tl gibi bir tutar aldılar kesin sonuç ne olur belideğil gerisinini belli olunca halledecez, çiftçi belgemi verdiler. Bende onlara, avrupada adamlar ne biçim boykot ediyor, biz bir yazı yazmışız çokmu dedim.

arkadaşlar göz ardı edilen konulardan biriside dekar başına alınan oda parası dekar başına elde edilen gelire göre oransızlığıdır. örneğin adana bölgesinde senede 2 ürün elde edilerken iç anadoluda tek ürün kıraçlarda ise 2 senede 1 üründür. ortalam kıraç arazilerde 200 kg civarı buğday elde edilir. arkadaşların yazdığı gibi. 7 - 7,5 tl destekleme verip 2 tlsini geri oda vasıtası ile almak ne derece doğrudur. bunların dışında köy salmaları dönüme 1 - 2 tl gibi rakmlar alınakta yani verielen destek nerdeyse tamamına yakını resmi kesişntilere gidiyo. bunun için birlik olup yetkili mercilere sesimizi duyurmak gerekiyo artık çiftçiyi düşünen kalmadı mecburen kendi hakkımızı kendimizin arama zamanı geldi sanırım. seçim zamanı geldiğinde köylerden çıkmayan adamlar. seçim sonrası ortada yok.

R.çiftçi link=topic=60387.msg666171#msg666171 date=1355670997' Alıntı:
Bu meseleyi ziraat odaları merkez birliğine şu şekilde sormuştum 'dekar başına aldığınız 2 tl yasalmıdır yasalsa dekar başına kuru tarımda 7.5 tl verilen desteğin 2 tl sinin tarafınızdan geri alınması adilmidir diye sormuştum'Geçtiğimiz cuma günü çiftçi belgesi almaya gittiğimde abey bizi şikayet etmişsin dediler yazının cevabı bana gelmeden onlara gelmiş ve sormuşlar onlarda karşı yazıyı yazıp göndermişler, bendende netice belli olasıya kadar ortalama dekar başına 1 tl gibi bir tutar aldılar kesin sonuç ne olur belideğil gerisinini belli olunca halledecez, çiftçi belgemi verdiler. Bende onlara, avrupada adamlar ne biçim boykot ediyor, biz bir yazı yazmışız çokmu dedim.

arkadaşımızı tebrik ediyorum hepimiz aynı şekilde itirazımızı dile getirmemeiz gereli