50 başlık kapalı besi projesi

S.a arkadaşlar ben 50 başlık kapalı besi ahırı yapmak istiyorum yani bi gelişmiş bi işletme olacak. 250 dekar arazi var kendimize ait bu arazi hayvanların yemini karşılamaya yeter mi ? Ne kadar maliyeti olur? Traktörüm var td75 4x4. Arkadaşlar yani ben bu işi yapmakta kararlıyım. Yardımcı olursanız sevinirim....

Ynt: 50 başlık kapalı besi projesi

samet baran link=topic=61019.msg672748#msg672748 date=1356510473' Alıntı:
arkadaşım besi için öyle pek teferruata
gerek yok bence bende besicilik yapıoyorum açaık besi fotolar var bi bak istersen 250 dekar tarla çok bile gelir

kardeş yorumun için teşekkür ederim ancak ben kapalı besi yapmak istiyorum.

MERHABA holştay süt ırkıdır hem süt hem et verimi beklemeyin
beside et ırkı sarol limuzin hereford anguz belçika mavisi ve kombinelerini tercih etmelisiniz ki buda yerli hayvanda çok zor bir durum çünkü min 12-15 ay bakmanız gerek 250 kg lik besi ırkı danası aldığınızda 6 ayda kesime gelir günde 1.8-2.5 kg alaır durmuna ve beslemenize göre
ayrıca bağa son 70 gün geçip arpa desteğini arttırmalısınız panar küspesi etin rengini kararttığı için tercih edilmez kasaplar tarafından her türlü fizibilite ve deteği sağlarız gerekirse çiftliğimizede bekleriz 05074300843 hamiyet ülkü çiftliği uzunköprü edirne

250 dekar tarla fazlasıyla yeterli. tabi birazının sulak olması şartıyla. bu işe yeni giricekseniz açık besi öneririm. kapalı beside hastalık parazit riski daha fazla hemde daha fazla iş gücüne ihtiyaç var. kapalı düşünsen bile yılın 8 ayı dışarıda durucakları bi yer yapabilirsin. çitle çevirip ufak bi gölgelik yapabilirsin.